bugün

16 GB olması hayal kırıklığı olan üründür. Zenginin malının züğürdün çenesini fena halde yormaktadır bugün. interneti bile var. Youtube diyorum, safari diyorum, anlıyor musun?
telefonsuz iPhone. keske apple biraz fazla kasıp içine yuksek hafıza da koyabilseydi. ama su hali bile candır. fakat 30 gb video kullanan biri için malesef yetersiz kalacak 2. nesil için beklemesine sebep olacaktır.
http://www.radikal.com.tr...hp?ek=sa&haberno=3672
ufak tefek hatalarını iphone'dan alan yeni dokunmatik alet.

http://www.inceledim.com/content/view/13/29/
iphone un telefon özelliklerinden arındırılmıs hali de diyebiliriz. film izlemek ve internete girmek icin güzel bir cihaz.
amerika'daki herhangi bir elektronik marketten 8 gblik modeli 299 ve 16gblik modeli 399 dolara satin alinabilecek ve genel olarak telefon ihtiyaci di$inda internet, muzik, video ihtiyaclarini kapasitesi cercevesinde kar$ilayabilecek tasarim ve teknolojinin son noktadaki afet-i devrani.
guzel memleketimde ise 8 gblik modeli bile 700 ytl (590 dolar) civarinda geziyor ki bu da amerika fiyatinin yakla$ik olarak 2 katina tekabul eder. adaletin bu mu dunya? $imdi tek yapmak gereken amerika'dan bursa sinirlarina kargo masrafinin ne kadar oldugunu ogrenmek*.

edit: yakla$ik 20 gun sonra turkiye'deki apple storelarda yerini alacak. 8 gb modeli 820 ytl 16 gb modelleri 1100 ytl civarinda olacak.
(kaynak: Bursa korumax apple store)

edit2: iclerinde patladi. daha ucuz bir fiyattan ulkemizde satilacak fakat yine fahi$ fiyat politikasi sebebiyle bilkom'a laflar hazirlamakla me$gul son kullanicilar.

edit3: goruldu ki alet a$mi$, kesinlikle. ses kalitesi onceki nesil ipodlar kadar kaliteli. video konusunda ise cok ba$arili ve ekranin kalitesi ile percinleniyor. dokunmatik ekran ve sanal klavyesi cok iyi cali$iyor -ki buyuk parmaklar ile birlikte bir sure sonra ali$ip cok rahat kullanilabiliyor. safari biraz eksik lakin ileriki guncellemeler ile geli$tirilecegine inaniliyor.

cihazin icerisinde 400 mhz i$lemci ve 116 mb ram bulunmakta. dolasiyla herhangi bir kasma, donma, sapitma soz konusu olmuyor. iceriginin sundugu tum ozellikleri gayet hizli kullanabilmek mumkun boylece. ozellikle en cok endi$e edilen cover flow esnasinda kasma olayi gozlemlenemiyor. resim listesinde bulunan 600 kusur en du$uk cozunurlugu 1024x768 olan resimleri sirali halde gosterip ustune deli gibi bunlari a$agi dogru siralayabiliyorsunuz ve tekleme yok.

jailbreak ile aleti kirip bir cok ufak yazilim yuklemek mumkun fakat apple'in $ubat ayinda yayinlayacagi sdk gelmedigi surece asla stabil cali$mayacak bunlar ki $uan hala uygulamalarin stabilite problemleri var. bu problemlerin en ba$inda uygulamalarin ara sira kendini kapatip hold ekranina donmeleri.

