bugün

entry'ler (2912)

orta yaş bunalımı

işinizi değil mesleğinizi bırakmanızı, gününüzü değil hayatınızı değiştirmenizi, havanızı değil heveslerinizi kurcalamanızı fısıldayan ve ben dahil birçok erkeğe çok sert vuran bir canavar.

larissa liveir

Kırk yaşıma merdiven dayamışken ruhumdaki aşk kompartımanını kabartan, toprağımı ıslatan, fenerimi yakan favela gülü, brezilyalı tanrıça/müzisyen.

çıktığında hemen kapatılan şarkılar

(bkz: buray)

kayahan

25 seneden beri iyi kötü elim kalem tutuyor, rızkımı yaZarak kazanıyorum lakin yazdığım her cümleyi toplasan bir “akşam firarları” lafı etmez. Büyük usta gerçekten.

yatakta içime boşal diye inleyen güzel kız

tabii ki sizin o eşi benzeri olmayan genetiğinizi kendi kodlarıyla birleştirmek, o keskin zekanızın devamını getirmek, uçsuz bucaksız zenginliğinize ortak çıkmak için kumpaslar kuran, oyunlar açan, planlar yapan bir hain kişiliktir, sevgili ulu erkekleri. ne olabilir ki başka? sizin gibi bir erkekle bu hissi yaşamaktan zevk alıyor olması ihtimal dışı çünkü.

(bkz: yine seks hikayesi mi yazıyorsun feridun abi)

yan daireye taşınan üniversite öğrencisi kızlar

zannedildiği kadar heyecan verici olmayabiliyor. olmayabiliyor olaydır diye de tanım.

2003 mü 2004 mü, üniversitede, öğrenci evindeyim. çapraza kızlar taşındı ama aileleri ile beraber görünce ailece taşındılar sandık. neyse efendim, kızları yerleştirip gitmiş bunlar. birkaç gün sonra kapı çaldı, hani tuz şeker istenir falan ya... değil. kara kuru, tikrit'ten fırlamış gibi duran iki kız, o ana kadar hayatımda duymadığım, varlığından bi'haber olduğum bir şey istediler kırık bir türkçe ile, gayet doğalmış, her evde bulunması beklenirmiş gibi:

"çiğ köfte tepsisi var mı?"

yani o an bir düşünüyorsun, seksi bir fantezi uçup gidiyor; "aman abi bunlar iki kilo sıçıyordur..."

b12

gerizekalı bahanesi gibi bir şey. elbette tıbben bu eksikliği yaşayanlara sözüm yok, onlaaa-ar başımızın taaacı (cue sedat peker) gösterişli bir sektörde çalışıyorum ama ironik bir şekilde iş yaptığım şirketlerde kreatif insanların genel istihdama oranı yüzde 30 falan. dolayısıyla kalan yüzde yetmişin asli görevi "prezentabl" olmak. bu da ekseriyetle salaklıkla bir arada gelen bir haslet malum. dolayısıyla bu yüzde yetmiş ne zaman bir salaklık yapsa "b12'im eksik" diyor. keza telefonu bozulsa "siksok retrosu yüzünden" diyenler de genellikle bu kardeşlerimiz.

biz çocukken salaklar vardı, gerizekalılar vardı, mallar vardı. büyüdük, şimdi hepsi euphemism kurbanı oldu. ya özel çocuklar var, ya b12'si eksik yetişkinler...

hülya avşara laf söyleyenin elini ayağını ısırırım

yoksunluk sendromuna maruz kalmış kişilerin kurabileceği cümle.

dudak dudağa öpüşürken eller ne yapmalı

buna "meme avuçlamalı" diyenler metruk binada, inşaatta falan ayakta seks yapıyordur, tatlıses gibi arabaşı çorbası içercesine dudak vakumluyordur.

doğru alternatifleri veriyorum, yaz kızım:

kalça avuçlanır,
bel kavranır,
sütyen kopçası açılır,
nem kontrolü yapılır.

kurdaki düşüşü fiyata yansıtmayanlara ceza

hem serbest piyasa ekonomisi olsun hem ayranım dökülmesin gibi bir bakışın eseri olan ceza. devletin elbette fiyat kontrolü gibi bir enstrümanı var. taban ya da tavan fiyat belirleyebileceği kritik, sosyal faydası yüksek ürünler var. ancak yüksek kurdan ara mal ya da ürün ithal etmiş adama zararına ya da stok yenilemenin imkansız olduğu bir fiyata mal sat demek sonuçları yıkıcı olan bir popülizm hamlesi sadece. velhasıl bizim gibi ülkelerde fiyat tezgahta değil, gümrükte düşürülür. yani yapısal reformlaaaar yapısal reformlaaaar.

saatlerce içip öpüşmek

ekonomik kriz hasebiyle "içip saatlerce öpüşmek" olarak güncellenmiş kombinasyon. bizim gençliğimizin aksine şimdiki neslin bir mekanda saatlerce içebilmesi finansal olarak zor görünüyor.

yılbaşı adı altında dinden çıkmak

Yılbaşı eğlencesi yerine yıl sonu heyulası diyerek, çam ağacı yerine de mavi ladin süsleyerek kurtulunabilir müslüman felaketi. Valla mesele faiz olunca işe yarıyor bu tip takiyyeler, bunda niye olmasın?

melis babadağ

On yaş genç olsa yaz dizisi piyasasından tüm kızları silerdi. Kusursuz bir kadın.

ikinci el otomobil piyasası

Harcını borcunu kapatmak isteyen ve bu yüzden satış yapanlar olmasa kilitlenmek üzere olan piyasadır. Satayım yükselteyim bitti zira.

2020 başında aldığım sıfır suv, şu an 40 bin km’de ve satmak istesem aldığım fiyatın (235000) yaklaşık iki katına satabiliyorum. Sıfır fiyatının iki katına 40000 km’de araba satabiliyorsun yani. Ancak almak istediğim arabanın sıfırı da bu meblağın iki katına çıkmış durumda (880000 tl) o vakit ne yapıyoruz, arabaya güzel bir detaylı temizlik, bir kış bakımı ve aynen devam.

kervan yolda düzülür ün ingilizcesi

(bkz: hit the road jack)

brezilya yı brezilya yapan şeyler

(bkz: brazilian tan)
(bkz: brazilian wax)

anlayacağınız göt odaklı şeylerdir.

kocanın çirkin olması

eşimin başına gelen felakettir. kalbim de temiz değil bir de. ama kafam çalışıyor biraz. demek ki herkesin bir yırtarı var.

kürt sorununu hdp ile çözebiliriz

Kürt sorununu gizli tanık şemdin sakık’la, imralı’da imtiyazlar verdikleri bebek katili apo’yla çözmeye çalışanların zoruna gitmiş. Ama sadece onların değil, dün sezai gibi kürtçülerin yazdıklarından görünen, birtakım hdpliler de rahatsız, bize sormayın imralı’ya sorun diyorlar. Aynılar aynı yerde hesabı.

Kürt sorunu elbette kürtlerin en yoğun temsil edildiği yasal siyasi partiler ile koordineli şekilde çözülebileceğinden makul açıklamadır.

şeriatsal death metal

Gençler ve yarımetalciler bilmez ama şamanist black metal kadar gerçektir:

https://youtu.be/2X41-jB_pdA

ibb beltur tesislerinde alkol satılması

gençliğimin en güzel hatıralarındandır. arnavutköy belediye tesislerinde, sur balık'ın dibinde onda bir fiyatına, moda'da bahçe bahçe'nin dibinde yine aynı oranla az paralara rakı balık keyfi yapabiliyorduk selefi vahhabi wannabe dinciler gelip bizi tost ve şerbete mahkum edene kadar.

bugün değilse bir gün. ama o gün gelecek.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.