bugün

entry'ler (2294)

aydınoğulları beyliğinin kürt olduğu gerçeği

hz adem de kürtmüş.

hz muhammed in kuranı hiç okumamış olması

(bkz: beyin)

millet kuran ı tefsiri ile okusa dinden çıkar

yabancılar okuyor müslüman oluyor, araştırıyor müslüman oluyor. bizde kulaktan dolma sallayan çok. okumaz bilmez yorum yapar. tefsir aldım okudum. dinden çıkmadım. okumayı bilirsen çıkmazsın dinden. keşke okusalar.

hacamat

bilimsel gerçekliği vardır. "zeytinyağılı yiyemem aman" cılar gibi buna da b.k atıldığını görmekteyiz. düşünmek yeterli olmaz, araştırılıp yorumlanması gerekir. ama müslüman işi denilerek değersiz görülmesi muhtemel. faydalarını yaptırıp faydasını görenlerden öğrenen birisi olarak, faydalı olduğunu görebiliriz. karaciğeriyle ilgili sorun yaşayan birinin yıllarca doktorlara gidip çözemediği sorunlarını düzenli hacamat yaptırarak çözmesine şahit oldum mesela. düşünmedim, gördüm.

--spoiler--
bilimsel bir gerçekliği olduğunu düşünmüyorum.
--spoiler--

fetö nün hedef aldığı spor kulübü

hedef almadığı bir kulüp vardır onu da himmetler yardımıyla yükselteceğini, o takımın oyuncularının yanındayken söyleyen terörist liderleri vardı. hey gidi günler.

galatasaray taraftarı olmanın zorlukları

temelde içine sindirebiliyor olmak oldukça zorlu olmalı. adamların 4 dakika inceledikten sonra 40 cm ofsayttan verdiği golü görüp, evet gol diyebilen bir taraftar kitlesinden bahsediyoruz sonuçta. başkanları bile 2 röportajı arasında yorumunu değiştirebiliyor. e bir de kendinden imza isteyen küçük çocuğa küfreden efsane teknik direktörleri vardı bunların. gerçekten sindirebilmek çok zor olmalı.

2025 şampiyonlar ligi şampiyonu galatasaray

büyükekşi uefa başkanı seçilirse neden olmasın? mhk'yi de alması lazım tabi yanına.

diamond tema

of of of kitleye bak, insan bu argümanları görünce inanmıyorsa da inanası gelir. duymuş bir yerlerden, petra'dan girmiş olaya. kıçından element uyduran bir vatandaşı dinleyelim belki işimize gelir. dine bok atarız. ha evet bence şöyle, bence böyle diyerek belgesel yapmış adam. megalodon yaşıyor isimli programı da tavsiye ederim izlemek için.

kuran'ın söylediği ve modern zamana uymayan ne var diye düşündüm. hırsızlık, cinayet, evlilik, aile yaşantısı, ticaret hayatı, insan ilişkileri, hatta savaş ahlakı. cımbızla kelimeyi al, seç işine gelen cümleyi al. sonra bok at. (bkz: bok atma sanatı).

dünya da düzdür bu mantıkla. bana düz görünüyor çünkü. düz olmasa düşerdik.

bir şeyi savunmak için argüman olması gerekir. misal başlığın kendisi arkadaş vlad tepeş'i anlatırken, osmanlı'da oğlancılık vardı diyerek herkesin oğlancı olduğunu iddia etmişti izlediğim bir videosunda. vlad'ın kötü biri olması için osmanlı saraylarında bir şeylere uğraması gerekirdi çünkü ona göre. herkes oğlancı olduğu için ona da tecavüz etmişler. ama aynı koşullarda büyüyen kardeşi psikopat olmamış, onun hoşuna gitmiş demek, oğlancılıktan çok çeken vlad da dünyadaki en psikopat kişi olmuş. kaç bin insanı kazığa oturtmuş, salgın hastalıkları yaymaya çalışmış. bu adamın ruh halini bir şeylere bağlama ihtiyacı hissetmiş diamond paşam.

