bugün

entry'ler (1022)

zaman

satın alınamayan tek gerçek.

beşiktaş

Türkiye'yi son yıllarda Avrupa kupalarında en iyi temsil eden, son futbolda yolsuzluk olaylarına adı karışıyor diye ve hiçbir belgesiyle ispatlanamayan garip bir davayla mağdur olan, avrupa maçlarına başlar başlamaz güzel bir başarı yakalayan takımdır. rakiplerinin aksine saçma sapan didişmelerin içine girmez, sadece takımını destekler. Türkiye'nin en büyük taraftar grubuna sahiptir ve taraftarları sürekli olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer alır.

bunun dışında sözlükte liverpool maçı sonrası ciddi bir hazımsızlık olduğu da görülmekte. bu hoş bir davranış modeli değil. kişisel gelişimini tamamlayamamış, hala takdir etmesini beceremeyen tipik insan davranışı. fikret orman'ın galatasaray'ın 15 yıl önceki avrupa kupalarını görememesi nasıl bir mallıksa bu arkadaşların da liverpool'un elenmesini hiçe sayması aynı derecede aptalcadır. kendileri aptal olmasa da bu zat-ı muhteremler polemik yaratmak amacıyla beşiktaş'a saldırmayı görev edinirler.

bu arkadaşları yine istatistiklerle vurabiliriz. en az penaltı verilen takım: beşiktaş, en çok kırmızı kart gören takım: beşiktaş...

kısacası dostlar, biz hakem hatalarına, medya baskısına ve algı avcılığına rağmen ikinci sıradaysak bu yıl şampiyon oluruz. ancak ve ancak kendi içimizdeki ahenk bozulursa bu iş zora girer. beşiktaş'ın bu yıl şampiyon olması tabii ki dördüncü yıldız hayallerine dalmış holiganlar tarafından da hoş görülmeyecektir. varsın görmesinler. saygı duymasını bile bilmeyen bir insanın zaten ne gördüğünün de bir önemi yok. adam burada gelmiş türkiye'yi gururla temsil eden bir türk takımı için sikko sikko yorumlar yapıyor. bu yorumlarım hep holiganlara bu arada sayın okurlar. hiçbiri milli olaylarda duyarlılığı olan, türk takımı mantığını benimsemiş, ligde rekabet etmesini bilen okurlara yazılmamıştır.

son olarak takım bu yıl iyi gittiği için övülüyor. ancak kimse göklere çıkarılmıyor sayın yazar arkadaş. beşiktaş'ı türkiye karnesiyle eleştirmek ayrıca saçma. avrupa karnesine bakınız. her yıl muhakkak en fazla turu geçen takım beşiktaş. ayrıca bu yıl oynayan oyuncular işin ciddiyetindeler. en tehlikeli maçlar avrupa maçları öncesi ve sonrası. eminim ki beşiktaş bu akşam iyi bir futbol oynayacak ve zafere ulaşacaktır. es kaza bugün kazanamasa bile sezon sonu şampiyonluğu göğüsleyecektir.

sürekli aynı şeyi düşünmek akılsal bir sorun mudur

obsesif kompulsif olma belirtisi. takıntı hastalığı.

sözlük yazarlarının hayalleri

kendini anlamak. gerçekten istediği, hayal ettiği imkansızlıkları gerçekleştirmek. kendini aşmak.

türkiye den siktir olup gitmek

insanın olduğu her yerde benzer sorunlar yaşandığı için gereksizdir. Dil öğrenmesi bir yana, iş bulma koşulları, üçüncü sınıf vatandaş muamelesi, üçüncü sınıf vatandaşların alacağı işleri cüce çinlilerin düşük maaşlarla kapması gibi acınası durumları da göz ardı etmemek gerekir.

istanbul gibi büyük kentlerden kaçıp sahil köylerinden birine yerleşip çiftçilik yapmak daha güzel bir hayaldir.

senelerce kitap oku, okul oku, üniversite bitir, yüksek lisans yap ve kaderini ilkokul mezunu bir akpli versin. bunadır tepki. haklıdır da tepkisinde ama kalıp mücadele edeceğine kolayına kaçandır bunu yapan. bu yazar şahsı adına mevcut işinde belli bir başarı sağlayıp trakya'ya veya ege'ye kaçacaktır. ancak sırası değildir, çünkü türk ekonomisi ve türk ulusu için hedeflediği katkıyı henüz sağlayamamıştır.

kolaya kaçmamak gerekir, kalıp direnmek, direnenle beraber direnmek gerekir. direnişler sadece taşla, sopayla olmazlar. bazen parayla da direnilir, kararlarla direnilir, reddetmekle direnilir. önemli olan bunu bilmek ve ülkede beraber düşündüğü %70'lik kesim ile beraber kalıp mücadele etmelidir. ancak bu mücadelede kendi vazifesini tamamladıktan sonra tatili kazanacak ve güzel bir hayat yaşayacaktır.

