entry'ler (1253)

eveleme geveleme develeme bitti

kontörün olmadığı yıllara ait şarkı. ah o sarı, kertikli ptt jetonları!
"jetonu mu yoktu aramadı gitti"

türkü dostları

Çeşitli türk halk müziği programlarında dinleyiciler için kullanılan itici bir sunucu klişesi. Eskiden türküseverler derlerdi daha samimiydi.

3 yıl sonra sevgilim olur musun diyen kız

teselli aramağanı mıyım ben diye reddedilesidir. tabi ki ona karşı bir zaafınız yoksa. ama gururlu olun lan, ne o öyle sığınılacak son liman gibi fırtınalardan sonra sana gelip demir atmak istemeler.

öss ye 2 ay kala kazanma ihtimali

jack london olabilme ihtimaldir ki kendisi abd'de üniversiteye sadece 2 ay çalışıp girebilmiş müstesna bir şahsiyettir.

iscinin koylunun sag partilere oy vermesi

sınıf bilinci yerine hemşeri bilinci olan, "örgüt" kelimesinden öcü gibi korkan, terörle bir gören topluma sahip bir ülkede pek de yadırganamayacak durum.

beyazıt öztürk vs okan bayülgen

okan bayülgen daha birikimli ve değişik konularda sözü olan, yeri gelince lafını sakınmayandır. bu yüzden bazı zamanlar kötü çocuktur. beyaz ise etliye sütlüye pek karışmadan şovumu yapayım kimseye bir şey söylemeyeyim, tepki çekmeyeyim, kimseyi kırmayayımcıdır. ikisi de kendi şovlarından başka hafta içi haber kanallarında ayrı şov yapar ama okan bayülgeninki daha dişin kovuğunu doldurur, beyaz magazine kaçar. misal okan bayülgen'in sade vatandaşında taksici cinayetleri ve taksiler için gündeme gelen güvenlik kabini konusu tüm yönleriyle masaya yatırılır, programa taksici çağırılır işin mutfağına inilir. veya işyerlerinde işçinin tuvalete gitme saatlerini düzenlemek için getirilen elektronik sistemin üreticisi, sosyal güvenlik uzmanları, işyeri hekimlerince enine boyuna masaya yatırılır. yeri gelir bayülgen de görüşünü belirtir eleştirilecek durumları eleştirir. beyaz'ın nası yanisi ise magazineldir. beyaz iyi çocukluğu bozmamak için bu tarz konulara girmez girse bile yüzeysel yorumlarla geçiştirir.

ıssız adam

çeşitli ortamlarda ıssız olanın alper sapığı mı (herhalde ismi alperdi), yoksa alper'in gözünden bakacak olursa ada isimli saftorik aşık kadın karakteri mi olduğu tartışması çıkan film. öyle ya da böyle çok abartılmış sanırsın ki dillere destan aşk filmi. bi halt göremedim. zaten yönetmen de son düzlükte milleti ağlatıp zırlatmak için çok kasmış. -spoiler- yok alper'in anasının evine gitmeler. yatağına uzanıp ağlamalar filan. hangi yüzüstü bırakılan sevgili,kadın bunu yapar. hele bizim memlekette. bir de alper puştuna huzur mu battı. hangi insan geçmişi boktan da olsa huzur ve mutluluk veren sevgiliye sırtını döner ve klişe "benden daha iyilerine layıksın" der -spoiler-.
bence sabun köpüğü gibi film. izleyeli yaklaşık 2 ay oluyor ama izledikten 3 gün sonra puff diye uçtu gitti aklımdan. öyle abartı bir ekstrası yok nazarımda. bir de bunun modası çıldırtıyor adamı. milletin cebi anlamazdı anlamazdın diye çaldıkça sinir oluyorum. michel fugain'in şarkısı mp3 player'da vardı ondan bile tiksindim filmden sonra dinlemez oldum.

pazar günü çalışmak

avm'lerdeki mağzalarda, hipermarketlerde, süpermarketlerde çalışılıyorsa allah'ın emri olan mesai. haftanın altı günü hafta sonu da dahil günde en az on saat çalışan kişilerdir bu arkadaşlar. haftalık izinlerini hafta içi sakin bir günde kullanırlar.