her$eyi ile gayet guzel olan bu cihaz ne yazik ki turkiye fiyatini haketmiyor. o paraya laptop almak mumkun ustelik. o yuzden turkiye'den almak biraz kazik yemek olur.
türkiye'deki ipod store'larda 8 gb'lik olanı 750 ytl'ye, 16 gb'lik olanı ise 950 ytl'ye satılmaktadır.
gun gectikce adina "mod" fan siteler acilan ve ivirini zivirini kurcalayarak boyundan buyuk i$ler yaptirilan cihaz. an itibariyle her turlu dosya formatini download etmek ve payla$mak mumkun. hatta indirilen muzik formatli dosyalar direk dinlenebiliyor. ozellikle ali$veri$ merkezlerinde ucretsiz interneti 5-6 saat giden $arji (internet kullaniminda) ile somurmek daha bi kolay halde gelmi$tir.
apple'ın yeni dokunmatik ipodu.Pepsideki şifreyi gönderip çekilişe katılabilirsiniz.Kazanan birini tanıyorum.Ayrıca aytaç ismindeki birine çok güzel bir nick olabilir bence...
8gb lık yada 16gblık olarak 2 versyonu bulunan, icine binlerce mp3 yuklenebilen, icine filmler yuklenebilen ve son olarak ta kablosuz internet sayesinde interneti ayaklarınıza getiren super alet.
dogubank ta 8gblık olanı 475 ytl ve 16gb lık olanı 575 ytl satılan yeni nesil ipoddur.
32 gblığı çıkmış, uygulamaları açılmış bir iPod touch'Tan daha iyi bir muzik çalar var mıdır?Evet fiyatı 500 dolardır şimdi.ancak apple o parayı kesinlikle haketmektedir.
alarm özelliği olması göstermelik olan alet. yada ben cozemedim. ulan alarm koymussun dısarı ses verme özelliği koymamıssın. kulaklıkla mı yatıcaz?
pc labs in hakkındaki incelemesinin okumak ve ürünle ilgili videosunu izlemek için:

http://www.pclabs.gen.tr/...ipod-artik-boyle-bir-sey/
(bkz: allah sahibine bağışlasın)
buradaki program ile ipod'dan bilgisayara veri aktarılabiliyor. video, müzik, fotoğraf ne isterseniz.
herkesin görünce " aaa iphone lan ne güzel.." tepkisini verdiği fakat anlatana kadar insanın çileden çıktığı harika oyuncak. eğer gerçekten telefona ihtiyacınız yoksa tek istediğiniz internet, müzik, resim, video, oyun ve dokunmatik arayüz ise iphone a göre yarı fiyata bu alete sahip olabilirsiniz. bir iphone çılgınlığıdır ülkede dolanıyor ve fiyatıda gerçekden çok abartılı pahalı. şahsen iphone a göre daha avantajlı ve uygun olduğu kanısındayım.
su anda kutuplardan sozluge entry girmemi saglayan alet. fiyati da gercekten cok ucuz.
haz veren alet.
bir gıda firması.
(bkz: aytaç)*
Daha uzun pil ömrü ,ses kontrol tusları ve dahili hoparloru ile cok daha cazip ve kullanıslı hale gelen super mp3 calar.
kendisiyle iliskim makina vs. kullanici iliskisinden cok bir baba vs ogul iliskisi gibidir. tuvaalette dahi asla elimdem dusurmedigim, beni tam anlamiyla mobile kilan mukemmel bi icattir bu.

ama yatakta kullanilmasi hos degildir, zira yan yatiorsaniz i touch' i dik tutttugunuzda goruntu yatay sekle gecer ve goremessiniz, yan tutarsaniz da goruntu dik sekle gecer ve uyuma vaktinizin geldigini dusunmeye baslarsiniz

bu yani haric suan dunya uzerinde bulabileceginiz muhtesemlige en yakin alet
Bu entry i girmemi saglayan teknoloji harikasidir. 2. Neslinde dahili hoparlor, daha iyi sarj performansi gibi artilar bulunmaktadir eski nesline gore.
muazzam bir icat,müthiş bir alet,harika bir oyuncak.

uzun yolculukların vazgeçilmez kankası.yeri geldiğinde oyun konsolu,bazı bazı bilgisayar,çoğu zaman mp3 çalar.telefonumu unutuyorum bunu unutmuyorum arkadaş.
Kendisini elime aldığımda beridir,telefonumun hayatımda ilk kez bu kadar önemsizleşmesini sağlayan ilk alet. Bir deney yaptım 2. nesil üzerinde, paylaşmayı borç bilirim. Şarjını fulleyip, müzik listesini çalmaya başladıktan sonra, 36 saat hiç aralıksız müzik çalabiliyor. Muazzam alet, teşekkürler apple.

Edit;nasıl oldu anlamadım başlık üstüme kalmış,hayırlısı.