1. 1.
  harry potter in hogwarts daki arkadaşıdır. derslerinde çok başarılı, hocaları tarafından çok sevilen fakat biraz fazla atılgan bir karakterdir. hoşlandığı insan harry potter mi yoksa ron wesley mi diye hep düşündüren, aklı ve kıvrak zekası ile arkadaşlarını birçok zorluktan kurtaran karakterdir. filmde bu karakteri ise emma watson oynar.
  8 -1 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: emma watson)
  3 ... devedikeni
 3. 3.
  (bkz: ukala)
  4 -1 ... selmagezinir
 4. 4.
  harry potter ın zeki çevik ve ahlaklı arkadaşı.kendisi melez bir cadıdır ki,kaba tabirle bulanık denir.ama buna çok kızıyorlar,kıza bulanık demeyin..
  13 -1 ... hilosh
 5. 5.
  anne ve babası diş hekimi mugglelardır.
  3 -1 ... veritaserum
 6. 6.
  annesi ve babası muggle (insan) olan büyücü bir kızdır. okul sorumluluklarında titiz, araştırmacı ve zeki bir büyücüdür.
  3 ... dreamylife
 7. 7.
  secmen sapka tarafından az daha ravenclaw a koyulacakken, son anda gryffindorokuluna yerlestırılmıs muggle kokenlı cadıdır.
  5 ... painkiller
 8. 8.
  bu kızımız, muggle yani normal ebeveynlerin çocuğu. annesiyle babası diş hekimi, büyüden, lanetten anlamayan tipler. ama hermione zehir gibi bir kız. harry'nin dediği gibi: "döneminin en iyisi". bir kere çook büyük olasılıkla hogwarts:bir tarih kitabını okumuş tek öğrenci. ders ayırmaksızın, her konuda bilgi sahibi olan hermione, herhangi bir hocanın konuya başlamadan önce sorduğu soruları eksiksiz bir şekile cevaplamasıyla gryffindor binasına puanlar kazandırmakta.kendisi ayrıca ron'u kızlarla ilişki kurduğu zamanlarda kıskanmasıyla da bilinir. ayrıca bence draco malfoy hermione'yi seviyor!! bakmayın siz onun bulanık mulanık dediğine. o imkansız aşkının acısından böyle konuşuyor*

  ayrıca son kitabı okumadım, türkçesini bekliyorum umarım ron ve hermione bayan rowling tarafından kavuşturulmuştur*. onların triplerinden ben bıktım yahu!
  10 ... tonks
 9. 9.
  --spoiler--
  yedinci kitabın sonunda binlerce sayfadır beklediğimiz bir sonla ron la dudaklarını birleştiren hanım kızımız olmuştur. büyük ibneyim insanlar hemen spoiler ibaresini göremeden okusunlar diye söylüyorum. sanki kimse anlamamış gibi niye söyledin diyen denyolar var da sanki kimse anlamadı, tabii sozlukten demiyorum kendi çevremden. peh. iki tane de çocukları oluyor.
  --spoiler--
  4 -1 ... balon
 10. 10.
  * ron weasley ile evlenip 2 adet sıpa sahibi olacak olan karekter.
  3 ... unique270