bugün

dracula filmindeki karakteriyle beni kendisine aşık eden aktör...hemen bütün filmlerini izledim hatta Harry Potter filmini bile onun için izledim diyebilirim.
değeri bilinmemiş aktör. başrollerde oynaması gerekirken yardımcı rollerde yer alıyor. kendisi dünyanın en iyi oyuncularından biri.
the book of eli (tanrının kitabı) adlı filmde denzel washington ile başrolü paylaşan ingiliz aktör. yakışıklı değil belki ama değişik bir havası olan adam. kimi zaman filmin izleme sebebi.

http://www.kahramanlarsin...s/2009/04/gary_oldman.jpg
sayko karakterlerin aktörü.
Leon daki hap atma sahnesiyle oyunculuğunu ve kalitesini tavan yaptırmıştır. Hap ancak o şekilde atılır.
bu adam leon'daki psikopat stansfield ile batman'daki babacan polis rolünü kusursuz oynamayı başarmıştır.
gerçek oyunculuk budur.
görsel
görsel
call of duty black ops'ta meşhur reznov'u seslendirecek zat.
bram stoker's dracula filminde konuştuğu iğrenç aksanlı ingilezceyle kendine hayran bırakan usta oyuncu.
(bkz: everyone)
marlon brando öldü, yaşasın gary oldman. adam dibine kadar aktör. saçları ve aksanı, her film'inde sürekli değiştirir. bu adam oynamıyor yaşıyor.
kötü adam bakışının kitabını yazmıştır. uygulamalı videosu için:

http://garyoldman.info/in...temid=55&video_id=120
Oldukça ilginç bir şekilde hap alan mükemmel aktör . Her ne kadar harry potterin sirius black'ı ise de leonda tamamen farklıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=syywpv5xuw4
''state of grace'' filminde jackie flanerry karakteriyle silahını savura savura adam öldürmeside ayrı bi meziyet. çok büyük bir oyuncu. bu zamana kadar oscar'a aday gösterilmemiş olması akademinin hatasıdır. oyunculuk konusunda tartışmaya bile gerek yoktur. on numara bir ingiliz aktördür.
leon filminde iğrenç bir polisi, yeni batman serisinde çok düzgün bir polisi canlandıran aşmış aktör.
her ne kadar muhteşem bir aktör olsada sirius black karakteri için uygun bulmadığım .
batman deki rolüyle kendisine hasta olduğum aktördür. hp serisinde sirius yerine daha uzun ömürlü bir karakteri oynamasını isterdim açıkçası.
harry potter serisindeki sirius black rolünü ingiliz olduğu için kapmış olan oyuncu. yoksa bu rol için johnny depp düşünülmüş ciddi ciddi, lakin rowling seriyi warner bros'a verirken bütün kadronun ingiliz olması şartını koştuğu için bu sadece hayalde kalmıştır. zaten şu ana kadar filmlerdeki fleur delacour, vicky krum gibi ecnebi (ingiliz'e göre ecnebi elbette, fransız idi bulgar idi) karakterler dışında bir amerikalı'nın can verdiği tek karakter susan bones karakteridir, onu da chris colombus'un kızı oynamıştır ve rowling güç bela ikna edilmiş diye biliyorum ben.
her filminde kötü adam rolünü süper oynayıp, seyirciyi dövmek isteyecek kadar sinirlendirir... leon'da ki piskopatlıkları ve hap alma sahnesi, harry potter'daki iyi kalpli sirius black, batman'da rolüyle son dakikalarda semih'in attığı kafa golleri gibi insanı her filmde mutlu eder.
geç de olsam efsanevi bir sözüne rastladıgım muhteşem insan .

there are three reasons to wake up in the morning: drinks, a good script and depeche mode..

''sabah kalkmak icin 3 önemli sebep var: içkiler, iyi bir senaryo ve depeche mode ''
leon'daki oyunculuğu şu ana dek gördüğüm en etkileyici kötü adam performansıdır.
hollywood' un en karizmatik ''kötü'' karakterlerini yarıştırsalar; the dark knight' ın jokeri heath ledger; aynı filmdeki rolüyle değil ama leon filmindeki orospu çocuğu polis rolüyle gary oldman' ı, the silence of the lambs' de hannibal lecter performansıyla anthony hopkins'ı , the shining' in üretme sancısı çeken ve çektiren yazar performansıyla jack nicholson' ı ve there will be blood' da müteşebbis kapitalist performansyla daniel day lewis' i kapıştırmak gerekir ki, gerçekten de bunlar arasında bir karara varabilmek pek olası değildir.

sözün özü büyük oyuncudur, saygılarımı arzederim.
Benim için dünya üzerinde yaşamış, yaşayan, yaşayacak en iyi oyuncudur. Ağırdan gel diyenleri duyar gibiyim, ama bu adam her türlü övgüyü hak ediyor. iyi kötü nerede oynamışsa izledim yok böyle bir aktör. Tam anlamıyla bir sanatçı, yalnız son zamanlarda çok zayıf görünüyor bana babacığım kendine dikkat et sen bize lazımsın.

Herkes bu adamdan feyz alsın
ne demek herkes?
Herkes ulan herkes.
adam süper düello yapabiliyor, demek ki eskrim derslerinde çok başarılı idi diye zannediyorum ekle akrobasi.
karizma falan değildir, çünkü karizma bu adamın köpeğidir.
Leon filminde "i like these calms little moment before the storm..." şeklinde uzayıp giden tiradı uzerine üniversitelerde bölüm açılabılecek usta oyuncu.