solcu arkadaşa sağol demek

sağcı arkadaşın sola, solcu arkadaşın sağa sapmasıyla sade vatandaşlığa geçmesinin altyapısıdır.

the witcher 3 wild hunt

PC sürümü D&R'da 59 TL'ye ön siparişte bulunan 2015'in en çok beklenen iki PC oyunundan biridir. Diğer oyun da Batman'dir. Steam'den almaya gerek yoktur kendisini. Bu arada distribütörü de Bilkom'dur.

türk insanının en büyük problemi

Herşeyi bildiğini zannetmek, bir konu hakkında bilgi sahibi olmasa da konuşmaya devam etmek ve bunun sonucunda rezil olmaktır.

Ayrıca küçük dağları kendisinin yarattığını zannedip zoru görünce kaçmasıdır. Büyük iddialarda bulunur, başaramazsa da suçu kendinde değil başkasında arar.

işte Türk insanının en temel eksikleri bunlardır. Ancak Türk insanının artıları da vardır.

Kolay pes etmez, akıllıdır (aklını yanlış alanlarda kullanıp heba etmesi bunu eksi olarak da düşündürtebilir), misafirperverdir.

şeriat saçmalığını özetleyecek görsel

Türkiye'de olması pek mümkün olmayan bir sistemin halk içerisinde yanlış yorumlamasıdır. Şeriatın anlamı bakımından zaten bu fotoğrafta bir yozlaşma bulunmaktadır. Topluma zorla bir inanç aktarmak olsa olsa diktatörlükle açıklanır.

Örtünmek ise kişinin kendi tercihidir olsa olsa. Bundan 40 yıl önce kimse bunu sorun etmiyordu Türkiye'de. Aslında bu sorun Kenan Evren dönemiyle beraber başlayan bir süreçten ibarettir.

Bir de unutmamak gerekir. Kimi din alimlerine göre örtünmekten kasıt sadece mahrem bölgeleri örtmekten geçer. Kimine göre ise fotoğraflardaki gibi örtünmek gerekir. Kişinin burada mantığını kullanması gerekir eğer ibadet ediyorsa.

Bu cümlenin üzerine tabii islam'da mantığa yer yoktur diyenler olacaktır ama bu söyledikleri aslında kendileriyle çelişmelerine yol açar. Çünkü islam zaten mantık dinidir. Bazı yasaları insanlara uymayabilir, bunun temel nedeni döneminin 1.400 yılın üzerinde bir süredir devam etmesindendir. Bunu da akıl yoluyla, düşünerek zaten günümüze uyarlayabilen insanların bir sıkıntısı olmamalıdır.

Şeriat kelimesinin anlamı islam Hukuku kelimesiyle eşittir. Sanıldığının aksine hırsızlık yapınca çalan elin kesilmesi, adam asılması gibi çağ dışı yollarla değil, tam tersi hoşgörüyle ve adaletle çözülmesi gerektiği belirtilir.

Sadede gelecek olursak, şeriat adı altında bize pazarlanan şeyin adı diktatörlüktür ve bu diktatörlüğün en güzel fotoğrafıdır örnekte görülen. Ancak bunu gidip islamiyete bağlamak insanın kendisine küfretmesidir.

türklerin en üstün ırk olduğu gerçeği

peki at üstte olsaydı ne olacaktı diyerek değiştirilebilen soru.

hakan arıkan

i. toraman g.zan gibi kazma ötesi futbolcular varken yargılanmaması gereken kaleci.önce onlar gönderilsin.zapotocny de yol yakınken hadi kardeşim güle güle densin ve yerlerine altyapıdan adamlar alınsın.sonra eleştirilsin hala gol yiyorsa.

türkiye krizlere karşı zayıf değil

tabii.kimileri bilmez paranın zeka ve koşturmaca ile döndüğünü.zanneder ki çıkınlarına konan iki kuruşluk yemek,biraz kömür ülkeyi kurtarır.tayyip de çıkar anlatır istediği gibi.çoğu da inanır maalesef.çünkü inanmak zorundalar.okutulmazlarsa,çalıştırılmazlarsa bedava yemeği yakacağı kim veriyorsa onun dediklerine inanmak ve ona oy atmak zorundalar.maalesef bu bir gerçek.istenildiği kadar finans,iktisat,işletme okunsun boş.ülkenin %60'lık kısmı maalesef şu anda sadece ceplerine girene bakıyorlar ve ülke de ciddi bir krize doğru üçer basamak çıkarak ilerliyor.

ezan okunurken müziği kapamayan insan

vurdumduymaz insandır.lakin nasıl aşırı din olgusuna veya din fanatizmine olumsuz tepki verilmesi,şeriatın şiddetle reddedilmesi gerekiyorsa aynı şekilde ölüler için ve dini inançları ön planda olan insanlar için okunan ezana saygı duyulmalıdır.tabii ki gidip de tarikatçi olmamak gerekir ama en azından umursanmasa bile saygı duymak gerekir.

