bugün

entry'ler (5498)

görmezden gelinince çıldırmak

Önemsenmek, ilgi görmek kodlarında olan bir varlık olarak her insanda az çok görülen normal bir davranıştır kesinlikle şüphesiz.. Ha elbette sıradan biri sizi görmezden gelse belki sizi pek etkilemez ancak değer verdiğiniz, sevdiğiniz biri sizi görmezden geliyorsa çıldırmanız çok doğal..

türkiyede müslümanların azınlıkta olması

Türkiye'nin Yüzde 99'u müslüman zırvası yanında tek gerçektir hiç şüphesiz.. Öyle ki birçok insan ne namaz kılar ne oruç tutar ne de Kur'an okur din hakkında pek bilgisi yoktur ancak cumadan cumaya namaz kılar o kadar.. Müslüman olduklarını iddia edip deist gibi yaşam sürer çoğu kısacası..

ağlamak istiyorum

Snowfall diye sözsüz müzik var ne zaman dinlesem beni ağlatır, hüzne boğar..

yaz gelmesiyle beraber vücudun yapış yapış olması

Yaz mevsiminden nefret etmek için en büyük nedenlerden biri hiç şüphesiz..

başlıklar nereye gitti lan

Sözlüğe yeni gelen ve sözlük formatına yabancı olan bir çömezin şaşkınlık dolu haykırışları kesinlikle şüphesiz..

ayağı pencerenin sivri ucuna çarpmak

Allah rahmet eylesin dedirten hödü durumu kesinlikle şüphesiz..

türklerin ezeli düşmanları

Tarihe bakacak olursak eğer yine Türklerdir kesinlikle şüphesiz..

şimdiki aklım olsa

Yapılan ya da yapıl(a)mayan birtakım şeylerin pişmanlığını dile getirmek için kullanılan bir kalıptır kesinlikle şüphesiz..

uludağsözlükte seviyenin iyice düşmesi

Uludağ'da seviye mi vardı dedirten başlıktır kesinlikle şüphesiz.. Bir ara yapragi olan adam saldırıları bile yaşanıyordu burada sjsj..

ölmek zorunda olmak

Hayatı b.ktan birisi için oldukça hoş bir zorunluluk olsa gerek hiç şüphesiz..

her şeyden sıkılmak

Oyun oynuyorum sıkılıyorum, kitap okuyayım diyorum sıkılıyorum, netflix açıp bir şeyler izleyeyim diyorum sıkılıyorum, Uludağ'a bir gireyim nolmuş diyorum sıkılıyorum.. Ne yapsam sıkılıyorum kesinlikle şüphesiz..

günümüz ilişki bitirme yöntemleri

Sosyal medya hesabını takipten çıkmak ve engellemek olabilir kesinlikle şüphesiz..

sözlük yazarlarının itirafları

Uyuyamadım seni düşünüyordum.. Şaka şaka kahveyi fazla kaçırmışım ne b.k vardı da yatarken iki fincan kahve içtim kafamı seviyim..

diamond tema

Kimi Ateistler tarafından fazlasıyla abartıldığı doğru olsa bile onun senin yaşından küçük olması senin onu küçümsemeni mi gerektirir, akıl yaşta değil baştadır bu da böyle biline dedirten kişidir kesinlikle şüphesiz.. Her zamanki gibi kendisini çok abartan ateist z kuşağı bireyleri olduğu gibi kendisinden ölümüne nefret eden, kin besleyen, yolda görse kafasını kesmek isteyen, kendisinden yaşça küçük diye bilgisini küçümseyen tipitipler de vardır. Ya yerin dibine gömeriz ya göklere çıkarırız, bizde hiç ortası yoktur ne yazık ki..

kadınla erkeği birbirine yakınlaştıran şeyler

Sekstir kesinlikle şüphesiz..

zaten orospuyum diyen yok hep suç şeytanın

Şeytan zaten insanın kendi karanlık tarafına verdiği bir isim, egosunu korumak için sığındığı bir liman. Şeytan diyor ki şöyle yap derken bile aslında içimizdeki karanlık taraf bize söyletiyor bunu yani toplum ve elalem karşısında taktığımız o maskelerin olmadığı halimiz şeytanın ta kendisi..

hitopadeşa

Korhan Kaya tarafından "yararlı eğitim" adıyla Türkçeye kazandırılan hint klasiği olup kralın kendisinden sonra tahta geçecek cahil ve küstah oğullarını eğitmek üzere kaleme alınan ve aslı kayıp olan Pançatantra'nın Narayana adlı biri tarafından kopya edilen nüshasıdır. Birçok hint klasiği gibi nasihat ve ahlaki öğütler hayvanlar konuşturularak okuyucuya verilmektedir. Eserin birçok yerinde kadınlar hakkında birtakım yargılar yer almaktadır. Kadınların mantıktan uzak olduğunu, aldatmaya meyilli olduğunu, erkekleri birtakım hilelerle kandırıp baştan çıkardığını, vefasız, aşırı derecede açgözlü ve sadakatsiz olduğunu tekrarlar durur. Kimi hikayelerde kocalarını aldatan ve onları tatlı dilleriyle ustalıkla kandıran kadınlara yer verir..

selahattin demirtaş

Birileri cemre Demirel izlemiş sjsj..

Cihangir solcuları ile kürtçüler tarafından şişirilen sevgi pıtırcığı bir balondur hiç şüphesiz..

enver in bir avuç adamla ruslara kafa tutması

Hayal/fantazi dünyasında yaşayarak bir hiç uğruna binlerce Türk evladının tek bir mermi atamadan şehadete yürümesine neden olmuştur kısacası..

yazarların en büyük hayalleri

Acısız huzurlu bir ölüm.. Dünyada her şey gelip geçici ve yalan tek gerçek ölüm o da acısız olsa bari..