bugün

(bkz: gez göz arpacık)
Bizim bölükte benden hızlı söküp takabilen yoktu kendilerini.
Küçük sanıyordum.
Benimki de 73 modeldi. Seri numarasını ezberletirler genelde bize ezberletmemişlerdi. Sırayla 1 bol ve emniyette, 2 boş ve emniyette diyorduk. Bir gün bir arkadaş penisini göstererek 7 dolu ve hiç emniyette değil dedi diye ceza yemiştik. Güle güle cezamızı çektik. Güzel günlerdi.
ben 2005 - 06 yılları arasında sevgili olmuştum bu tüfekle. üzerine zimmetli olunca sevgilin sayılıyor. yalnız benim sevgili benden beş yaş büyük. 1977 model, öyle hantal ve itina isteyen bir sevgiliydi bu. kimbilir bu sevgili şimdi kimin kollarındadır.
ülkemizde en çok kullanılan ancak mke bakımları sonrasında çöpe çıkan silahtır. sıkılan koruyucu sprey tabakasının ayarlanamaması nedeni ile 2-3 atışta bir tutukluluk yapmaya başlamıştır. zamanında ordumuzun gözbebeği olan bir silahın bu halini görmek üzücüdür.
askerdeyken takım komutanımızın sök tak yarışı yaptırdığı, 16 kişi arasından birinci olduğum silahtır.
7.62 mm çapında,4.250 gram ağırlığında 102 cm uzunluğunda; barut gazının sıkışması geri tepmesi,icra yayının geri itmesi prensibiyle çalışan;tek ve seri ateş edebilen; hava ile soğuyan askerin en temel muharebe silahıdır.
Aşırı geri tepen ve kulağımı sağır eden tüfek.
Silahta sorun yoktur bence. 200 m den kıç kadar hedefi vuramamak beceriksiz olmakla açıklanabilir. Askerliğimin en güzel yanı atış takımında denetlemeye girmekti. Zaten gerisi çer çöp topla nöbet tut. Sıkması çok zevkli akşama kadar kulak çınlatıyor tabi bir canlıya sıkmayı hiç istemem.
üç el ateş edip ıskaladığım silahtır. silah mı sorunluydu ben mi bilemediydim ama başçavuşun sövgüleri konu hakkında azda olsa bir fikir verdiydi.
aklıma gelen casper via g3.
bu silahı kim tasarladıysa bu işi bıraksın. sadece yıkıcı güce odaklanmış. uzun hantal tutukluk yapma riski yüksek sert ve sesli kurma kolu kullanışlı değil.

ama kuvvetli sanki şahi topu ateşleniyor toz duman çıkan ses.
3 gitar virtüözünün bir araya gelerek oluşturduğu grup.
7.62 mm çapında,70 yılların teknolojisi ile tasarlanmış piyade tüfeği.sonrasinda yapılan silahlar daha modern gözükse de;namlusnn ısıya duyarlılığı ve yıllar geçse de sağlamlığı alman menşeli oluşunu belli eder.
(bkz: casper via g3)
Akla amiral battı oyunu getiren başlık.

-G3
-karavana.
iyi eğitim almamış bir personelin elinde yüksek isabet oranlı g3 ile düşük isabet oranlı ak-47 arasında bir fark yoktur. Zira oldukça ağırdır. Düşmana nişan alma fırsatı vermemeniz için hızlı hareket etmeli ve mümkünse koşmalısınız. g3 ağırlığı ile hareket kabiliyetini sınırlar. hedefi vuramadıktan sonra avantajlarının bit ehemmiyeti kalmaz. daha hafif bir silah personelin az yorulmasını sağlayacak ve muharebe esnasında daha aktif olmasına imkan tanıyacaktır.

Bilin bakalım hangi ülkenin askeri gücü bu tüfeği yarım asırı aşkın süredir kullanmaktadır?

Evet, bildiniz. Angola.
Eski metal şarjörlerdeki beyaz çizgiler, yeni plastik şarjörlerdeki uçak ve helikopter işaretli referans çizgileri yere paralel tutulup bir mevzideki tüm askerlerce karadan havaya baraj atışı yapılırsa 200 metre altında seyr eden hava taşıtlarını düşürebilecek silahtır.
çok sevdiğim casper telefonumun modeli..
içerik bulunamadı.
Omuz göçerten olarak da bilinir ama tutukluk yapması gerçekten can sıkıcıdır. Acilen mpt76 ya geçmek şart piyadelerde.
Klasik g3 geyiklerinden birini de ben yazayım.

Az teper çok ses çıkarır.
(bkz: casper via g3)
bizde askerde g3 kullanmıştık. milletin kulaklarını sağır eden silahtır.