bugün

entry'ler (2178)

sadece doktorlara zam yapılması

Hastanelerde istifa edip yurt dışına yada özele gecmesinden dolayı onları elde tutmak icin cumhurbaskanının buldugu süper yöntem.
Hastanede doktoru ve diger saglıkcıları karsı karşıya getir, zaten patlamaya hazır bomba gibi hastaneye gelen tiplerin eline zaten size 3bin 5bin zam yapıldı malzemesini ver. Ne güzel iş.
Tabi saglık personeli istifa etse özellerin verdigi maaş berbat, gidenin yeri sözlesmeli personelle doluyor, üç bes işi bir kisiye de yükleyebiliyorsun. Böyle bir sistemde tabi sadece doktorlara zam yaparlar. Millet eli mahkum çalışıyor.
Mecliste bir tane temsil edecek saglıkçı vekil yok. Zaten o alınan maaşla kim mv olmak icin ugrassın. Herkes biliyorki kimler meclise hangi yollarla vekil oluyor. Cok para dökmen lazım.
Sonuc itibariyle iş yandaş sendikalara kalmışsa zaten bir arpa boy yol gidilmez herkes biliyor. Anca böyle olanı izleriz, bakan bizim bakanımız degil, adamın insiyatifinde birsey de yok zaten.

baklavalık yufka ile börek yapmak

Canım sen yakamdan düştün sanmıştım gene gelmissin seni hınzır.

baklavalık yufka ile börek yapmak

Dönülmez yola girmektir. Icinden nerdeyse 100 yaprak cıkan yaklasık bir kilo olanindan sakın almayın. Iki gündür o yufkayı ziyan olmasın diye sarmaktan fenalik geldi. Icine koyacak birsey kalmadı nerdeyse kumandayı gözüme kestirdim. Ama cıtırlık, hafiflik ve pratiklik on numara.

kedi

O kadar yorgun geliyorum eve ellerimde posetler , bir kapı açmak bile yok o kadar faydasız herif yaa.

twitter

Bu aksam o kadar cok tweet attım ki umarım gece evime safak operasyonu düzenlemezler. Yatmadan ortalıgı toplayım ben en iyisi.

sonra döndüm dedim ki

Yıllar sonra niye aradın eski bir dost gibi, yıllarca hic birseyin olmadıgıma o kadar inandırıp yıllar sonra yine eskisi gibi hissedecegini mi sandın. Öyle garipki seni burada anlatmıştım ilk entrylerimde cok uzun yıllar önce sana cok şey yazmıştım. Ve o defteri yine burada acıyla kapatmıstım. Iste simdi sadece tozlu bir kitap kapagısın benim icin, asla acıp geri okunmayacak.

twitter

Bir tweet atıp cıkıyorum ortalık pazar yerine dönüyor bazen. Noluyor kardeşim bu ne tantana.

anneyle konuşmak

Konuşacak anlatacak bir annen varsa hala cocuksun demektir. Şu dünyada annem kadar beni seven, dinleyen ve telefonu kapatmak bilmeyen hatta telefonda uzun uzun konustugum tek insan. Diger görüsmelerim 2 dakikayı gecmez. Allah uzun ve saglıklı ömür versin. Insan annesinin mezarını okşuyor konusuyor karsısında gibi, öyle bir bitmek tükenmek bilmeyen güzellik anneyle konuşmak.

kadınların zengin erkek karşısında maymun olması

Yakın zamanda gözlemledigim durum. Ama bu karakter meselesi. Sen sırf adam zengin eli kolu uzun diye menfaatin icin elin adamının yemegine baharatına yagına kadar kocanın yanında karısırsan bence orda bi igrenclik var. Hem de adamın karısı yanında dururken. Cocuklar desen ondan örnek almış hazırolda duruyor.
Insanların menfaati icin kadın olsun erkek olsun böyle maymunluklar yapması izleyende acıma duygusu olusturuyor.

gaziantep te 3 aylık bebeğine işkence eden baba

Ölsün diye vurdugu o kadar belli ki sonra allah verdi allah aldı der yalandan üzülür cani o.ç. bu adamı salarlar, bebek ölmedikçe hic bir ceza almaz. O kadın da o adamı boşamaz, üzerine 3 5 cocuk daha yaparsa da hic şaşırmam.

dün en çok entry giren yazar

Yarısından fazlası trollük yapan yazarlardır.

erector un hesabını silmesi

Tüh ya simdi kirpik göz yelpazesidir tarzı baslıklarından üc bes gün mahrum mu kalacagız.

morria ile avrupa turuna çıkmak

Moria piremsese dikkat et. Bir dost. *

evli erkeğin cinsel hayatı olmaz

Bir arkadas vardı karısının haftanın 5 günü kapıyı alnına sımsıkı tülbent baglayarak açtıgından sikayet ederdi. Hep başı agrıyormuş eşinin. Seneler gectikce bu migren kadınların bir numaralı hastalıgı oluyor.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bir önceki entryim ana sayfaya gelmedi sadece kendi sayfamda. Hayırdır artık mod onayıyla mı geliyor entryler ekrana.

317 şeref

Mahmut hocanın eskidenki fakirligini yüzüne vurdugu eski öğrencisi yazık yha.

sözlük yazarlarının hobileri

Ev cok boya kokuyor kedi de müsade etmiyor diye balkondaki masayı özenle hazırladım, üzerini muşamba kapladım boyaları taşıdım, uzatma kablo, saç kurutma makinesi o bu derken epey ugrastım. Ne bileyim hava da cok normal haftalardır. Neyse tuvali pouring calısmasıyla tamamladım bir boka benzemedi moralimi bozmadım. Bu pahalılıkta boyamı ziyan etmesem iyiydi. Neyse ertesi güne kadar kalması kuruması lazım, hava kararınca resmen lodos fırtınası cıktı. Yani haftalardır güzel giden hava benim balkona resim bırakmamı bekledi. Naylon ilk esintide tuvalime yapışmıs. Etrafına agır birseyler koysamda bir yol bulmus o.ç. birkac gündür balkonda tuval sakinlesince toplayıp cöpe atacağım. Bu hobi resim felan işleri artık lüks oldu.

kars ta hemşireye darp edilmesi

Arkadaslar ben artık bana el kaldırmaya kalkan olursa serum asma demiriyle kafasını patlatmaya karar verdim. Neticede hastaneler dövüş klubüne döndü dayak yiyecek degilim.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

Ben istemem zaten zor yetişiyorum.

nagehan alçı

Habertürkteki canlı yayına son anda yetismis olmama karşın bolu belediye baskanına suriyeliler üzerinden yüklenen kadın. Anladığım kadarıyla sunucu, nagehan ve yanındakiler yüklenmiski adam beni kibarca kovdunuz dedi. Bolu belediye baskanı son dakikalarda yalnız büyük cesaret gösterdi yakında koltugundan alırlarsa saşmam.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.