fc barcelona

maçlarını izlemesi artık heyecan vermeyen takım.en zor barcelona maçlarını izlerken bile kim yenecek değil de barca kaç atacak demeye başladık. futbol dediğin iki tarafın mücadelesi olur, zayıf ve güçlünün mücadelesi de olsa. son zamanlardaki formundan ötürü barcelona ve direnmeye çalışan ama kaçınılmaza engel olamayanların mücadelesini izliyoruz. bayern'i dörtledi, lisbon'u öttürdü, ligde aldı başını gidiyor zaten. bazen güçsüz takımlara acıyıp bir puan kaybedebiliyor ya da espanyol'da olduğu gibi yenilebiliyor ama hem lig hem şampiyonlar liginde en büyük favori. durdurursa hiddink durdurabilir kanımca. ligde ise kimse durduramaz. şimdiden tur atsalar yeridir.

her halta karışan puşt fbi ajanı

(bkz: lanet olası federaller)

yaran fıkralar

temel bir gün yanına torununu almış ve askerlik anılarını anlatmaya
başlamış:
- pen askerlik yaparken savaş çıktı ve pizi savaşa
cönderdular. nasıl savaşıyoruz, nasıl savaşıyoruz. aslanlar cibi.
tüşmanları pir pir öldüreyruz. derken pir gün pusuya düştük ve bizi
esir aldular. cünler sonra düşman ordularının komutani geldi:
- iki seçeneğinuz var. ya hepinizi öldürürüz, ya da tecavüz ederuz, dedi.
temel`in torununun gözleri parlamış:
- ee sonra.
temel, lafı ağzından kaçırdığına pişman:
- sonra hepimizu öldirdüler

dünyada sadece bir erkeğin kalması

bir aydemir akbaş klasiğine konu olan durumdur yanılgıya düşmüyorsam. aydemir akbaş şaraptan başka bir şey içmiyordu, ve galiba uzaylılar ya da başka bir güç tarafından dünyadaki sulara erkekleri yok eden bir madde karıştırılmıştı. doğal olarak, şaraptan başka bir şey içmeyen aydemir abi kurtulur bir tek. sonrasında ise, ilk başlarda çok eğlencelidir kendisi için ama bu yükü bir süre sonra kaldıramaz olur ve bu durum kendisi için bir kabusa dönüşür.
herhalde filmin konusundan türü hakkında doğru bir çıkarım yapmak çok kolay olacaktır.

mademki yok kısmetin koy gotune ismet in

bu deyişin aksine hakikat tamamen farklıdır.
(bkz: ismet bu ne kısmet)
http://www.ideefixe.com/V...?sid=O4ZSLBDNFB6NG9QEAANT

not: umarım bütün ismetlerin yüreği ferahlamııştır.

simitcinin mit ajani cikmasi

zaten dikkat edilecek olursa, simitçi dir. bakmasını bilene tabi ki.

atatürk trabzonsporluydu iddiası

atatürk'ün ne denli ileriyi gören bir lider olduğunun kanıtı olan iddiadır. bilindiği gibi atatürk 1938 de hayata gözlerini yumar ve trabzonspor da bundan yaklaşık 30 yıl sonra kurulur. yani, iddiaya mı gülsek yoksa bunu ortaya atanların bilim adamı kimliği taşımalarına mı? ne desek artık bilmem.
son duyumlarıma göre siirt köy hizmetleri yse spor da atatürk'ün aslında kendi takımlarının taraftarı olduğu yolunda güçlü kanıtlar bulmuş ve yakında medya vasıtası ile halkımıza sunacaklarmış bunları.