--spoiler--
moderniteye uymayan din tüm zamanları kapsamıyordur. günümüz dünyasında geçersizdir. 7. yy araplarını kapsar. 21. yy türklerini kapsamaz. hele ki türk olan birisinin zaten arap dinine inanması ayrı bir saçmalıktır. çünkü kur'an mekke ve çevresindekilere inmiştir. biz mekke çevresi değiliz. ayrıca mekke diye bir yerin bile olmadığını orada mekke diye geçen yerin abbasiler döneminde uydurulduğu ve sonradan kur'an'a eklendiği, islam dininin asıl doğduğu yerin petra olduğu ile ilgili iddialara bir göz atın.
--spoiler--

tanım: kendince felsefe yapan yıtıbır. az tipi kayık olsa, kimse dinlemezdi muhtemelen.

hakemsiz galatasaray

oyuncuları hazır olmazsa süper kupa maçını ertelerler, hakemler de form tutunca oynatırlar.

bir galatasaray'lının başka takımların başına gelen hakem hatalarına dair yorum yapması bile ironikomik bir vaka olarak araştırılabilir. tıbbi bir durumdur.

islam barış dinidir

bakalım islam barış dini midir?
- dünya savaşlarını çıkaranlar müslümandı,
- başka bir ülkeye nükleer bomba atan da müslümandı?
- kendi toprağı olmayan toprakları doğal kaynakları için sömürenler de müslümanlar.
- kendi kıtasında bile olmayan yere savaş açıp, sonra yenilip yenilgisi üzerinden tonla kahramanlık filmi çekenler de müslümanlar.
- afrika ülkelerini sömüren, ibret olsun diye ellerini kesen, sonra da onun sembolünü çikolata yapıp satan da müslüman. (sen bozkurt işareti yapınca g.tlerine batıyor ama.)
- önce kendi terör örgütlerini kurup sonra da "yersen" onlarla savaşanlar da müslüman. ne müslümanlarmış be. rakip olduğu dinin kilisesini ele geçirdiğinde cami yapacak bile olsa sanat eserlerine zarar vermeyecek şekilde kapatan, yıllarca kendi toplumu içinde yaşayan müslüman olmayanlara zulmetmeyen bir neslin torunları olarak aramızda bu yorumda bulunanların olması çok acı. bu yaşıma geldim, çevremdeki bir tane müslümanın kimseyi katlettiğini, kimseyi öldürdüğünü görmedim.

bugün ortadoğu dediğimiz yerdeki karşıklıklara bakınca hiçbirinin kaynağının müslümanlar olmadığını görmek, müslüman topraklarında da olsa, zulme uğrayanın, acı çekenin müslümanlar olduğunu görmek, ve hep demokrasi ve barış getirdiğini iddia eden batının bunlara sebep olduğunu görmek bu tezi bir kez daha doğrular. sahi bu coğrafyada batının ne işi vardı ki? afganistan'da, ırak'ta, suriye'de ve filistin'de ne işleri vardı? nasıl bir korku verdin sen kalplerine yarabbim? kuran'ı okuyan, islam'ı araştıran, müslüman oluyorken, nasıl korku varsa kalplerinde kendi çıkardıkları savaşlardan, katliamlardan bile müslümanları sorumlu tutabiliyorlar. sonra da "oslom boroş donodor, hohoho" diye hönkürüyorlar.

vincenzo montella

ilk baştaki oyun planı bence iyiydi.
ama zamanında oyuncu değişikliği yapmak lazımdı. 5 tane hakkın var ve sen takımın baskı yerken müdahale etmiyorsun. değişiklik hiç bir işe yaramasa takımın enerjisini tazeler, kenan ve müldür'ü daha erken çıkarsaydı çok şey fark ederdi. hatalarına rağmen kimseye kızmıyorum, ama daha tecrübeli bir hoca ile daha farklı bir sonuç alınabilirdi. montella'nın portekiz maçından sonraki gelişimi oyuncu değişiklikleri haricinde iyiydi bence. ama forvetsiz oynamayı da kabul etmiyorum. forvet olmasının ne kadar farkettiğini hollanda ikinci yarıda weghorst'u alarak gösterdi, biz de son dakikalarda gördük. ama geç oldu. tıpkı oyuncu değişiklikleri gibi.

özgür özel

"a milli formayı giyen" ve iki gol atan merih demiral'ın bozrkurt hareketi ile pkk destekçisi bir futbolcunun zafer işaretini bir tutmuş siyasetçi. fıkra burada bitti.

bir de "sen benden yana mısın, domuzdan yana mısın?" diye bir fıkra vardı onu aklıma getirdi.

