bugün

yaşamasının bir anlamı olmayan insandır.
muhtemelen yakın zamanda çıkacak the hobbit'i de izlemeyecek olan insandır.
gitsin, izdivaç programı izlesin.
(bkz: aa bu benim lan)
izlememiş olandır. tarzı değildir ya da umrunda değildir. zararsızdır ayrıca, kimseyi kasmaz.
olmaması gereken insandır.
çok şanslı insandır. düşünsenize daha hiçbir sahnesini görmemiş, o zevki ilk kez yaşayacak.
insan değildir, çarliston biberidir. ot gibi bir şeydir amk. amip gibi bir organizmadır veya da afrika'da keşfedilmemiş bir kabilenin üyesidir.
(bkz: gördüm ama bakmadım)
hayatında harry potter, pirates of the caribbean ve lords of the rings'ten başka film izlememiş insandan iyidir.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

daha gerçekçi filmleri seven insandır.
izleme zorunluluğu da olmayan, fantastik film ve kitaplardan hoşlanmayan insandır.
(bkz: mağaradan ne zaman çıktınız)
bütün serisini izlemiş olan insandan farkı olmayandır. izlesem ne olur izlemesem ne olur ulan!
fantastik filmlerden nefret eden insandır.gerçekçi insandır.
anaaa beni buldular siz kaçın.
kör insandır.

3 filmi izlememişte olsa, extenden one part versiyonu izlememişte olsa... insan duyar, sağda solda rastlar. ne bilim arkadaşım, facebook çok popüler mesela, orada " they're taking the hobbits to isengard. " ( http://www.youtube.com/watch?v=uE-1RPDqJAY ) veya trolling saruman ( http://www.youtube.com/watch?v=KaqC5FnvAEc ) görmüş olmalı. görmemişse, ah ben onun körlüğünü.. veya ne bileyim sauron'un ding dong dong cover'ıdır ( http://www.youtube.com/watch?v=1ot9JtiHhiU )
Moderatörlerin izleyip de "izledim, canavarlar falan vardı" dediğini sanıyorum zira entrymin silinmesinin başka nedeni olamaz.
izlememişse izlememiştir hala yaşıyordur. Sanki izleyen biri yatıp kalkıp gece gündüz demeden yüzüklerin efendisini konuşuyor saçma.
bi şey kaybetmemiştir.

kaybettim mi?

yoo...
güzel üç tane filmi izlememiş, normal bir insandır.

yüzüklerin efendisi şu sıralar popüler olmadığı için pek eleştirilmeyen insandır.
ya her gece başka bir kızın koynundadır, gerek yoktur ya da ....
dünyadamı yani o insan eminsiniz? tv izlese bile her seriyi 3 kere izlemiş olur bir kişi.
Fantastik edebiyatı veya sinemayı sevmiyordur. Popülizmin şekillendirdiği sinema dünyası belki hoşuna gitmiyordur; olabilir. Nasıl ki hiçbir kitabı okumak şart değilse, hiçbir filmi izlemek de şart değildir. Ha, kriterlerimiz olur; kişilerin birikimlerine, belli alanlardaki yorum gücüne dair fikir edinebilmek için bu kıstasları kullanabiliriz. Ancak hiçkimsenin, bu filmi izlemiş olmak bağlamında, bokunda boncuk bulmasına ve kişileri dışlamasına gerek yoktur. Bu topraklara Amerikalar'dan gelen sinema kültürünün farkında olan, bunun yanında bu kültürü özümsemişcesine frapan takılan kesimin, bu tutumundan vazgeçmesi gerekir. Faşizmin alemi yoktur, noktadır.

edit: bu entryden sonra da bazıları kültürel faşizmi haykırmaya devam edeceklerdir; ''Böyle insan var mı?'', ''Dünya'da mı?'', ''Mars'ta mı?'', ''Ölsün mü ölmesin mi?'' gibi kafa açan muhabbetler döndürülecektir. Unutulmamalıdır ki, herkesin evinde donanımlı dvdler ya da internet yoktur. doğusu ile batısı arasında kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan bir uçurumun bulunduğu bir ülke söz konusudur. ayıptır.
güzel filmdir lakin çokda bir şey kaçırdığı söylenemez