10 kasım 2007 beşiktaş sivasspor maçı

hafta içi beşiktaşlı fitbolcular (futbolcu değil) liverpool maçı sonrası," başkanım biz bi halt ettik bizi bırakma, yediğimiz herzeyi sivas maçı ile temizleyeceğiz" manalı konuşmalar etmişmiş. ama gördük ki kaliteniz bu kadar efendim, bir sürü ne idiğü belirsiz kalitesiz fitbolcuyu takıma doldurup üzerlerine beşiktaş forması geçirmekle adamların kalitesi artmıyor. başkan ve yönetim hemen bavulu toplayıp gitmelidir. 4 yıl içinde harcanan on milyonlarca dolar ve euro karşılığında alınan hiçbir somut netice ve başarı yok. sadece, kulübün girdiği mali yük beşiktaşlılık duruşunun zedelenişi... eğer bir sözü tutacaksan vereceksin paf takımı mı dedin çıkar sahaya, ya da hiç ağzını açma bu konuda. beşikta yapboz tahtasına döndü sayelerinde. bu arada maç mı? olsa da olur olmasa da yorumu. bu sezon bu ekiple maçların aşağı yukarı hepsinde aynı yorumlar yapılacaktır. bu teknik kadro ve yönetimle bundan ötesi olmaz.

21 ekim 2007 hakkari terör saldırısı

karşılık olarak hemen illa ki akabinde karadan bir sınır ötesine gerek yoktur. sen de israil'in yaptığı gibi kaldır bir filo f16 uçağını, yap bir kaç yüz tane sorti zaho'daki, dohuktaki bilmem neredeki pkk kamplarına . hatta dönüşte bir bomba da barzani'nin peşmerge karakollarından birine düşsün yanlışlıkla. bir sonraki sefer olursa topyekün geliyoruz, karşımıza kim çıkarsa çıksın dinlemeyiz diye de tehdit et. ama nerede o yürek bu hükümette?

sozluk yazarlarinin teror konusundaki umursarligi

halbuki hep, am, göt sik taşak muhabbeti yapılsa; hayat bayram olsa değil mi? sonuçta burası sözlük ve isteyen istedği konuda format dahilinde yazar, eleştirir. bundan kime ne? beğenirsin beğenmezsin o ayrı konu ama bu konuda yazılmasını külliyen eleştiremezsin. madem bu konuda uzman misali ahkam kesilmesin; o zaman futbol konusunda teknik direktör veya futbolcu olmayan konuşmasın. aklına gelen her konuda yaz ama bu konu olmasın. bir de madem her konuda sonuç alınması gerekli ki yazılsın , bir çok başlığın açılmaması, entry girilmemesi lazım. sözlük kah eğlenceli kah tartışmalı bir fikir platformudur. isteyen istediğini yazar " onu, bunu yazmanın anlamsızlığı" diye millete ayar verme komikliği de ne ola ki?
(bkz: şu sözlükçüler de çok re rö)

skytürk

diğer haber kanalları (ntv, cnn türk) modayla sinemayla ilgili haberler vermeye devam ederken son dakika haberi olarak bugünkü elim saldırıyı ilk olarak duyurup canlı yayına geçmiştir. diğerleri yaklaşık 1 saat daha bu "önemli" moda ve kültür sanat olayları ile iştigal edip sadece altyazılarla yetinmişlerdir. bu bakımdan takdir edilesi ama herhalde başbakanın bugün değindiği uslu medya tanımına girmeyesi bir haber kanalıdır.

tuncay şanlı

bir forvet için en önemli iki özellik olan teknik ve gol vuruşu sıfır. fenerbahçe'deki başarısı ve sevilmesini takımın ateşleyicisi, hırs küpü olmasına ve kaybetmeyi hazmedemeyip bir oraya bir buraya koşturup diğer arkadaşlarına gaz vermesine borçluydu. bulduğu pozisyonlar ve goler de sahada ayak basmadık yer bırakmamasının semeresiydi. bu hırsını ve azmini de çıkarırırsak geriye sıradan bir futbolcu kalır ki son bir yıldır içinde bulunduğu durum budur. ingiltere'ye giderek kariyerindeki en büyük hatayı yapmıştır. zira orada istemedeğin kadar hırslı, fiziğe dayalı futbol oynayan oyuncuların arasında bir varlığı olamaz. borough gibi sıradan bir takımda bile doğru dürüst dikiş tutturamamasının asıl nedeni budur. ingiltere'de tugay gibi tekniği ön planda olan yabancılar fark yaratıp kalıcı olabilir ancak. ispanya'ya gitse daha başarılı olabilirdi. şu sıralarda kendisini milli takımda izlemek ise tam anlamıyla bir çile.