bugün

bu bir film ise görüpte ulaşamadığım türdür.
ron weasley'e küçüklüğünden beri yanık olan ve 6. filmde duygularını saklayamayan muggle büyücü.
emma watson sana mesaj atsin karşim.

pek tatlı pek hanım bir ablamizdir. harry potter film serisinde oynamıştır.
zekâ fışkırtan karakter. hastasıyız.

--spoiler--
gerçekte de zekâ fışkırtıyor kendisi. emma reyiz.
--spoiler--
Fallan buyuylen kafayi bozmus bir kezban. Yildiz haritasini yanlis yorumlayinca esas oglan yerine garip bi tipi kendine yamamaya calismistir. Beyaz atli prens sandigi saskin bir kurbagayi kopek etme buyusuyle kendine baglayarak Zaten yarim akilli olan cocugu iyice sebege dondurmustur. Nasil oldu da carpilip yamulmadi hala sasiriyorum.
görsel
taş gibi film karakteridir, resmen gözlerimizin önünde, ellerimizde büyümüştür.
Yan göz ile bakamadığım tek film karakteri.

Kız kardeşim gibi hissediyorum.
Azkaban tutsağı filmiyle şirin kız modundan çıkıp taş olma yolunda ilerlemiştir gerisi malum zaten.
bence ronla evlenmesi doğru olmuştur. sonuç olarak ron'la harry'nin gölgesinde olma ve bir şekilde sürekli ona yardımcı olma kaderini paylaşıyorlardı.
el kadar veletlerin sikiş hayatına merak salmış abazanların halen tokmakçı seçimine kafa yordukları karakter.
Rowling bile açıkladı daha sonra ben hata yaptım, harry ile hermione evlenmeliydi diye. O yüzden bunu isteyen insanlar saçmalamıyor bilakis çok normal. Ben de öyle istiyordum fakat olmadı.
gryffindor'un gülüdür.
çocukluğumda hayran olduğum ilk kız karakter. canlandıran emma watson şimdi de güzel ama beklediğimiz kadar değil sanki.
zeka küpü fantastik karakter.
Ema watsonun canlandırdığı zeki hogwarts kızı. Hp serisinde harry ile aşk yaşaması beklenirken o ron ile birlikte oldu. Harryede ronun kezo kız kardeşi kaldı. Nerde adalet?? Dünyayı harry mi kurtardı ron mu?
isminin telaffuzu hörmayni şeklinde olan filmde kitaptakinden* farklı olarak güzel bir oyuncu olan emma watson tarafından canlandırılan harry potter karakteri. emma watson kitaptaki hermione'den fazla güzel olmasına rağmen karakteri müthiş canlandırmış seri boyunca oyunculuğu çok başarılıdır.

bu arada muggle anne ve babasına rağmen büyü yeteneği hiç fena değildi.

tabi biz onu okuldan atılmayı ölümden daha kötü gören öncelikleri farklı, bilgiç, zeki kız olarak hatırlayacağız.

http://galeri.uludagsozlu.../hermione-granger-717218/
harry potter serisinin emma watson tarafından canlandırılmış bilgiç karakteri. ron ile yakışıyorlar bak.

unutulmaz sahne:
https://www.youtube.com/watch?v=LWGYKrh2YEo
aşırı inek, kütüphanedeki her kitabı elinden geçirip beynine kazımış gryfindoor öğrencisi. ayrıca harry ve Ron ile mezun oluncaya kadar arkadaşlık yapmıştır. içimde uktedir ki, harrye aşık olması gerekirken gidip rona aşık olmuştur.
aslında rawenclav'da olması gerekirken seçmen şapkanın gryffindor'a gönderdiği muggle karakterdir.
kendisi muggle olduğundan dolayı draco malfoy tarafından bulanık diye dalga geçilen ardından bellatrix lestrange tarafından koluna bulanık yazılan kişi.
j.k. Rowling'in kendinden esinlenerek yarattığını söylediği harry potter karakteri.
harry potter serisinin son 4 filmini izlememi sağlayan kişidir.
kitapta çirkin anlatılıyor bunların hepsi, neyse ki kitapla filmin uyuşmayan tek noktası bu.
esas oğlan harry'nin dünya ahiret bacısı, çocukluk aşkım muggle hatun. hermione tam bir inektir efendim. şu her sınıfta bulunan, derse önceki gece hazırlanıp gelen tipler vardır ya, hah işte onlardan bu kızımız da. ama akademik bilgisi sayesinde potter'ın arkasını da az toplamamıştır hani.
victor krum denen kuzeyli delikanlı ile bir yakınlaşma yaşadığı doğrudur. (bkz: harry potter ve ateş kadehi). fakat bana kalırsa serinin başından beri ron'a yazmaktadır kendisi. ron weasley -hermione'nin de sık sık tekrarladığı gibi- oldukça öküz bir şahıs olduğu için anlaması da geç olmuştur. krum falan hikaye yani.
annesi babası diş hekimidir yanlış hatırlamıyorsam. bulanık lafından hiç hazzetmez, draco malfoy pezevengi demişti zamanında bu sözü. yumruğu yedi oturdu kıçının üstüne. delikanlı kızdır yani hermione.
kitapta anlatıldığı kadarıyla çok da güzel bir kız değildir. fakat filmde -dikkat çekici olması istenmiş olacak ki- pek sevimli bir hatun tarafından canlandırılmıştır. filminde ginny falan halt etmiş yanında. bu konuda benim de kafam karışık açıkçası.
ayrıca harry'i gaza getirip dumbledore'un ordusu'nun kurulmasında büyük role sahiptir. esrar odası'ndaki savaş sırasında da bir lanetle yaralanmıştır.
büyüyünce ron weasley ile evlenmiş ve çocukları olmuştur. yanlış hatırlamıyorsam sihir bakanlığı'nda çalışmakta kendisi.
ben potter olsam bu hatunu kaçırmazdım. (bkz: kanka ayağı göt ayağı). ama rowling reyizden iyi bilecek değiliz tabi.