4temmuz 2024 chpnin bozkurt eşittir pkk açıklaması

tarihinden, kültüründen, milletinden haberi bile olmayan bir oluşumdan farklı bir yaklaşım gelemezdi sanırım.

terörizm destekçisi ile milli formayı giyen oyuncuyu bir tutmak ancak bunlara bu kadar yakışırdı. oy verirler belki.

enver aysever

önce dua eden oyunculardan rahatsız olup a milli futbol takımına gerici yapılanma dedi, geçmişte birileri fetoşun köpeği oldu diye halen devam ettiğini düşünüyor paşam. çünkü bunlara göre her müslüman kötü örnek olanlardan olmalı.

sonra da türklüğün sembolu bir işaret gol sevincinde kullanılınca bütün düşmanlarımızın yapacağı şekilde bir tepki göstermiş şahıs. sorsan ülkemizde ayrımcılığa karşıdır ama bir bozkurt selamından yola çıkarak sevincimizden rahatsız olan, futbolcuların manevi değerlerinden ötürü onları hakir gören bir anlayış nasıl bu ülkede yazarlık yapabiliyor anlamış değilim.

tanım: sorsan yazar. boş yazar.

enver aysever in bozkurt yorumu

dua ederek sahaya giren futbolcuları görünce milli takıma gerici yapılanma demişti, sonrasında türklüğün sembolü olan bir işaret yapılınca da bundan rahatsız olmuş yazarımsının yorumu. belki bunlar konuşmasa kimsenin aklına bile gelmeyecek şeylerlerle toplumun bir kesimini gazlamaya çalışan bir yaklaşım içinde bu şahıs. bence ülkemizdeki en büyük sorun bu ve bunun gibiler. adam resmen bütün değerlerimizle savaşıyor.

kayseri de suriyeli marketi yağmalayan türk

ruhsatsız işyeri konusunda kulaktan dolma sallıyoruz. kaldı ki öyle bile olsa bunun çözümü yağmalamak değil ilgili makamlara şikayet etmektir. ruhsatsız dükkan işletenler sadece suriyelilermiş gibi davranmamız da şaka gibi. bu işi icat eden bizizdir muhtemelen.

ikincisi barındırma konusu, kötü örnekleri olduğu gibi iyi örnekleri de olan ve azınlıkla çoğunluğun yargılanamayacağı günümüzde, türklerin çoğunlukla azınlık olarak yaşadığı almanya'da benzer şeyler olduğunda kınamayı biliyoruz. biz üç beş şerefsiz için masum insanlara zarar vermeyi kendine yakıştıran bir millet olamayız. olmamalıyız.

ayrıca suriyede türkler yaşıyorlar ve barınıyorlar.

--spoiler--
bir türk gidip suriyede vergisiz, ruhsatsız iş yeri açabilir mi? diyelim ki açtı devlet kontrolünü falan geçtim, suriyeliler o türkü ve o iş yerini orada barındırır mı? o iş yerinin ve türkün akibeti ne olur?
--spoiler--

bozkurt işareti

birilerinin oturma organlarına kazıklı volvoda nın kazıkları gibi saplanmış sembol. bir takım kişilerin milli ve manevi değerlerimizden ne derece rahatsızlık duyduğunu gösteren oyuncularımıza teşekkür ediyorum. almanya kanunlarında yasak olmayan bir şey için kimse kimseye ceza veremez. hele milli bir sembol için kimse ceza veremez. hristiyanların istavrozuna da ceza versinler o zaman.

ama pardon biz türk'üz, biz müslümanız değil mi?

bozkurt işareti terörü temsil eder

öncelikle bu işaret türk'ün kadim sembolüdür. başka hiç bir şeye mal edilemez. ikincisi milli takım bize gösterdi ki, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan futbolcular görmek birilerinin oturma organlarına kazıklı volvoda kazığı gibi saplanıyor.

ülkemizdeki türk düşmanı dölleri önce dua eden futbolcular var diye gerici bir yapılanma dediler. şimdi türk'ün sembolü bozkurt işareti yapıldı diye sanki birileri rahatsız olmuş gibi bir takım kesimleri gaza getirmeye çalışıyorlar.

bu ülkenin en büyük sorunu bunlar işte. bu sembolden rahatsız olan varsa defolup gitsin. birileri rahatsız olacak diye milli ve manevi değerlerimizden vazgeçmeyeceğiz. 100 yıldır anlayamadılar vazgeçiremeyeceklerini köpekler.

ayrıca türk ile terörizmin yanyana geleceği tek yapı türk'ün terör ile savaştığı yapıdır. aksini iddia eden şerefsizdir.

9 yasinda kizla yataga girip namustan bahsetmek

hiç bir toplumda normal olan bir şey değildir. zaten olay öyle de değildir ama gel bunu akıl seviyesi 9 yaşında bile olmayana anlatmaya çalış.

kayseri de suriyeli marketi yağmalayan türk

provokatördür. türk olduğunu iddia etmektedir. ama değildir.