bugün

istek,eğilim,arzu,şevk.Gelip geçici istek.*
Bir anda gelen sonra hayal kırıklığına uğranmasıyla beraber matem havası ve sükut-u hayalin ortama hakim olmasıyla sonuçlanacak duygulara verilen genel ad.
imkanın varken hevesinin olmaması, imkanın olmadığı zaman heveslenme durumu acıdır...
bazende yar' dır...
insanı bir heyecan ile olur olmadık şeyler peşinde koşuşturan duygudur. kişiyi maskara da eder, rezil de. bazen yıllar boyu sizi perişan edip yorgun düşürecek bir hayalin peşine düşmenize yol açacak da olsa, karşı konulamaz. çocuklar gibi şenlendirir ortamı.
aşkla sabittir, beraber gelir beraber giderler.
kırılan, yok olup havaya karışan bir duygu. kal desem kalır mı ...

hemen sevebiliyorum öyle hemen apansız
içime akıyor duygular bir sıcaklık ve sonrası
ve hemen soğuyorum birden beklenmeden
hevesim mi kaçıyor bilmiyorum
heves bu kadar kırılgan mı

sen hiç geçici değilsin hep varsın hep ordasın
arada kadife keseden çıkarttığım mücevherimsin
ama olmuyor işte
bekliyorum senden de bir şeyler bekliyorum
böyle tek taraflı olmuyor
heves değilsin ama aşkım söz tutmuyor
orda kal bana benzeme
orda kal hevesim kaçmasın...
(bkz: ipod touch)
Az rastlanır bir kadın adıdır. Kuzenim olur bu adı taşıyanlardan biri.
adanalı edebiyat dergisi. ömer şişman, efe murad, mehmet öztek, ahmet güntan, osman konuk derginin şairlerinden.
(bkz: heves mi sandın)
kaçirtilan şey.
merak duygusunun ve biraz da deneyim isteğiyle meydana gelen durumdur. çoğu zaman pekte iyi durumlar meydana getirmesede hepimizde var olan bir duygudur.
ayda bir çıkan şiir ve eleştiri dergisi.
ağır bir dergidir fakat gerçekten heveslenir insan daha çok okumaya.
adana merkezli çıkan çukurova kitapçılarında yaygın gördüğüm istanbulda ise nadiren rastladığım adıyla 3-0 öne geçmiş şiir dergisi.
Gelip geçici istektir. Nefsin hoşuna gitmesi Akıl ile olmayıp nefis ile olan istektir.
bedelini ödemeye razı olmadan elde etmek istediklerimizdir eğer hiç bir şeysiz elde edersek ödüldür.
sadece elde edene kadar devam eden istek.
--spoiler--
kolay değil böyle yaşamak kolay değil
bunca yükü böyle taşımak kolay değil
hayat kısa gitti gidiyor bilmeyene
aşk bir ceza adam gibi sevmeyene
bensizliğe alışamazsın gözyüzünde
yıldızlarla yarışamazsın

kapadım ben o eski defterleri
boşuna heves etme dönmem geri
beni böyle bilen böyle seven
başımda tac olsun canım yoldaş olsun

unuttum beni yok yere üzenleri
kapıma kul olup boşa gezenleri
beni böyle bilen böyle seven
başımda tac olsun canım yoldaş olsun

--spoiler--

http://www.youtube.com/wa...IXfUEhw&feature=share
kadın ismi.
çok güzel bir ajda pekkan şarkısı.
" otların sarardığı yerde güneş
kurşunun değdiği tende heves kalmıştır " *
çocukçasını çok değerli buluyorum, ve çabuk tahrip edilir, ve cevher barındırır, buna dayanamayıp yok etmeye çabalıyorlar hemen, lanet olsun.
eğreti* istek.
iki yüz yöneticinin bulunduğu bir gruba, kişiyi başarılı kılan şeyin ne olduğu soruldu. Grubun %80’i hevesi en önemli nitelik olarak listenin başına koydu. “beceriden daha önemli, eğitimden daha önemli, hatta tecrübeden bile daha önemli.”

Suyun lokomotifi çalıştıracak buharı üretebilmesi için önce kaynaması gerekir. Buhar makinesi, buhar göstergesi 212 dereceyi göstermeden, treni bir milim bile oynatamaz. Aynı şekilde hevesi olmayan bir insan da aslında hayatın çarkını ılık suyla döndürmeye çalışmaktadır. Sonuç şudur: o kişi stop eder (steve goodier, bir dakika hayatınızı değiştirebilir).
geçici duygulardandır. ayran gönüllü ve maymun iştahlı insanlarda daha sık görülür.
öyle her şeye heveslenmeyip, ne istediğini bilenler bunu hissettiklerinde ise katli vaciptir.
insanları boşu boşuna geçici şeyler peşinden koşturan tatmine gebe durum.