1. 1.
  (bkz: starbucks)
  (bkz: gloria jeans)

  farkı bende anlamadım. bildiğin kahve.
  7 -5 ... maksat muhabbet
 2. 2.
  gereksiz bir içecek olan nescafeden yüce içecek espressoya terfi ederken süreç içinde bir süre takılmak durumunda kalınan içecek. bulaşık suyu kıvamında yapılmaması durumunda nescafeden bir nebze daha iyidir. turk kahvesi gibi bir güzelliğe sahip olan bir millet mensubu olarak yurdumdaki filtre kahve basamağında bu kadar uzun süre durulmasını anlamak zordur.
  5 -3 ... robin van persie
 3. 3.
  özel bir makine kullanılarak, koyu ve kalın kahve ile hazırlanan, kahve müdavimlerinin vazgeçilmezi sıcak içecek.
  4 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  (bkz: kahve)
  2 ... ms.viking
 5. 5.
  nescafe ile en önemli farkı, sıvının içerisinde çözünmüş durumda bulunan katı kahve miktarının daha az olmasıdır. nescafe'de kullandığınız bütün kahve çözünür ve midenizin derinliklerini boylar. ancak filtr kahve, türk kahvesi gibi kahvelerde katı maddenin tamamı çözünmez. bunu en güzel türk kahvesinde gözlemleriz, bitirdiğimizde bardağın dibinde kalan telve, bildiğiniz kahvedir.
  4 -1 ... kereste
 6. 6.
  kokusu oldukça keskin, tadı muazzam, final gecelerinin can yoldaşı kahve çeşitlemesi. kendisini makine aparatı olmadan da içebilirsiniz. oldukça orijinal olur. şöyle ki;kupanızın yaklaşık 1/5'ini filtre kahve ile doldurursunuz, ardından 95c suyu ilave edersiniz. tabi filtre kahve suyu yeyince şahlanır adeta.1 2 dakika bekledikten sonra dibine çöker ve afiyetle yudumlarsınız.**
  7 -1 ... eagle
 7. 7.
  nescafeden daha sağlıklı olan kahvedir. filtre edilerek kafein oranı düşürülür. yurtdışında hemen her yerde kahve istediğinizde verilen filtre kahvedir. yani makina kahvesi.. cafe americano diye de adlandırılır. türkiyede en çok tüketilen, suya attığında çözülen kahveyi *, yurtdışında sadece tır şoförleri içer. bir bardak sıcak suyla kısa sürede hazırlandığı için tercih edilir. kafein oranı yüksek olduğundan, uykusuz yol alabilmek için de birebirdir. filtre kahve sağlıklı olduğu kadar, daha lezzetlidir üstelik, kahvenin tadını alırsınız.
  6 -2 ... disikartal
 8. 8.
  eğer kahveyi şekersiz, acı, kahvesi bol, krema olmadan, sütsüz, tatlandırıcı ve katkısız seviyor öyle içiyorsanız tam size göre birşey. bildiğin kahve ama biraz ziftimsi. yine de o biçim lezzet çifte kavrulmuş.
  11 ... novakatinamite
 9. 9.
  kahvemi bile demleyerek içerim diyenlerin kahvesi.

  çabuk çözünen granül kahveden* farkı, kesinlikle, harika tadıdır. nescafenin hiç hoşlanmadığım ekşi tadı filtre kahvede yoktur. sade içildiğinde* kahvenin safi tadını tamamen alabilirsiniz. makinede yapılan elde hazırlanan kahve kadar güzel olamamaktadır.

  bence, tadı en güzel olan ikinci kahvedir. birincisi elbette türk kahvesi. hele bir de çorlulu'da içiyorsanız...
  4 ... marionette
 10. 10.
  toz kahveyi kaşıkla yiyen birinin vazgeçemeyeceği şeydir.
  3 -1 ... one last goodbye