bugün

entry'ler (1575)

barış yarkadaş

türk basınının, ihtiyacı olduğu değerli bir yazar. her insan hata yapabilir. gazeteciliği bırakmamalı.

fenerbahçe

cinconların kâbusu.

samsung galaxy watch

iki senedir kullandığım harika saat. telefonla konuşabiliyorsunuz, gelen aramalara cevap verebiliyorsunuz. gps, konum belirleme, barometre, internet bildirilerini alabilme, kronometre, adımsayar, hava durumu, nabız ölçme, stres seviyesi belirleme, elli metreye kadar su geçirmeme gibi çeşitli özelliklere sahip, çok çok akıllı saat. paranız varsa hemen alın. üstelik tüm diğer akıllı saatlerden daha şık.

ilhan şeşen

ilhan Şeşen'e, yıllar önce bir televizyon programında,hayatında yaşadığı en ilginç bir anı sorulduğunda,şöyle anlatmıştı:

"Bir zamanlar kısa bir süre avukatlık yapmıştım,o günlerde bir müvekkilimin Mersin erdemli'deki davası için yine bir avukat arkadaşımla beraber Mersin'den Erdemli'ye gidiyoruz. Arabayı arkadaşım kullanıyor,yolda otostop yapan, siyah gözlükler takmış bir adam ve kadın gördük. Durup aldık,bir süre sonra adam sordu:"ne iş yapıyorsunuz? Ben de, avukat olduğumuzu Erdemli'deki bir davaya gittiğimizi söyledim. Arkadaşım, benim için:

"arkadaşım aynı zamanda müzisyendir" dedi. Adam: "Ben de müzisyenim" dedi. Arkadaşım: "Ama kendisi aynı zamanda bestecidir" dedi. Adam: "Ben de besteciyim" dedi. Arkadaşım: "Ama arkadaşımın bestesi Türkiye'deki Eurovision seçmeleri yarışmasında çalındı" dedi. Adam: "Benim de bestem Eruovision seçmelerinde çalındı" dedi. Biz hayretle:" Hangi beste" diye sorunca, adam bestenin ismini söyledi Ben: "Ama o şarkının bestecisi kördü" dedim.

Adam: "Ben de körüm lan" dedi. Bir baktık adam gerçekten kör ve o besteci.

Adamla çok samimi olduk. Daha sonra, benim kız kalesindeki yazlığımda bir hafta misafir ettim. dedi.

americano

favori kahvem. evlerde ucuz olarak mokapot isimli aletle yapılır. çelik olanından tavsiye ederim.
bir barista'nın ifadesine göre: "sert kahve istiyorsanız americano için" der.

ramazan kurtoğlu

tanımayanlar onun için:"hikaye anlatıyor" diyebilir; ancak kitaplarını okursanız, hiç de hikaye olmadığını anlarsınız. kitap okumaktan sıkılırsanız, hiç olmazsa youtube videolarını izleyin derim.

bismillahirrahmanirrahim

seven allah'ın adıyla.

kur an a göre ruhlarımız ve ölüm sonrası

1. Ruhlarımız, aslında bu dünyadaki vücutlarımızın içinde değil. Aslında ruh olarak biz öteki dünyadayız. Oradan, bu dünyadaki vücudumuza, beynimize, tıpkı Bluetooth bağlantısı, wireless Wi-Fi (Kablosuz bağlantı) gibi bağlanarak yaşıyoruz.Tıpkı internette bir oyun sitesine girip, oyun oynamak gibi.

Kaf suresi 16.Ayet: "Yemin olsun ki, insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona, şah damarından daha yakınız."

2.Ölmemizle, öteki dünya'da dirilmemiz bir olacak.(Yani hemen hesap sorulup sonuçlandırılacak. Ya cennet ya cehennem. Kıyametin kopmasını beklemeyeceğiz)

Ali-imran suresi 169-171. Ayet: Allah yolunda öldürülenleri de sakın ölüler sanma. Tam tersi onlar diridirler, Allah’ın armağanlarından verdiği şeylerle sevinçli olarak Rableri katında rızıklanmaktadırlar. Arkalarından kendilerine henüz ulaşmayan kimselere, kendileri için hiçbir korku olmayacağını ve üzülmeyeceklerini müjdelemek isterler. Onlar, Allah’tan bir nimeti, armağanı ve Allah’ın şüphesiz, mü’minlerin ecrini kaybetmeyeceğini müjdelemek isterler.

Mü'minun (inananlar) suresi 112. Ayet: Allah: “Yeryüzünde yıl sayısı olarak (Öldükten sonra) kaç yıl kaldınız?” dedi.
113. Ayet: Onlar: “Bir gün veya günün bir kısmı kadar kaldık. Haydi, sayanlara sor” dediler.
114. Ayet:Allah: “Siz sadece pek az bir süre kaldınız; keşke siz bilmiş olsaydınız!” dedi.

ekşi sözlük

ekşi sözlük fenerbahçe'dir, uludağ sözlük beşiktaş. ben fenerbahçeliyim; ancak beşiktaş'ın o taş gibi karakterli duruşuna da, çok saygı duyarım.

berlin de hakimler var

hayatta deliler gibi kıskandığım tek söz.keşke hiç olmazsa, "ankara'da da hakimler var!" diye başka bir söz de dünya'da söylenseydi.sıradan bir vatandaş olarak, benim içim acırken, bazı yargıçlar, nasıl kıydılar adalete.

rabbim benim ömrümden al rte nin ömrüne ver

Her bireye saygı duyulmalı; ama hiç kimseye tapmamalı. einstein

robin van persie varsa robin van persie oynar

aylardır, spor medyasının çok bilmiş yazar şurekası tarafından dillendirilen motto.

ne zaman persie - fernandao tartışması çıksa, bu motto'yu üstüne bastıra bastıra tekrarlarlar; ancak akhisar maçında, fernandao söke söke o son golü atınca, bu güruhun tamamı göt oldu. persie'nin de hakkını yemeyelim, adamın araya harika koşuları var!

9 şubat 2016 rte nin kurduğu türkçe benzeri cümle

"açıkçası sigara ve alkol gibi bağımlılığa yol açan şiir, roman, film gibi büyük finans yönünün arkasında yattığını görüyoruz" ifadeleridir.

"basitçe ifade edemiyorsan, yeterince anlamamışındır." einstein

priyome

rusça olan priyome'nin anlamı, satrançta rakibin belirgin bir zayıfllığından yararlanarak, sonuca gitmek için yapılması gereken hamleler zincirine denir. yüzlerce priyome pozisyonları vardır ve uluslararası başarı için bunlardan en az yüz tanesinin bilinmesi gereklidir.

ıttıla kesbetmek

öğrenmek.

testoloji

bir konu hakkında, benzer olgu ve dökümanlarla karşılaştırma yapılan, doğrulama çalışmalarına verilen isim.

fenerbahçe nin koçbaşı

fenerbahçe'de oynayan pivot santrfor jose fernandao için, sosyal medyada sıklıkla kullanılan, çarpıcı bir ifade.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

mihriban. sibel can

73 yaşında kerhanede kalp krizinden ölen dayı

amcam öbür tarafa dikey geçiş yapmış. allah taksiratını affetsin.

deniz baykal

çok yönlü bir siyasetçi, her yol var.