1. 1.
  kendilerine akp demek daha mantıklıdır; keza ak bir yanları kalmamıştır.

  unakıtan'ın citibank yolsuzluğu, (2 milyar dolar'a mal oldu ülkemize)
  ulaştırma bakanı binali yıldırım'ın oğlunun gemisi
  yumurta skandalı
  rte'nin oğlunun gemiciği,
  45 -22 ... ucuncayir666
 2. 2.
  ak'ını hiç göremediğimiz parti.

  Bana hep sarısı denk geliyor. Yumurtanın sarısınıda hiç sevmem.
  25 -12 ... frost
 3. 3.
  adalet ve kalkınma partisinin kısaltılmışı. aynı zamanda elektrik ve su tesisatı olmayan evlere bulaşık makinası, buzdolabı vermesiyle tanınır.
  7 -3 ... vali fahribey
 4. 4.
  literatürde olmayan bir partidir. zira;

  (bkz: #7931689)
  3 ... atgmuls
 5. 5.
  Adalet ve Kalkınma partisi'nin resmi kısaltmasıdır.
  2 -3 ... walagasan
 6. 6.
  türkçe kurallarıyla alakası olmayan sözcük öbeği. akp açılımı adalet ve kalkınma partisidir ak parti değil. ak deyince aklanmış olduğunuzu sanabilirsiniz ama öyle bişey yok.
  4 -3 ... narsisus
 7. 7.
  (bkz: adalet ve kalkınma partisi)
  1 ... actionscr
 8. 8.
  ismi ve kısaltması ile ilgili sorun olmayan partidir. Bir kuruluş kendine ne isim verir ve nasıl kısaltırsa biz de ona kullanırız. örneklere geçelim:

  1. TÜBiTAK: Açılımını biliyorsunuz, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ama hiçbiriniz "bu na la bu TBTAK olmalı" demiyorsunuz değil mi?

  2. TÜKODER: Neymiş, Tüketiciyi Koruma Derneği. TKD niye değil madem sizin mantığa göre? Hadi konu partiler, partilere geçelim...

  3. ANAP: Anavatan Partisi evet bildiniz. Ama neden AP diyeniniz çıkmadı aradan?

  4. DEHAP: Demokratik Halkçı Parti. DHP demiyorlar, siz de demiyordunuz o zamanlar?

  5. CUHAP: Cumhuriyet Halk Partisi. O ne be mi? Duymadınız mı yaw, hani Gandi Kemal var başında, kasetle geldi ya? Duydunuz duydunuuuzz, domuzuna duymadık diyorsunuz. CUHAP'ı beğenmediniz, biz CHP mi diyoruz diyorsunuz yoksa? işte Ak Partililer de aynı şekilde canlar, AKP değil AK Parti. Neymiş? CUHAP değil CHP? Anlamayan var mı hala?

  Özel Not: Bu entry, yukardaki aşşadaki sağdaki soldaki hiçbir entry'ye cevap amacı taşımamaktadır, onları refere etmemektedir. Burada kastedilen "siz", "sen" tamamen fiktif hitabettir, birine/birilerine özel değildir. Türkçede de Fransızcada olduğu gibi muğlak bir zamir olan "on" olsa onu kullanacam da yok.
  3 -4 ... cagincicek
 9. 9.
  bilinçaltı ile ilgili bir şey olsa gerek çoğu kanalda ak parti olarak yazılıyor, recep tayyip erdoğan bile ak parti diyor. hadi adalet ve kalkınma partisi demek uzun tamam da akp demek çok mu zor.
  -3 ... 1365423646
 10. 10.
  (bkz: ak mı parti)
  1 -1 ... afferim seni