bugün

entry'ler (2304)

etme coluk çocukla muhabbet ver eline gofret

Cevap vermeye gerek duyulmayan, aynı kulvarda olmadıgınız kisiler icin söylenen bir söz.

ay bala

Cok zarif bir insan.

sağlık çalışanlarına ulaşımın ücretsiz olması

Saglık calısanlarını hastaneye gelip ısıran, tüküren, döven, satırla filan saldıran tipleri hatırlatan yakınma. Aglamayın yaa sadece 6 ay daha uzatıldı.

uludağ sözlük moderatörleri

Sözlügü birkac sapık trolle teslim etmiş moderasyon ekibidir. Sol frame bu sekilde akıyor ne de olsa. Güzel iş valla basarılarının devamını dileriz.

arabaya bebek patiği asma geleneği

Bende arabada bebek var kezolugu yapmıstım minik bebek tisortleri vardı böyle 15cmlik filan, arka cama koymuştum. Kınamayın ya o kücük seytanlar ilk aylarda adamın aklını alıyor. hele dogumdan sonra 50 aykü filan düşüyorsunuz.

bu ülkede 24 yıl boyunca allah demek yasaklandı

24 sene evvel dini alet edip tarikat cemaat ayagına ufacık cocukları istismardan, kadınları yobazlardan, ülkeyi tek adamlıktan kurtarmak için bir taraflarını yırtmıslar ama geldigimiz noktada hala amacın insanları islamiyeti yasatmamak oldugunu sananlar var. Cünkü islerine öyle geliyor menfaatleri geregi.

premium çaylaklık

120 gün bekleyip fake hesap acmayan koca yürekli kasap.

covid 19 un deli gibi yayılması

Vaka sayısı yüksek ve bulaş cok hızlı ama gördügümüz hastaneye yatış artmadı aynı paralelde. Istenilen bu zaten, ayakta grip gibi atlatmak. Aşının etkisinin cok oldugunu düşünüyorum sahada gözlemlerim sonucu. Ve 3 5 kere covit olanlardan ve hiç olmayanlardan ötürü gen sectigini de.

sözlük kızına merhaba yazmak o sana yazmamak

Bunu kasapa ben yapmıstım evet o kezo benim.

izmir de intihar eden üniversite öğrencisi

Cok üzüldüm, cok sükür ki hala empati duygumu yitirmedim. Icimde hala direnen insanlıgım var hayata karşı ve uzulebiliyorum baskası icin.
Sevgisizlik üzerine birseyler söylemek istiyorum. Burda hemen olayı basitlestiren tipler yüzünden zaten insanlar kendini yalnız hissediyor. Bir derdini anlatmak istiyorsun, derdini sikeyim diyorlar mesela dalga geciyorlar. Bilmeden, o insanı o olayın ne derece yordugunu önemsemeden dinlemiyor, küçük düsürüp temelli susmasına neden oluyorlar. Cok mu zor elini omzuna koymak ne olursa olsun.
Bir arkadas grubum vardı bunlar sürekli kisisel gelisim, yoga, sprituel yaşam, iste bu enerji cakra bilimum iyi seyleri kendine cekme pozitif yasam dalgalarıyla ilgileniyordı. En zor zamanımda yanımda olmadılar mesela. Gormezden gelip sonrada beni sucladılar adice. Anladımki bunların bu ugrasları sadece mesgul görünmek icinmis. Mesgul, ugraslı, bilge.
Bu zamanda insanların en büyük korkusu birine iyi gelmek olmuş. Bunu unutmayın ey hassas kalpli insanlar.
Kendinden başka kimseyi sevmemek, önem vermemek bu zamanda güclü insan olarak algılanıyor. kimseyi takmıyorum yaa modunda gezeceksin, buna mı üzülüyorsun diyeceksin, herkese sürekli ağzının payını vermek gibi bir görev edineceksin. Ben bunu cok saçma buluyorum.
Bunları kabullenmek yıllarımı aldı, kendim gibi birini asla bulamadım. Yine de insanlara dogru davranmayı bırakmadım. Anlatmak isteyeni canı gönülden dinledim, yanımda olmak isteyeni kabul ettim, ihtiyacı olanı sevdim, sürekli terkedildim cünkü bu meziyetler para etmiyor. Yanında herkese kazık atan agzına sıçan biri olsun istiyor insanlar. Ben fazla naif biri olarak eleniyorum hemen.
Bu arkadaş da bu tarz seyler yasadı muhtemelen. Sevgili, dost, arkadaş her kimse verdigi deger candan cigerdendi. Ardımdan kalanlar acı ceksin demis ki ne kadar üzüldügü ortada. Kıymetin öldükten sonra bilinsin demiş, ihtiyacı biraz deger görmek ilgi görmekmiş. Maalesef yanılıyorki o bencil insanlar 3 gün bile üzülmeyecekler. Bir ailesi varsa anne ve babası, kardeşleri sabır diliyorum. Bir anneniz varsa kıymetini bilin, insanı annesinden başka kimse gercekten sevmiyor ve onun icin üzülmüyor.

