bugün

Kendini Avrupa'nın lideri olarak görüyor ama bir şeyi unutuyor ingiltere ve Almanya gibi canavarları. Alman ve ingiliz mallarının yanında Fransız tenekeleri her zaman ikinci sınıftır.
Garip şekilde tarihi açıdan düşman oldukları Almanya ile birlikte hareket eden ve batıdaki ABD ingiliz hegemonyasını kırmaya çalışan ülkedir.
Bu doğrultuda Birleşik Avrupa kuvvetleri için çaba göstermektedir. ingiltere'nin AB'den çıkma sebeplerinden (sadece ekonomik değil) biri de budur.

Türkiye gibi Fransa'da da ABD karşıtlığı oranı oldukça yüksektir.
Avrupa'nın en milliyetçi ülkelerinden biridir lakin ülkesini eski sömürge ülkelerinden siyahilerle doldurmuşlardır.
Afrikalıları adeta lejyoner gibi kullanmaktadır.

Türkiye'yi dahi rakip gören Avrupa'nın en paranoya ülkesidir.
Türkiye'nin Libya'da, Suriye'de askeri faaliyet göstermesine Almanya'dan, ingiltere veya ABD'den çok bunlar karşı çıkar.

Abd ile ortak az sayıdaki noktalarından biri Rusya'ya, diğeri Türkiye'ye karşı hareket etmektir.
Ermeni meselesinde en koyu Türkiye karşıtı politika güden büyük devlet Fransa'dır.
Cennettir cennet.
Bencede öyle, negüzel pkk fetö gibi terör örgütlerinin korunduğu bir ülke. Yani okadar demokratlar, bende gidip işid el kaide reklamı yapsam banada sahip çıkarlar zaar.
sokakları birkaç ay öncesine kadar leş gibi çöp dolu olan ülke. grev varmış çalışmıyormuşlar. düzeldi mi bilmiyorum.
paris geceleyin güzel, nizza şehri de akdeniz kıyısında süper kayalık bölgesi var, tekneler gözüküyor kaya yollarından.
Pkklı Kürtlerin iltica ettiği ülke.
emeklilik yaşı resmen 64 e çıkmıştır. türkiye de 65 amk.
Afrikalılar sikertiyor burayı bi 5 yıl sonra düşünemiyorum Avrupa’yı ve türkiyeyi baya değişik mevzular olabilir.
Şu aralar zenci Arap isyancıların etkin olduğu ülke. Bunların hepsi dışarıdan ya kaçak ya da kontrollü gelen tipler. Alınacak çok ders var ama bence Türkiye için iş işten geçti. Bizdeki hükümet apaçık Arap milliyetçisi toplumun yarısından fazlası Arap adetlerine entegre olmuş asimile olmuş. Böylesi bir olayda toplumun belli radikal kesimlerinin kimleri destekleyeceğini biliyorsunuz.
Yansın,yıkılsın enkaza dönsün amk memleketi. Afrika'da zulmettiği mazlumların ahı çıkacak.
Fransada amerikada habire böyle olaylar yaşanır ve belli kesimler hemen tuzlukla koşup Amerika Fransa dağılıyor sonunda diye göbek atar ama kimsede çıkıp olaylardan ders almaz sığınmacı göçmen ne varsa yarın bizede aynısını yapabilir diyen çıkmaz aq.. varsa yoksa boş beleş afrikada yasattiklarınızı yaşayın ağlaklığı yada boş boş milliyetçilik edebiyatı falan kuşkusuz.. he tamam iki üç göçmen yüzünden Fransa ve Amerika yok olup gidecek sjsj..
görsel
görsel
Etnik Çöplük gibi bir ülke. Kendini fransız olarak tanıtan esmer birinin arap, kuzey afrikalı ya da ermeni olma ihtimali çok yüksektir.
Ben de bir sonraki tatil nereye gitsem diye düşünüyordum.
Bu başlığı bir işaret olarak değerlendireyim bari.
Sömürdüğü topluluklara artık ev sahipliği yapan ülke.
Sömürgeleriyle meşhur olan bir ülke.
En ufak akaryakıt zammında sokağa dökülen ülke.
Fareler ülkesi 'dir.
çok büyük bilim insanları, filozoflar ve sanatçılar çıkaran, afrika'yı sömürge haline getiren, giyotini icat eden, fransız ihtilali ile milliyetçilik akımını dünyaya yayan, acayip zor bir dile sahip olan, doğuda eskiden savaştığımız gelişmiş bir avrupa ülkesidir.
yaklaşık 6 milyon radikal islamcı nüfusuyla başına en büyük belayı almış avrupa ülkesidir.
Alalaaa onlardamı işidli mülteci almışlar, bende sadece bizim ülkede var sanıyordum nekadar cahilmişim.
Her zaman karışmaya müsait bir devlettir, ne kadar kalitesiz kendisini Fransa ya ait hissetmeyemi çer çöp ne kadar millet varsa zamanında göçmen olarak almıştır, özellikle faslılar çok sorun çıkartmaktadırlar.
günlük üretimine göre 2 yıllık petrolü olan ülke.