bugün

entry'ler (1560)

türk kızından ateş istemek

bolca türk kızı aşağılanmış başlıktır.
o türk kızı denilen mekanizmanın yetiştiği toplumu, üç yaşından beri beynine kazınan ''kendini ko-ru-ma-lı-sın'' komutunu, belli bir yaşa gelene kadar karşılaştığı açlık içerisindeki erkekleri, tecavüz taciz haberlerini, bir selam verdiği için peşinde olmayı hak sanan bireyleri unutup türk kızı kötülemek trend oldu malum internet camiasında.

sevgilisi kendisinden ateş isteyen bir yabancıya
''tabii ki buyrun'' diyerek çakmağını uzatsa ağır arıza yapmayacak medeniyetteki biraderler kötülesin bari *

birini çok düşünmek

kendini düşünmemek, kendinle yüzleşmemek için bir kaçış olabilir.

ömer akat

vefatını üzülerek öğrendiğim eski hocam.
''vermezsen makattan, geçemezsin ömer akattan '' sözü uludağ iibf de efsaneydi bir vakitler.
ömer hoca'nın kendisi de efsaneydi zaten.. hayatımda tanıdığım en zeki, en huysuz, en zor ve gıcık sınavları yapan hoca idi.
gece alemlerinde sıklıkla görünürdü.. severdim müteveffayı..
ruhuna rahmet..
seneler sonra entry girmeme vesile oldu..
nur ol'a.

beşiktaş

(bkz: haydi kalk ayağa)

yıldırım demirören

beşiktaşlı duruşu ne demektir hiç bilememiştir.

jose maria gutierrez hernandez

kendisini sileni, biz tek harf satın alarak cezalandırırız.
çok özlediğim futbolcu, çok..

jose maria gutierrez hernandez

ozel hoca ile calisiyor bir spor salonunda. kendisinin gitmeye niyeti yok; guc toplayip eski gunlerine donmek istiyor. hayatta her sey kismet tabii.

beşiktaş

bana bu geceyi de dert gecesi yapmış sevdam.
bir derdim var, bin dermana değişmem asla.

beşiktaş

2003 senesinde; kuruluşunun 100. yılında, şerefiyle hakkıyla şampiyon olmuş takım.
o sene diyarbakıra yenilmeseydi bir kez daha namağlup şampiyon olacaktı.
avrupada çeyrek final oynadı.
101. senede, yani şimdilerde çok konuşulan 2004 senesinde; nedense takım aniden çöktü, bir şeyler oldu, beşiktaşın o yürüyüşü bozuldu.
takım mağlubiyet serisine girmişken, küme düşmek üzere olan iki takımdan birine yenilince şu an ısıtılıp ortaya çıkarılıyor hala.

acun ılıcalı

pascal noumaya büyük yanlış yapmıştır.

nihat doğan

kendisinin tepemize çıkarılması ekranlarda görmemiz hakkında
seda sayana bir acun ılıcalı ya iki
laf etmeliyiz.
ama daha konuşasım yok.

ricardo andrade quaresma bernardo

(bkz: sen allahın bir lutfusun gözlerimin nurusun)

nihat kahveci

form is temporary class is permanent
diye diye bekledik be nihat..bekledik ama olmadı.. sen gitgide mental sağlığını yitirdin.
üzüldün,içine attın, parlamaya alışmış egon, ışığa alışmış bedenin kaldıramadı klubeleri, oynayamamayı..
sen de sinirini birilerinden çıkardın.

olan bize oldu be nihat, la ligaya sen alıştırdın olm çoğumuzu..
hep gurur duyduk senle be nihat...

inşallah mutlu olursun.

nihat kahveci nin porto ya attığı gol

eski sevgiliden geriye kalanlar gibi an itibariyle.
ne karışık duygular yaşattın sen insana be nihat !!
dilerim mental sağlığın da, formun da bir an önce düzelir, gitmen sana da bize de hayır..
inşallah her şey güzel olsun senin için.
bizim için de..

