bugün

97 yılında joe satriani, steve vai ve eric johnsondan oluşmuş bir Dünya gitar zirvesi. üçüde gerçekten zamanın aşmış gitaristlerindendir. keşke hendrix amcamız yaşıyor olsaydıda bunlar g4 olsalardı.. ayrıca cd'si ve dvd'si de mevcuttur.

edit: ya ben bunların 1997'den sonra gruba taze kanlar alıp devam ettiklerini niye yazmadım diye düşünesim geldi birden.
eskiden tüm askeri birliklerde kullanılan ama zamanla yerini başka silahlara bırakan tüfek.
türk silahlı kuvvetlerin, 2.dünya savaşından sonra aldıgı , daha sonra üretmeye başladıgı , bagzı afrika ülkeleri ve mısıra ihraç ettigimiz , taşıyanların "bunu taşıcagıma 15kilolok dambıl taşırım" diye nefretini kustugu ancak mermi kalibresi agırlıgı ve ilk hızı bakımından bir tankı bile durdurabilecek (bkz: palet yarılması) , bir insana isabet ettigi taktirde çok çok büyük ihtimalle onu öldürebilecek nitelikte yani merminin kendi ekseni etrafında dönme hızı çok düşük böylece vicuda girdiginde delme özelliginin durması sonucu çıktıgı yerden yumruk büyüklügünde bir parçanın kopması için tasarlanmış , göründügünden daha eski ,daha agır ve daha güçlü bir silahtır.
adanada bitur fast food .içene şinitsel kaşar marul ketcap mayonez rus salatası konulan uzun ince ekmekle yapılan (susamlı ekmek)sıcak sıcak servis edilen kasarlari içinden dısarı doğru eriyen muhteşem guzel bir açlık dindirici
terörle mücadele eden ülkeler dışında kullanılması yasak olan silah. isabet ettiği kişiyi ya öldürür ya sakat bırakır. temizliği ve taşınması zor olmasına rağmen çok etkili bir silahtır.

edit: diğer silahlara göre taşınması zordur. "taşınması" derken, sadece "kaldırılıp götürülmesi" değil, uzun süre elde tutulmasıdır kast edilen. çok ağırdır...
temizliği ve bakımı çok kolay olan silah. askerde dürbünlüsünü taşıdım. ak47 den sonra dünyada en çok kullanılan piyade tüfeği çeşidi. ak47 ye göre biraz ağır. şarjör kapasitesi ak47 de 30 iken g3 te 20 dir. ak47 7,62x49 mermi kullanır. g3 ise 7,62x51 nato standardı mermi kullanır. ak47 kafaya ve kalbe gelmedikçe öldürmez, deler geçer. g3 kodumu oturtan cinstendir. bırak kafaya kalbe gelmesini kola gelirse koparır. bacağa gelirse kişi kan kaybından ölmezse sakat kalır. nato silahlarına alışmış kişilere ak47 ters gelir. emniyet mandalı ters taraftadır. ben görmedim ama g3 üzerine gelen teröristi ters takla attırmıştır görenlerin yalancısıyım. temizlik konusunda ak47 ye göre biraz hassatır ama o kadarda değil. benimkini karın içinden aldım çatır çatır çalıştı. ben g3 derim. şimdilerde mke 5,56 mm sini üretti.
1997 yılında j Satriani, s Vai ve eric johnson tarafından kurulmus bir yan proje grubudur. ilk iki isim , grunge ın piyasaya cıkmasıyla artık iyiden iyiye unutulmaya baslanmıs solo gitarın iki onemli temsilcisi ve kahramanlarıdır. grubun ilk calışmalarının ardından eric johnson ın gruptan ayrılmasıyla üçüncü gitarist her konserde farklı bir isim olmaya baslamıstır. john petrucci ve özellikle yngwie malmsteen ile gerçekleştirilen konserler de vakit ayırmaya fazlasıyla değerdir.
adana'da ilk kez altın cafede denenen daha sonra bütün adana'yı saran bir dalgadır...gençler arasında şu espri yapılmaktadır adana'da

-lan altın'da g3 yedin mi?
+yok yaa daha nasip olmadı...
-o zaman git üstünde yee...puhauhuahauaha
+...
(bkz: adana)
7,62mm çapında
otomatik ve yarı otomatik olarak çalışabilen
nato standartlarında fişek atan
barut gazının geri tepmesi,yerine getiren yayın ileri itmesiyle çalışan
hava ile soğuyan
makinalı atış gücüne sahip
alman yapısı,piyadenin hafif silahıdır.

