bugün

alman otomobil markası
harika arabalar yapar efsane yaratır
golf
almanca
volk:halk
s
wagen:araba
kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş * * * alman sanayisinin devlerinden biri.
yurtiçindeki servisler, son derece kötü olan alman firması. arabanın ön sol farı kırılmıştır, servise gidersiniz derdinizi anlatırsınız, bilgisayara kaydınızı girerler önce, sonra arbanızı cekerler, takarlar farı mutlu olursunuz. ancak takılan farın fiyatının 350 ytl olduğunu öğrenince şok olursunuz. piyasada ise 50-60 ytl arasında değişen fiyatları olduğunu duyunca sinirlenirsiniz. o an için hemen en yakın 2.el pazarına gidip arabanızdan kurtulmak istersiniz *
arabalarinin hepsine hayran oldugum alman otomobil markasi.
(bkz: passat)
(bkz: golf)
(bkz: transporter)
(bkz: polo)*
HiTLER TARAFINDAN FERDINAND PORSCHE YE YAPTIRILMIŞ ARAÇTIR ADININ VOLKSWAGEN OLMASI DA HERKES BiNSiN DiYE YAPILDIĞINDANDIR.iLK MODEL TABiKi SONRADAN TOSBAĞA DiYE ADLANDIRILAN MODELDiR.HAVA SOĞUTMALI MOTORU iLE RUSYAYA GiDEN ALMAN ASKERLERiNi DE CEPHEYE TAŞIMIŞTIR.TOSBAĞA MODELi DÜNYANIN ENÇOK SEViLEN ARABA MODELiDiR...AYRICA YENi ÇIKAN NEW BEETLE PARAM OLSA ALACAĞIM ARABADIR.FAKAT YOK.BURADAN YETKiLiLERE SELENiYORUM...
(bkz: vw)
ikinci dünya savasinda yakit bitmesi durumunda kullanabilmek için aks mesafesi tren raylarina gore ayarlanarak uretilen alman otomobili.
biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu sloganını kullanarak beni kendilerine hayran bırakan otomobil üreticisi
reklamın nasıl yapılacağını iyi bilen otomobil firması. bütün reklamlarında mesajı dolaylı yoldan verir. **
passat modeliyle araba piyasasına bir dönem damgasını vurmuş olan,eski modelleriyle de eğlence konusu olan efsane alman araba markası.
(bkz: vosvos)
(bkz: bora)
ilk çizimlerini ferdinand porsche'nin yaptigi marka
golf modelinin pasific serisine hasta olduğum alman otomobil üreticisi.
abartıdan çok uzak sade ve çekici tasarımlara sahip, üzerindeki tek aksesuarın mükemmel logosunun olduğu mükemmel otomobiller.
öztürkcesi tosbaa olarak gecen sevimli arabalar dizisi * *
önüne geleni satın almayı hedef olarak belirlemiş, avrupanın en büyük otomobil üreticisi konumuna gelen aşmış marka.
"halkın arabası" anlamına gelir. alman otomotiv sektörünün orta sınıf otomobillerdeki temsilcisi durumundadır. alman ekolünün güvenlik, sağlamlık gibi tüm karakteristik özelliklerini taşımaktadır.
otomobil sektöründe bir alman markası. *
(bkz: volkswagen)
(bkz: yaratıcı reklam sloganları ve afiş tasarımları)
(bkz: william bill bernbach)
efsanevi vosvos lar için; think small, it makes your house look bigger...
almanca halkın arabası anlamına gelen 2.dünya savaşından önce adolf hitler tarafından kurulması desteklenen , savaş zamanında alman ordusuna büyük miktarda binek otomabil ve askeri araç satışı yapan , savaş sonunda özelleştirilerek serbest piyasa koşullarına uygun hale getirilen , 68 li yıllarda çiçek çocuklar ve savaş karşıtı gruplar tarafından yeniden keşfedilip populer olan (bkz: vw 1303 big) (bkz: tosbağa) alman otomobil devi.
bünyesinde audi, seat, skoda, lamborghini, ve bugatti yi barindiran devasa otomobil üreticisi.

(bkz: volkswagen ag)
(bkz: otomobil aşkına)
aslında bütün numarası budur. (bkz: otomobil aşkına)

volkswagen ve audi ortaktır. volkswagen-audi groupe, kısaca VAG adıyla söylenirler. (bu gruba dahil olan markalar ise Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini)

volkswagen ve audi ilk bakışta birbirlerinin pazar paylarını yiyorlar izlenimi verebilir. ama kesinlikle öyle değildir.
örneğin vw golf ve A3 aynı sınıfın arabaları olmalarına rağmen (hatta temelde aynı araba olmalarına rağmen) volkswagen düşük ve orta gelir için uygun fiyatlar, audi orta ve yüksek gelire uygun fiyatlar sunar. audi'yi arzulayanlardan imkanı olmayanlar ve parasına kıyamayanların bir çoğu volkswagen'e yönelir.. passat'tan biraz daha lüks bi model sahibi olmak isteyenler a4 e yönelir, a4 e ulaşamayanlar/ulaşmayanlar da passat'a..

üstün alman mühendisliğinin ürünü olduğu için gayet standart bi modelini kullanmak çok keyiflidir. çoğu diğer alman arabaları gibi fiyatları tuzludur. ama paranızın karşılığınızı alacağınızı bilirsiniz.

(bu da benim ilk entrym olsun.)