bugün

erzurumluların mantıya verdikleri ad.
iftari hingelle yapmak kadar leziz bir olay yoktur bu evrende, büyük su böreği tepsine yayılmış ve tane tane görülen, arada içinden çıkan parça etleri kapma yarışmasıyla eşsiz bir hal alır. ardahan, kars yöresinde bir çeşit hazır çorba kıvamında kolaylıkla yapılabilir. biz ardahanlılar yoğurtsuz yemeyi tercih ederiz. ayrıca ;
(bkz: hingal)
(bkz: hinkel) diye de bilinmektedir.
bazı yörelerde de uygun şekillerde kesilen hamur içine haşlanmış papates-baharat karışımı konur,haşlanır.piştikten sonra tereyağı,sarımsaklı yoğurt gibi vazgeçilmezlerle yenmesi farz olur.
şu sıralar orucun başımın tavanına vurduğu dakikalarda mutfaktan kokuları geldikçe nefsimi tutmakta zor duruma süşüren yemektir.

kabaca içinde patates püresi tarzı bir karışım olan hamurdur. küçüklüğümden beri patatesli mantı şeklinde bilmeme rağmen büyüyünce adının hıngel olduğunu öğrendim.

neyse, iyidir, hoştur, her zaman yenilesidir.
kafkas işi imiş ama bütün türklerin bildiği ve yaptığı bir yemek.
boyut olarak türkistan mantısı* denen el bombası ile kayseri mantısı arasındadır. içi bildiğimiz mantıdır. yalnız kayseri mantısı gibi dört köşesi birleştirilerek kapatılmaz, büzülür.
Benim bildiğim ona hengel dirler.

Ama yukardakini pek hengele benzetemedim. Bir kars yemeğidir. Kafkasya türklerinin yani terekemelerin ve azerilerin bildiği bir yemektir.
ukrayna’da gürcü mantısı olarak bilinmektedir..

(bkz: hinkal)
(bkz: xengel)

lviv’de aksırana, tıksırana kadar yiyebilirsiniz..

ben ona dev mantı diyorum, mantar sıfatlı mantı da olur esasen..
Gürcü işi değildir. Gürcüler türklerden öğrenmiştir.
icine patates püresi konulup üzerine tereyağ gezdirdiklerinden gercekten ağır bir hamurişi. Sivasın meshur yemeklerinden biridir.
(bkz: Hıngal)
Azeri yemeğidir. Yufka açılıp üçgen şeklinde küçük parçalar kesilir. Suda haşlanır. Üzerine katiktan sarmisakli yoğurt yapılır. En üstüne kızgın tereyağı dökülür. Çok güzeldir.
Biz ona haluj ya da metez diyoruz. Kafkas kültürümüzde de vardır bu yemek. Geçen gün yapmıştık. Patateslisini öneririm harika.
çerkes mantısıdır. hınkaldır ayrıca adı onun.
mantıdan pek bir farkı olmadığını düşündüğüm güzel yemek.
bilinen mantının daha büyük ve genişi olan gürcü mantısı.
Hınkel, hingel veya ermeni mantısı.. diyelim biz ona..