çapı:7,62mm
ilk hızı:780-800m/sn
komple boyu:102cm
namlu uzunluğu:45cm
yiv ve set uzunluğu:40,5cm
yiv ve set sayısı:4(sağa dönüşlü)
silahın ağırlığı:4250gr(şarjörsüz)
dolu şarjör ağırlığı:752gr
atış hızı:500-600 atım
nişangah menzili:400m
atış mesafesi:3700m
şarjör kapasitesi:20 fişek

parçaları:1-namlu,komple gövde ve nişangah tertibatı
2-kabze ve tetik tertibatı
3-dipçik,yerine getiren yay ve mil
4-el kundağı
5-mekanizma
6-şarjör
7,62 mm çapında 4 yiv 4 set ile ölümcüllüğünü perçinleyen boş 4.250 gr ağırlığında 102 cm uzunluğunda şarjor ile beslenen hava ile soğuyan tek tek ve seri olarak atış yapabilen tek erin en yakın piyade tüfeğidir etkili mesafesi 400 mt dir çekirdeğin namludan çıkış hızı ite 800 mt/sn dir.
9.42 mm çapındaki g-3 piyade tüfeği; barutun geri tepmesi, yay ve milin ileri itmesi ile çalışan, hava ile soğuyan, şarjor ile dolan, şarjorü 20 kurşun alan, piyadenin atışta ve dürtüşte kullandığı yarı ve tam otomatik silahtır.
kalaşnikoftan daha etkili fakat daha kullanışsızdır.alman menşeli olmasına rağmen tsk daha kullanılanlar daha çok abd menşelidir.son zamanlarda kırıkkalede mke de üretilen m16 larla değiştirilmeye başlanmıştır.çünkü çoğu 15. yılını doldurmuştur bile.
ıslanınca su koyveren, kız gibi nazlı silah.
macintosh denince ilk akla gelen cici yaratik, ancak g5'i gordukten sonra g3'un yuzune kim bakar orasi tartismaya acilabilir
askerde "al bunu adam öldür" cümlesinin nesnesi.
grup olduklarını bilmiyordum! sadece joe satriani'den oluşmuyor muydu yaw?!
ehehh..insan bu; her şeyi duyuyor ama istediğini görüyor be arkadaş! ahahaa!
çok etkili bir piyade tüfeğidir, keza girdiği deliğin çapı 1 cm'yi bile bulmazken, çıktığı yeri paramparça eder... ama tüm bu özelliklerine rağmen; bixi'nin eline su dökemeyecek olan piyade tüfeğidir. tozdan çok çabuk etkilenir, tutukluk yapar, suya karşı da hassastır... bu sebepten 1992 yılında terörle mücadele için örtülü ödenekten para aktarılıp pkk'ya karşı kullanmak için kuzey ırak'tan binlerce bixi satın alınmıştır.
(bkz: issiz adaya dusuldugunda alinacak 3 sey)
en iyisi kuskusuz ki eric johnson'lı olanıdır.
steve vai siz olamayan gruptur.. kurucusu joe satrianidir..
counter striketa dürbünlüsü bulunan ve b-7-1 tuşları ile alınan silah. oyunda karşı tarafa bir mermi tutturduğunuzda gönyesi terazisi yamulur, çölde kutup ayısı arayan bedevi gibi dolanır.
tasinmasi zor ama seyyar dipcik kullanildigi zaman hafif, temizlenmesi, takilip sokulmesi cok rahat diger silahlara karsi uzun sure kullanildiginda namlusu sismeyen hafif piyade silahi. uzun menzili olmasindan dolayi durbun ile suikast silahi olarakta kullanilabilen, yivli olmasindan dolayi kesinlikle yaralamayan ya olduren ya da sakat birakan silah.
bu sene gerçekleşicek olanında john petrucci, satch ve paul gilbert olacaktır.
agustosta,%90 baldızım, karım türü lakap takacağım 15 aylık yoldaşım.
Şarjörsüz ağırlığı 4.250 gr olan G3 piyade tüfeği yarı otomatik ve seri ateşleme yapar, süngü desteği vardır ve değiştirilebilen şarjör sistemine sahiptir.
Güvenilir, isabet oranı yüksek tüfeklerin temel sorunu bakımının zorluğudur. Görünümünün aksine hassas bir tüfek olan G3 tüfeğini dezavantajlı kılan diğer özellik de mekanizması ve kurma kolunun kötü tasarlanmış olmasıdır. Seri atış yapılabilen tüfekte, destek ve kabzanın namlu yatağından çok uzak konumlandırılması nedeniyle oluşan geri tepme çok fazla olduğu için, silahı tam otomatik kullanmak isabet oranını çok düşürmektedir. Bunlara mukabil, G-3 piyade tüfeği, 4 yiv ve 4 set sahip olması, namlusunun muadili silahlardan uzun olası nedeniyle, çok muazzam bir tahrip gücüne sahiptir. Kullanıldığı hedefte yarattığı tahribat olağan üstüdür.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar