bugün

başrolünü barış akarsunun oynadığı ve italyada yaşayan bir ralliciyken istanbulda şöforlük yapmak zorunda kalan alfonso tarık'ın hayatını anlatan 2006 yazında başlayan star tv dizisi
barış akarsu'ya populerlik boyutunda yarayacak olan daha doğrusu barlarda unutulmamasını sağlayan bir dizi. göze ve işlerine yarayan subaru'nun sponsorluğunu almıs,senaryosu bakımından son dönem gençliğin uğraşlarının herseyini aktarmaya çalısmıs ama abartı gibi gözüken şey.
jenerik müziğine uyuz olduğum şarkıcı dizisi, *
emel sayın ve tarık akan'ın baş rolerinde olduğu tatlı sevimli türk sinemalarından biri...
otomobil uçar giderrr
ömrüm gibi geçer giderrr
ben talihin peşindeyim
talih benden kaçar gider

yaaaaaarrr yaaaarrr
güzel yolcu güle gülee

isimli şarkıyı jenerik müziği olarak seçen dizidir.
melekler adası yolunda hızla ilerleyen dizi.
senaryosu özellikle son bölümlerde iyice dandikleşen replikleri gülünecek cinsten olan gülüp gecilecek bi dizi.
Naz'ın google'da "Tarık Tekelioğlu" diye yazıp düşmanını bulmayı bir türlü akıl edemediği dizi. Öte yandan güzel bir dizi be...
tutulmayan filmlerin erkenden final yapması ** modasına uyması gereken dizi.
çok saçma bulduğum ama bir kere misafirimizin zoruyla izleyince eğlendiğim dizi. şaştım kendime.
tamamen geyik olan dizi, hatun seçimleri yüzünden izlenebilir, diğer konu ise ciddi söylüyorum çaktırmadan ibrahim tatlıses, müslüm gürses dinleyen tipler gibi çaktırmadan bu dizi izleyenler var.
+abi hatun varya esmer hani .... sen anladın, anladın.
-dur abi kimdi hah tamam aklıma geldi dizisi var ya işte neydi star tv'demi ne. *
+evet abi neydi dizinin adı yalancımı ne. vs....
star tv 'nin akılsız yetkililerinin çarşamba gününe - ta avrupa yakası, yaprak dökümü gibi dizilerinin olduğu zamana- koyduğu dizi..
bu kadar güzel bir dizi, yakında bu adamlar yüzünden yok olup gidecek..
türk dizilerinin artık brezilya dizilerine taş çıkarttırma safhasında olduğunu gözler önüne seren dizi. övünsek mi, yerinsek mi meselesi ise tartışılabilir olmakla birlikte bence öznel kalmalıdır.
47. bölümünü tesadüfen izledigim bir dizidir. baris denen arkadas eline tirbisonu aldiginda saat yedi bucuk sularidir günes yeni batmaktadir ve elindeki sarap sisesini acmaya baslar. bu arada araya baska görüntüler girer. bunlar saat 9:30 sularinda tekrar yanyana gözükürler hava bayagi karanliktir ve baris kadehe ilk sarabi koyar ve su cümleyi kurar :
- kusura bakma naz tirbison pek iyi degilmis. acmasi uzun sürdü.
resmi sitesi için: http://www.yalanciyarim.com
barış akarsu'nun geçirdiği trafik kazası yüzünden boynu bükük kalan dizi.
gün içinde birden fazla tekrarlarıyla star tv'yi izalenilebilir kılan süper bir aşk dizisi.
gün içinde birden fazla tekrarlarıyla star tv'yi izalenilebilir kılan süper bir aşk dizisi.
prim için halen yayınlanan dizi.
48 ve 49. bölümlerin kolajında fark ettiğim üzere kaderin çizgisini tesadüfen çizen dizidir.

kotradalar sarışın kız diyor ki
"koray burası ne koyu ?"
koray: " cennet koyu"
barış akarsu'yu gösteriyor kamera.

son sahnede doğru naz tarık'a soruyor "nereye gidiyoruz"
tarık: "hulusi tekelioğlunun doğum günü partisine"

ve burda 49. bölüm bitiyor.

50. bölümün hiç çekilmemiş olduğunu düşünürsek ki sanırım öyle.

hiç gidilmeyecek bir doğum günü partisi var. bir farkla hulusi'nin değil barış'ın.

ve cennet koyu sözü içime oturdu.

serendipitye inanan biri olarak bu çirkin tesadüfleri içim yanarak fark ettim.

bir de otomobil uçar gider diye jenerik şarkısı vardır .

otomobil uçar gider
ömrüm gibi geçer gider
ben talihin peşindeyim talih benden kaçar gider

böyleydi işte şarkısının sözleri.

ve güzel yolcu güle güle diyordu en son.

şimdi bu söz benden geliyor ve birçok seveninden güzel yolcu güle güle.

cennet koyundasındır.

barış akarsu ...
barış akarsu'nun vefatın'dan sonra devamı çekilemeyecek dizi.
gün itibari ile öğlen saati ile star tv'de tekrarları yayınlanan dizi. dikkatimi çeken şey ise; merve burda daha bir güzel, dağlar delisi'nde hasta gibi görünüyor.

not: eğlenceli diziydi. ne desem boş şimdi. özlemek hafif kalır. arıyoruz seni barış. eksik bıraktın.

http://www.yalanciyarim.com/ sayfada şarkı söylüyor barış ...
merve sevinin volkan keskin kütüğüyle cektiği diziye acaba bir tutam reyting katar mı?
düşüncesiyle tekrar yayına sürdükleri barıs akarsu dizisi .
ah barıs ah . . .
bitmeyen dizidir. çünkü tekrarları star tv'nin yaşama sebebidir.

bana tek öğrettiği her şey vaktinde güzel...

ve artık vakit; sevdiklerimize onlara verdiğimiz değeri şimdi söyleme vaktidir. seni severek izliyordum barış ve sen ne kadarını bilerek gittin ki.

ailesi bu rant kavgası içinde oğullarının rating malzemesi yapıldığına üzülüyorlar ise şu gerçeği bilsinler; onu izleyenler onu sevdikleri için izliyorlar. sanki hiç gitmemiş gibi.

zaten sanatçılar hiç ölmez. sadece biçim değiştirir.
nalan'in turk sinemasi klasikleri albümünde seslendirdigi sarkilardan biri. sözleri;

bir sirin, bir leyla, bir asli gibi
gençligin tadini alamiyorum
bir berdus, bir sarhos, bir ayyas gibi
içtigim kadehi sayamiyorum

yalanci, yalanci, yalanci yarim
sevmis bulundum seni,
sevmez olaydim...

üzülüp aglama gönül haline
bir ates yetisir dünya malina
güvenme sevgilim güzelligine
intizarim tutar kiyamiyorum

yalanci, yalanci, yalanci yarim