bugün

harry potteru çekemeyen gıcık çocuktur
safkan bır buyucudur. babası lucius malfoy dur. annesi olan cadı ise sirius black in uzaktan akrabasıdır. sarısın beyaz tenlı, haylı zengındır.
lucius - narcissa malfoy çiftinin slytherin binasına mensup çocuğu.

birçok potter fanının aksine pek kızmadığım,kızamadığım çocukcağızdır. evet maldır biraz, yanlış zamanlarda yanlış yerlerde olmaya ve elaleme hakaret etmeye bayılır ama kanımca bunların tek nedeni yalnızlığıdır. bir düşünsenize, en yakın iki arkadaşınız* crabbe ve goyle. zavallı draco'yu tam anlamıyla seven yok ki! hadi harry'nin davası belli, hermione'nin de kalbi kırık diyelim, diğerleri neden daha başlarda bu çocuğa azıcık ilgi göstermedi?

--harry potter and the half blood prince'ı okumayanlar yolculuğumuz burada sona eriyor--

half blood prince'de dumbledore kadar üzüldüm ben onun için.belki dumbledore'dan çok*. özellikle o can alıcı bölümde dumbledore'a karşı çaresizliği çok üzücüydü. var işte,içinde iyilik tohumları var.dumbledore bile söyledi "draco sen böyle bir çocuk değilsin" dedi.Dumbledore ne söylerse doğru söylemez mi?

--harry potter and the half blood prince'i okuyanlar, bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz--
draco malfoy serinin ilk kitabından altıncı kitaba kadar harry potter düşmanıdır. işi gücü harry potter ve arkadaşlarına kötülük yapmaktır. ama altıncı kitaptan itibaren kendisine karanlık lord tarafından fazlaca sorumluluk bindirilince harry potter dan çok görevine ve durumuna hakim olmaya çalışmıştır. bu da onu daha çok çekilinebilir kılmıştır.
kankaları için;

(bkz: vincent crabbe)
(bkz: gregory goyle)
--spoiler--
yetişkin bir birey olduğunda harry potter ile eski düşmanlığı kalmamış fakat arkadaş da olmamıştır.
--spoiler--
paranın ve kimliğin gücünün masallarda, büyü dünyasında da önemli olduğunu gösteren, J.K rowling'in yazdığı harry potter serisinin kötü karakteri. ayrıca korkaktır.
harry potter'ın ilk filmi izlendiğinde şahsımın 'filmlerde kötü adamlara hayran-aşık olma' hastalığına konu mankeni olmuş karakter. çocuktum o zamanlar. daha sonra yerini severus snape'e bıraktı tabii.*
allahım sana geliyorum çizgisinde bir büyücümsü.

filmlerde, harry potter'da ki filmler harry potter'ın filmleri zaten, büyü yapar. kötümsü olmakla birlikte, eminem'in stan adlı şarkısının klibinde oynayan sosyopat elemana benzemektedir.
harry potter'in okuldaki baş düşmanı çocuktur. slyterin binasında kalmaktadır. babası ünlü bir ölüm yiyendir.
(bkz: baş pezevenk)
salaktır, geridir hatta dallamadır, ama yine de hastasıyızdır. babasından çook dayak yedi ama. bastonun amacını öğrenmiş olduk.
(bkz: harry potter and the goblet of fire)
çoğu kötü roman karakterinin aksine piçliğinin nedeni ailesinden ilgi görmemesi yada evde mutsuz bir çocuk olması değildir.
aksine annesiyle babası kendisine çok düşkündür. sadece kendi ailesinin ona öğrettiği hayat felsefesini* benimsemiştir. kötü karekteriyse genetiktir.
(bkz: babasının oğlu)
neville'in hatırlatmacasını alıp puştluk yaptığından beri kendisinden kayıtsız şartsız nefret ettiğim harry potter karakteri. kendisi iyiydi ama çevresi kötüydü diyenleri de patlar uçlu kelekerle dolu bir sandığa kapatmak istiyorum ayrıca.
her şeyi siktir et adı çok karizma lan.

düşünsenize bir kızla tanışıyorsunuz:

+aa meraba ben selin
-ben malfoy draco malfoy
+burda mı indireyim pantolonu sonra mı istersin.
-gerek yok kalsın.
kitabın sonunda herkes pansy parkinson ile evlenmesini bekliyordu ama soyadından da anlaşılabileceği üzere bir slytherin'li olan astoria greengrass ile evlenmiştir. neden böyle olduğu j.k. rowling 'e sorulduğundaysa rowling hermione granger 'a yaptığı eziyetlerden dolayı pansy parkinson 'u hiç sevmediğini söylemiştir.
sarışın aptal bir tipleme
harry potter da hiç kimsenin idolü olmayan karakter.
karanlık lord'a katılıp ölüm yiyen olmuştur, epilog bölümünde tekrar iyi tarafa geçti.
Kötü bir karakter olarak gösterilse de, bu olayların çoğu kendi isteği dışında gelişmiştir. Çoğu zaman Harry ve çetesine P*çlik yapar.
draco da iyiydi ya hepsini özlüyorum ben bu aralar.
harry potter'daki sarışın pezo.

Aynı zamanda soy adları olan malfoy'da latincede ki "maleficus" 'dan gelmeymiş. Ki anlamıda "kötülük yapıcı" demek imiş.
Ben çocuğu çok seviyorum. düzene karşı çıkan herkesin beğendiğini beğenmek zorunda olmayan ve trk başına inandığı yolda dimdik gidebilecek bir karakter. ayrıca aldatılamaz. idolüm.
ailesi oldukça köklüdür.
kocaman bi malikanede yaşamaktadır. ayrıca malikanenin salonunun ortasında yer altına açılan gizli bi oda vardır.
Kazanova takılırken piç ettiler çocuğu.