rengarenk giyinen topuz saçına çiçek takan kadın

Kardeş sen niye aynı başlıgın tanımını silip yazıp silip yazıp silip silip tekrar yazıp niye duruyorsun canım hasta mısın gecmis olsun.

zihinsel rahatlık için yaptıklarınız

Kitap okuyorum, resim yapıyorum gerci bazen resim bir boka benzemeyince sinirlenip daha kötü oluyorum o zaman diziye geciyorum orda da senaryoya küfrediyorum. Bir rahatlık yok anlayacagınız.

kadınlar hangi erkeklerden hoşlanır

Yine kadınlardan cok erkekler cevap vermiş, ben mesela böyle herseye atlayan erkeklerden hoslanmam. Ay götüm dediginizi duyar gibiyim, vay terbiyesizler.

leğen duşakabin

Neresi temizlik acaba legende biriken cirkef pislikler mi. Cocuk aklımla kendimden çıkan oklava oklava kirlerden igrenirdim be. Iyiki delikli duşakabinler cıktı da renkli legenkabinlerden kurtulduk.

dont look up

Herkes konuyu çok uzatmışlar sıkıldık filan demis, oyuncuların popiliginin ekmegini yemis filan demis. Valla ben cok begendim gayette bizi anlatan bir film olmuş bencede. Amerikalıların bu sefer dünyayı kurtarmıyor olusu bir miktar üzse de sükür bizim öyle bir durumda nassla filan kuruklu yıldızın havasını alacak liderimiz var eyyy kuyruklu sen kimsin yaa.

kombinim nasıl sözlük

Benim de mor formama pembe corabım var sözlük. Bence çok şıkım. *

pure purple violet

Ben de 40 yaşındayım kasap hani duymayan kaldıysa siz zahmet etmeyin diye bir de buraya yazayım dedim. Ulan neden kadınların yasları icin başlık acarsınız zaten surda 3 5 kadın kalmış, kertenkeleler sizi.

ben

Orda iki meme dururken görünmeyen bene siir yazan ılık götlerin oldugunu gösteren benlerdir. Yalnız kızın memelere ne olmus havası alınmış gibi, bu sözlük her seyi tüketti be püü.

3 ocak 2022 memur maaşlarına zam yapılması

Televizyondan şisirilmiş maaşlarımızı görme zamanı gelmiş mi yaa. Hic bir zaman almadığımız maaşları.

auzef sınavları neden çok zor

Istanbul üniversitesinin uzaktan egitim bölümlerinden birini okuyorum. Açık öğretimden farklı olarak sınavda 4 yanlıs bir dogruyu götürüyor, fakülte kitap yollamıyor. Ekrandan oturup uyuz hocaların ders anlatmasını dinleyeceksin konular 20 30 sayfa okuyacaksın. Vizeler kolaydı daha önce cıkmış sorulardan 10ar tane çıkmıştır ama hep o sorulardan olsa herkes yüz alırdı. Cünkü bu soruları yayınlayan whatsapp grupları var. Isyan edilen finaller. Adamlar özellikle kıyı köşe soruları bulmuşlar. Asla önceki sınavlarda çıkan sorularla alakası yok. Yüzde 80 öğrenci büte kaldı. Adamlar cıkmıs birde okul kalitesinin iyiliginden ve bu auzef diplomasıyla her yerde sanki örgün okumus gibi aynı kalite oldugu icin iş bulacagından bahsetmisler, sınavlar zordu dendigi icin. Yav herkes bu sınavı memuriyette derece kademe maas ve emeklilik primi icin okuyor, okuyan kitlenin yaşı amacı belliyken bizim üzerimizden egolarını tatmin ettiler. Sahsen ben oturup o konuları 2 ser 3er kere okudum çıkmış soruları da cözdüm artı gerizekalı da degilim sükür, isyan edilmesinde haklılık payı çok. Ozellikle zor sordukları cok açık.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.