7 mart 2008 gençlerbirliği beşiktaş maçı

Zor olacak bir maçtır.Ancak bu maçı da Beşiktaş Holosko ve Nobre'nin formu sayesinde alma gücüne sahiptir.Takımın diğer oyuncuları da Rize maçında yaptıkları gibi yatmaz da destek olurlarsa kesinlikle galibiyetle döner Beşiktaş.

fenerbahçe formasıyla beşiktaş çarşı da dolaşanlar

Açıkçası Fenerden ne kadar nefret edenler olsa da * dünkü maçta herkes sevinmiştir.Yani Türkiye'ye kazandırılmıştır dün.Ancak bu olayın lig maçında tekerrürü halinde pek nahoş olayların olacağı kesindir.Bir haber vardı.Fenerbahçeliler bağırıyordu Beşiktaş iskelesinde arabadan çıkıp hodri meydan gelsinler diye.Sonra geldiklerinde arabayla direkt gazlamışlardı.Kabul edilmesi gereken belirli semtlerde belirli hareketlerin affedilmeyeceğidir.Ancak dün Beşiktaşlıların çıkıp maçta sevinmesi olağan bir durumdur.Nasıl Galatasaray UEFA ve Süper Kupa'yı aldığında sevindiysek darısı Beşiktaş'ın başına diyip Fenerbahçe'ye de seviniriz biz Beşiktaşlılar.

steam

steam ile anlaştıkları için yanlışlıkla netten çekip oyun yüklemeye kalkmayın.zira yapan insanların steam hesabının iptal edildiği görülmüştür. *

not:yanlış anlaşılma olmasın.netten çekmek derken korsan oyundan bahsetmiştim.bunun meşhur örnekleri var.half life 2'yi korsan olarak netten oynamaya çalışıp veya steam check esnasında ban yiyen birçok arkadaş var.o bağlamda söyledim.

vagon li olayı

zamanında örnek olan olay.günümüzde ise sadece vay adama bak be nasıl yapmış denilen olay.keşke bugün de haksızlıklara karşı ses çıkaran bir halk olsa.

kemalist arkadaşlar önce bir nutuk u okusunlar

konuyla ilgili herşeyin okunması gereken söz.ayrıca okumadan başkalarına okumasını komut etmek herhalde pek hoş bir durum değil.çamur at izi kalsın politikasının bir işlevi olmadığını elbette görmüştür ancak amacına zaten tepki alarak ulaşmıştır.bu tarz tahriklere cevap vermek gerekmediği gibi Atatürk'e dil uzatanların da elbette sonuçta bir ceza alacağı aşikardır.

türkiye ye gelmiş en büyük futbolcu

Gheorge Hagi.Bunu tartışmak yersiz.Adam geldi Galatasaray'ı tek başına topladı.Hagi ne zaman gitti Galatasaray da o zaman bitti.Tabii bitti derken batmadı belki ama Avrupa'da yarı finaller,UEFA Kupaları gibi hevesler bitti.Umarım devam edebilirler ama Hagi gibi bir adam olmadan zor gözüküyor.Ortega sadece isimdi.Yani gerekli bir adam mıydı tartışılır.Çünkü sezon tamamlamadan kaçtı.Roberto Carlos biraz genç gelseydi tartışmasız en iyi adam olurdu ancak bitmiş okeye dönen bir vaziyette geldi.Kişisel favorim Pascal Nouma'dır.Çünkü gelen hiçbir kaliteli futbolcuda ondaki amatör ruh yoktur.O futbolcudan ziyade bir taraftardır.Tribüne adam toplar,taraftarın içinden geçeni bilir ve taraftarı memnun eder.Söz gelimi 6 gol yenilen Leeds maçında rakip futbolcu alay eder gibi bir tavırla hakemin yanında tartışınca Pascal'da tiger uppercut vurmak suretiyle kırmızı kart alırken istanbul'da alkışların yükselmesini sağlamıştır.Sonuç olarak iki tane büyük futbolcu gelmiştir.

1-Hagi
2-Nouma

turkiye nin utopyasi

Türkiye'nin ütopyası insanların birbirini anladığı günün gelmesidir.Çünkü dört insanın bir anda konuşup hiçbirinin birbirini dinlemediği yer ancak Türkiye'de mevcuttur.Bunun gibi sonuçlar sonucunda bir ortak sonuca varamamak geçmişten beri var olan bir sorundur.En önemli çözüm noktası insanların biri konuşurken susmayı öğrenmesidir ancak bunu yapabilen adam toplumda parmakla gösterilmektedir.Dolayısıyla Türkiye'nin ütopyası dinlemek ve dinledikten sonra anlamaktır.