6 nisan 2011 beşiktaş gaziantepspor maçı

futbolcu değil kasaplardı beşiktaşımın rakipleri bu akşam..
sakatlık yaratabilecek kadar sert '' faul'' ler yaptılar,
bence faul değil insanlık ayıbıydı onların ettiği.
q7 yi yaralamaya çalıştılar açıktan.
ilk yarı takımım,berbat oynamış da olsa,
hakettiği bir galibiyeti, eze eze, evet eze eze elde etti.
niyeti kötüydü anteplilerin, kompleksle, sakatlarız hocu mantığıyla çıkmışlardı sahaya.
rüştü bambaşkaydı.
ne diyeyim, seyircisiz, moralsiz, eze eze.

elma sirkesi

ev temizliğinde çamaşırsuyu kullanamadığınız yerlerde - örneğin çocuklu evlerde yerleri çamaşır suyuyla silemezsiniz, afacanlar yerleri yalayabilir vs - temizlik suyuna katılırsa dezenfektan etkisi vardır.
halıları parlatır. negatif enerjiyi de alır ortamdaki. kokusu da çabuk geçiyor.

halis özkahya

(bkz: aldığın dolarlar elbet bir gün biter)

19 mart 2011 beşiktaş kayserispor maçı

halis özkahya nın çok üzüldüğü maç olmuştur.
quaresma fena attı,fena attırdı.
ernst '' iyi ki gittin schuster '' dedi, sevinçten ağlayacak-ağlatacaktı adam.
beşiktaşım kartallar gibi oynadı.

ricardo andrade quaresma bernardo

"gitme kal" var yok dinlemez bir çocuk isteğidir
gitme aklına getir

dizelerini akla getiren..

sema karakoca

varlığından ve ölümünden gece gece haberdar olup sarsıldığım kız.
daha çocuk sayılır. görükledenmiş, benim okulumdanmış..fena oldum..

aklım eskilere gitti..98 girişliyim ben uludag iibf ye.. görüklede özel bir yurtta kalıyoruz ilk sene.
daha ilk akşamdan, anlatıyorlar karşıda, yerleşim plaza yazan binalarda cinayet işlenmiş.
kızın birini tecavüz edip öldürmüşler. ''ne zaman ?'' diye soruyoruz, bir kaç sene önce diyorlar.

daha sonraları zindan bar varmış, o sene kapanmış sanırım, orda birkaç cinayet döndüğünü duyuyoruz.

hiçbirinin aslını bilmiyoruz, tek bildiğimiz, aslında görükle de çok tecavüzün döndüğü.

hatta bir kızı tanıyoruz, kendi evinde, silah zoruyla, 1 hafta boyunca tezavüze ugradı.
psikolojisi bozuldu, silahı tutan mütecaviz; bambaşka bir yerde kafası gövdesinden kopmuş halde bulundu.kimbilir neden,
bilmiyoruz,uzak biri bize.
ama herkes ilahi adalet diyor.

başka tecavüzler de oluyor, genelde de, erkek arkadaşların tecavüzleri..

kimse sesini çıkarmıyor, sessizce duyuluyor.

bir kadınla tanıştım 2 sene önce, bir iş toplantısında..
benden 7-8 yaş büyüktü. uludag mezunuydu , orada öğrenciyken tecavüze ugrayan bir arkadaşından bahsetti.

görükle, bu tarz suçların işlendiği bir yerdi. belki her yer kadar, ben o seneleri orada geçirdiğim için bunları biliyorum.

değişik güç ve gövde gösterilerinin oldugu bir yerdi.

taa başka şehirlerden, başka plakalı arabalarla, ''görükle de kızlar veriyormuş '' efsanesine istinaden ''karı kaldırmaya '' gelen abazalar görünürdü.

zından kapanalı bin sene olmuş, hala zindanı sorarlardı. - zindan da yamulmuyorsam, bir nevi pavyon-üst katta odaları olan - bir yermiş.

karanlık suratlı adamların cirit attığı olurdu, işte dediğim gibi, oradan buradan gelen. öğrenci kız avına çıkan.

jandarma bakıyordu, içki satışı yasaktı 12 den sonra falan filan.. o zaman saçma bulurduk, kısıtlanmış bulurduk

ama bu gece düşünüyorum ki, belki de bir bildikleri vardı.

bilemiyorum, şimdi ''görsen tanımazsın görükleyi '' diyorlar.'' polis geldi, her şey medenileşti '' diyorlar.
''bir cadde, bir arnavutköy tadında '' diyorlar.. bilemiyorum..senelerdir gitmediğim görmediğim yer..
ama gitmesek de görmesek de, orda bir köy var uzakta ve o köy bizim köyümüzdür.
orada yaşayan bir öğrenci kardeşimin başına gelen bu vahşetten dolayı acım büyük.
orada yaşayan diğer kardeşlerin ve ailelerinin tedirginliğinden dolayı da acım büyük.
karışık duygular..

dilerim bir an önce katil/ ya da katiller yakalanırlar.