1. 1.
  triceps adelesini çalıştıran bir vücut geliştirme hareketi. dirseklerin arasındaki mesafenin değişmemesi kilit noktasıdır.
  ... roy mustang
 2. 2.
  gerçekten kahve tadı almak isteyen, aromayı tamamen hissetmeyi arzulayan insan için kahve hazırlamanın en basit yolu. aromalı kahve alıyorsanız zaten başka bir yöntem kullanmak anlamsız olur. koyu ve sert bir kahve elde edersiniz ama diğer yöntemlerden çok daha lezzetli olur. kalın çekilmiş kahve ile daha iyi verim alınır, daha berrak bir kahve elde edilir. paraya kıyıp bodumdan da alabilirsiniz bir kaç milyona herhangi bir yerdende.
  3 ... halit ayarcı
 3. 3.
  fransızların ikinci dünya savaşı sırasında ekmek kuyruğuna girip birbirlerini itme hali
  4 -1 ... vipernas
 4. 4.
  filtre kahve yapılan gereç.
  küçük bir dekoratif sürahi görünümündedir. sıcak su ve kahve içine koyulur bir kaç dakika demlenmesi beklenir. daha sonra kapağındaki küçük pistonumsu hede aşağı itilerek içindeki süzgecin kahve tortusunu süzmesi sağlanır.
  1 ... fashiondesigner
 5. 5.
  fransız icadı olmayan kahve edevatı.
  bunun süzgeç kısmında habire kahve artıkları birikmektedir. orası vidalı olduğundan kolayca çevirerek söküp temizleyip geri takabilirsiniz.
  1 ... dedirten durum
 6. 6.
  kahve keyfinin tavana vurmasını sağlayan mucizevi gereç. mis gibi kahveler içiyorum sayesinde. kim icat ettiyse iyi etmiş.
  ... the big febowski
 7. 7.
  sayesinde taze kahve içebildiğim alet. filtre kahve yapmaz, yapana filtre kahve makinesi denir. bodum markanın chambord modeli tavsiye edilir.

  naçizane ideal tarifim,
  ~14 gr kahve
  *30 sn bekliyoruz)
  3 dk bekliyoruz, afiyet olsun.

  not: aslında 4 dk beklememiz gerekir ama ben kahveyi el değirmeni ile çekiyorum. en kalın ayarda bile, olması gerekenden biraz daha ince kaldığı için bekleme süresini azaltıyorum.

  tabi üstteki tarif, kahvenin çeşidine, kavrulma tarihine ve/veya damak tadına göre değişebilir. ortalama olanı yazdım.
  2 ... mrka
 8. 8.
  (bkz: ters french press)
  ... antimatter
 9. 9.
  eğer kahve içmek istiyor fakat bu alete para vermek istemiyorsanız efendim tarif şudur:
  cezvede suyunuzu kaynatın.-ocağın altını kapatın- su kaynadıktan sonra hemen ikinci işleme geçin, kahvenizi ekleyin. soğumasın diye cezvenin ağzını çay tabağıyla kapatın. 5 dk demleyin, ince bir çay süzgeciyle kahvenizi süzüp için. alın size press.*
  1 ... muyar
 10. 10.
  bench press ile karıştırıldığına birkaç kez şahit olmuşluğum vardır.
  (bkz: telaffuzu karıştırılan kelimeler)

  (bkz: http://coffeechat.org/wp-...ch-press-coffee-maker.jpg)
  1 ... interaktifsozluk