1. 1.
  harry potteru çekemeyen gıcık çocuktur
  1 -1 ... sharlatan
 2. 2.
  safkan bır buyucudur. babası lucius malfoy dur. annesi olan cadı ise sirius black in uzaktan akrabasıdır. sarısın beyaz tenlı, haylı zengındır.
  1 ... painkiller
 3. 3.
  lucius - narcissa malfoy çiftinin slytherin binasına mensup çocuğu.

  birçok potter fanının aksine pek kızmadığım,kızamadığım çocukcağızdır. evet maldır biraz, yanlış zamanlarda yanlış yerlerde olmaya ve elaleme hakaret etmeye bayılır ama kanımca bunların tek nedeni yalnızlığıdır. bir düşünsenize, en yakın iki arkadaşınız* crabbe ve goyle. zavallı draco'yu tam anlamıyla seven yok ki! hadi harry'nin davası belli, hermione'nin de kalbi kırık diyelim, diğerleri neden daha başlarda bu çocuğa azıcık ilgi göstermedi?

  --harry potter and the half blood prince'ı okumayanlar yolculuğumuz burada sona eriyor--

  half blood prince'de dumbledore kadar üzüldüm ben onun için.belki dumbledore'dan çok*. özellikle o can alıcı bölümde dumbledore'a karşı çaresizliği çok üzücüydü. var işte,içinde iyilik tohumları var.dumbledore bile söyledi "draco sen böyle bir çocuk değilsin" dedi.Dumbledore ne söylerse doğru söylemez mi?

  --harry potter and the half blood prince'i okuyanlar, bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz--
  4 ... tonks
 4. 4.
  draco malfoy serinin ilk kitabından altıncı kitaba kadar harry potter düşmanıdır. işi gücü harry potter ve arkadaşlarına kötülük yapmaktır. ama altıncı kitaptan itibaren kendisine karanlık lord tarafından fazlaca sorumluluk bindirilince harry potter dan çok görevine ve durumuna hakim olmaya çalışmıştır. bu da onu daha çok çekilinebilir kılmıştır.
  ... valadran
 5. 5.
  kankaları için;

  (bkz: vincent crabbe)
  (bkz: gregory goyle)
  ... superbamm
 6. 6.
  --spoiler--
  yetişkin bir birey olduğunda harry potter ile eski düşmanlığı kalmamış fakat arkadaş da olmamıştır.
  --spoiler--
  4 ... kewell the wizard of oz
 7. 7.
  paranın ve kimliğin gücünün masallarda, büyü dünyasında da önemli olduğunu gösteren, J.K rowling'in yazdığı harry potter serisinin kötü karakteri. ayrıca korkaktır.
  1 ... la havle vela corvette
 8. 8.
  harry potter'ın ilk filmi izlendiğinde şahsımın 'filmlerde kötü adamlara hayran-aşık olma' hastalığına konu mankeni olmuş karakter. çocuktum o zamanlar. daha sonra yerini severus snape'e bıraktı tabii.*
  1 ... boomer
 9. 9.
  allahım sana geliyorum çizgisinde bir büyücümsü.

  filmlerde, harry potter'da ki filmler harry potter'ın filmleri zaten, büyü yapar. kötümsü olmakla birlikte, eminem'in stan adlı şarkısının klibinde oynayan sosyopat elemana benzemektedir.
  1 ... beitar jerusalem
 10. 10.
  harry potter'in okuldaki baş düşmanı çocuktur. slyterin binasında kalmaktadır. babası ünlü bir ölüm yiyendir.
  (bkz: baş pezevenk)
  2 -2 ... hayat ucuz bir meyhane