bugün

entry'ler (192)

verip de pişman olunan şeyler

kitap. geri gelmez.

doctor who

sekizinci sezonun ilk beş bölümünün scriptinin bir hata ile sızdırılmıştır efendim, an itibari ile nette dolaşmaktadır. ben bakmadım, bakılmasını da tavsiye etmem. buraya spoiler girecek olanı da seri eksileyeceğimi şimdiden belirteyim. (bkz: Capaldi yi yedirmeyiz)

bunun dışında, az önce yayınlanan trailer'ı nefis gözükmektedir. surat yapısından mı bilmem, peter capaldi'nin bakışları korkutmaktadır. ama peter candır, ciğerdir. iyi bir doktor çıkaracağına şüphe yok.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=TivqZTq5u6Y

büdüt: ilk bölüm 23 ağustos da geliyor.

yahudi kızı olmak

sanıyorum ki bir kaç göbek bağ ötedeki herkesin bir bankacı çıkma durumudur.

tuvalet terliği

doksanlarda turuncu olanları rağbet görürken artık yerini kauçuk, beyaz ya da mavi olan üstü noktacıklı olanların aldığı terliklerdir.

yöresel kelimeler

rize, çayeli'nden bazı kelimeler:
kaybana: kötü kimse.
cazi: kötü kız.
eskemi: iskemle.
harçi: fasulye.
koleti: bir çeşit gözleme.
gomukler: kaburga kemikleri.
-opo: küçülktme eki. örn; uşakopo, kizopo, birazopo.
minci: sütten ve yoğurttan yapılan peynir, çökelek.

geçmişe gidip ölen adam

(bkz: doctor who)

sözlük yazarlarının kısa boy kriteri

(bkz: anketin bile anasına kaymak)

katniss everdeen

hayatta kalma dürtüsünün vücut bulmuş halidir.

kuru fasülyeyi ekmekle yiyen kültürsüz

utanmadan kuru fasulyeyi de yer.

sözlükteki kan aranıyor duyuruları

ameliyat olan babam için bir ünite 0 rh (-) kana ihtiyaç var. kendisi şuan erdem hastanesi çakmak şubesinde yatmakta. verebilecek olanlar bana mesaj atabilirler.

üçüncü sezonu 27 haziran itibariyle başlamış, malum ortamlara düşmüştür.

daha izlememiş olmakla birlikte, korra ve mako'nun artık kusturan birliktelik-ayrılık ikilemesini yeniden sürdürmemelerini diliyorum.

peter capaldi

kendisi öyle bir fandır ki, gazetelerde şurda burda doctor who mektupları yayınlanmıştır çocukluğunda. rolü aldığına manyak bir şekilde sevinen, gözleri fır fır dönen, çok iyi bir doktor sergileyeceğine yürekten inandığım şahıs. canlı yayında açıklanırken onun olduğunu gördüğümde nasıl sevinmiştim, nitekim david tennant da bildiğimiz üzere yine doctor who hayranıydı ve çok güzel iş çıkardı. sanırım işe yürek koyunca böyle oluyor.

kendisi david tennant zamanında fires of pompeiibölümünde rol almıştır. ilginçtir ki, aynı bölümde daha sonradan matt smith ile oynayacak olan karen gillan da vardır.

http://media.comicbook.co...2013/08/peter-capaldi.jpg

peter capaldi'nin rol aldığı bir yapımdan derlenmiş videosu. *
http://www.youtube.com/watch?v=YCC4-gYpnc4

(bkz: fuckity bye)

doctor who

ağustos ayının sonlarında sekizinci sezonun yayına gireceği efsane. (bkz: peter capaldi) ve (bkz: jenna coleman) ile çekimler devam ediyor. aynı zamanda, bu sezonda (bkz: da vinci s demons) dizisinden (bkz: tom riley) de konuk olacak kendisine.

(bkz: nerdgasm)

eğitimag

içerisinde oldukça bilgi dolu yazılar bulunduran, eğlenceli ve her öğretmenin ya da öğretmen adayının mutlaka göz atması gereken bir eğitim teknolojisi haber, bilgi portalı. yeni bir oluşum.

her gün bir yerine haklı olarak bok attığımız eğitim sistemine güzel bir şeyler eklemek bizim de elimizde.

http://www.egitimag.com/

eski sevgilinin eski sevgilisinin yeni sevgilisi

(bkz: sevgiliception)

üniversite birinci sınıf öğrencisi

sözüm ona, üniversiteyi kazandım diye götü yayıp yatmasın.

son sınıfın son döneminde tek ders sınavı diye koşturur sonra.

gay sanatçılar

(bkz: john barrowman) nam-ı diğer captain jack harkness.
(bkz: jim parsons) nam-ı diğer sheldon cooper.
(bkz: ian mckellen) nam-ı diğer gandalf.

sevgiliye verilen ayarlar

(bkz: sevgilinin sözlük nickini bilmemesi)

marmara üniversitesi

girişte kimlik sorup telefonu çantadan çıkarttırıp cihaza sokan, yetmeyip bir de fakülte girişlerinde kimlik sorup sizi öyle içeri alan üniversitedir. fakültenin diğer girişleri kapalı olur bu sırada. fakat ne hikmetse, bu aranan insanların hiçbirinden çıkmaz bu bıçak ve satırlar. aranmayanlardan çıkarlar.

onların kim olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz.

(bkz: marmara üniversitesi göztepe kampüsü)

twitter

yeni fontu şimdilik gözümü oldukça yormakta ve tırmalamaktadır. benim gibi gözünde problem olan kullanıcılara zorluk çıkarabileceğini düşünüyorum.