bugün

entry'ler (880)

2020

artık sonuna yaklaşırken yaşanmış en boktan yıl ünvanını, 2019'dan alıp 2021'e devredecek senedir.

birimizin beşimizin değil hepimizin en sikik yılı... selam olsun ben düştüm sen de düşçü, selaam olsun mobbing reyiz, selaam olsun reyis...

(bkz: #38376096)

görsel

sözlük yazarlarının itirafları

görmeseydim, bilmeseydim, anlamasaydım... sonunda tekrar sıfıra döneceksen bunca çabanın, katedilen onca yolun, sıkıntının, acının, bunalımın sebebi neydi. son dibe vuruşumdan çıktığım yerdeyim kendimi tekrar o dört duvarın içine karanlığa hapsediyorum bu defa daha yaşlı, daha yıpranmış, daha yorgun bir halde.

kimseye bi halt anlatamadım ne sevgim sevgiden, ne saygım saygıdan ne de çabam çabadan sayıldı. artık yetemediğim onların çıkarları uğruna kendimden ödün vermediğim vakitlerde en acımasız şekilde yetersiz hissettirildim.

sanki onlara borçluymuşumcasına herkes benden alacağını aldı ve yoluna devam etti, ama benden kopardıklarınızın hesabını kim verecek benim hevesimi kim yerine koyacak.

ama dünyanın düzeni böyleymiş öyle söyleniyor, alışılıyor ve unutuluyormuş... o halde mevcut düzen içerisinde sizlere başarılar diliyorum ben bildiğim yolda devam edeceğim.

görmediğim ölüm kaldı o da umuyorum kendi ölümüm olacaktır.

emek

özel hayat, iş hayatı farketmeden asla karşılığı alınamayan kavramdır, emeğin karşılığı sömürüdür, sömürüye baş kaldırdığın zaman da senden kötüsü, aykırısı yoktur.

üç yıldır dişimi tırnağıma takarak çalıştığım gelişmesinde ve büyümesinde ilk elden rol oynadığım işime; bugün itibariyle son verildi, haksızlığa boyun eğmediğim için son verildi.

sonuç, gururlu ve borçlu olarak meydanlardayım.

içi boş bir kavram emek, düzeniniz de verirken elinizi titreten üç kuruş paranız da yerin dibine batsın.

istanbul sözleşmesi ülkeyi enkaza çevirdi

doğrudur.

hiç okumadığın için olabilir mi göt seni.

tek tip sigara paketi uygulaması

sigara kullanan ve sigara kullanırken başka insanları rahahatsız etmemek için azami dikkat gösteren, bulundurması ve kullanması yasal olan bir maddeyi vergisini ödeyerek kullanan vatandaşların hakkına ve sigara içme özgürlüğüne saygı duymayan uygulama.

bir defa ben bunu terbiyesizlik olarak görüyorum, abi tütün yasal demi... üreten üretiyor problem yok devlet de bi temiz vergisini alıyor eee.

şimdi veganlar iktidar olsa bunca besicinin hali yaman olur deyip işkembenin içinden bokunu temizlemeyi yasak etse hoş olur mu?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra Feat. Nihan Devecioglu - Dut Ağacı

https://www.youtube.com/watch?v=6BsPv2f1vTY

anın görüntüsü

görsel

akşamları yürüyüşe çıkmak

bir yere varmayan yolu katetmektir, kendi kendini dinler cevap sırası sana geldiğinde kırk yalan atarsın... iki bira daha alıp evin yolunu tutarsın.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

sevdiğini sevdiğine bile anlatamazken, sevildiğini sevilirken bile anlamazken, nasıl insanları anlamayı ve seni anlamalarını beklersin. hayat seni anlamıyor, senin de onu anlamanı falan beklemiyor. sen yoksun ve sana göre bir hayat da yok.

görsel

hayat boktan hepimiz daha boktan, bu günler daha iyi günler, her şey daha kötü olacak.

red dead redemption 2

arthur morganın; acısını, pişmanlıklarını, korkularını, umutsuzluğunu, merhametini senaryoya o kadar iyi yedirmişler ki en başında ya ne kadar moron adam bu dediğiniz karakterle bir süre sonra resmen bütünleşiyorsunuz, sakin bir yere kamp kurup mükemmel manzarayı seyrederek karşılıklı iki tek atıp dertleştiğiniz bile oluyor.*
https://www.youtube.com/watch?v=YdW5-uJqCVY

nokia 5310 xpress music

ukte telefon.

symbian diye öldüğüm zamanlardı... ngage yapacaktım, pokemon, tsubasa oynayacaktım olmadı. boktan j700 (kızaklı olan) e talim ettik, gözün kör olsun jawa.

gecenin gif i

görsel

alkol almanın anlamsızlığı

sayıca kaç olduğunu bilemediğim biramı açarken konu hakkında iki kelam etmek isterim fakat olay o kadar anlamsız o kadar boş o kadar gereksiz... acaba kasmasam mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

böyle anlamsızlıklar içerisine kendinizi sokmayın, alkol bütün kötülüklerin şeyidir, yapmayın... bir gerizekalıya danışın o size anlatacaktır kendi çapınca olayın ne kadar anlamsız olduğunu.

sözlük yazarlarının itirafları

iyi gün, kötü gün... diye bir şey olmadığına kanaat getirmiş bulunmaktayım, iyi gün dediğimiz şey aslında kötü gün, kötü gün dediğimiz şey aslında daha kötü gündür.

her daim daha kötüsü için vaziyet alınmalı ve bilinmeli; vaziyet aldığımız daha kötü aslında en kötüsü değildir, daha kötüleri yoldadır.

görsel

bizler bozuk insanlarız,
bozuk insanlar başkalırını da bozar.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

sıkıntı diye bir olgu var ve ne kadar soyut bir kavram olduğu söylense de iddia ediyorum bu amına koduğum somuttur.

radiooooo

V2.0 BETA gelmiş zaten çok iyiydi daha daha iyi olmuş. bilenler bilmeyenlere elden ele...

https://radiooooo.com/

gecenin gif i

görsel

ilk web sitesi

http://www.ikissyou.co/old/

1 şişe bira ne zaman 5 liranın altına iner

insanımızın sosyal harcamaların aslında lüks olmadığını kavradığı ve günlük kazançlarının buna yeterli gelmesi gerektiği bilincine ulaştığı zaman.

may the 4th be with you

Dünya star wars günü mottosu.

May the 4th be with us diyerek aydınlık kalabilen tüm star wars fanlarının dünya star wars gününü kutlarım.

görsel
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.