1. 986.
    evlenmeden önce

k : sevgilim haftasonu bebek tarafında aşk cafe varmış oraya gidelim mi ?
    e : gidelim tabi sevgilim sen nereye istersen oraya gidelim ( kalpli gözler )
    k : ( kalpli gözler )

evlendikten sonra

e : şimdi indim servisten kaç tane ekmek alayım ?
    k : 3 tane al akşam babamlar oturmaya gelicek !
    e : tamam başka bişey lazımmı ?
    k : yoğurtta al bide bana çikolata al , hastalığım yaklaşıyor tatlı krizine giriyorum.
    e : tamam bitanem
    1 -1 ...
    #37811958 :)
  2. 985.
    "aşık olmadan evlenmek, inanmadan ibadet etmek gibidir."

der di adamın biri.

uyku sorunsalı, mide de kramp, kalpte pır pır.

bu üçlüden birisi olmadan evlenmeyin.
    12 ...
    #37759739 :)
  3. 984.
    çok fazla gözde büyütülen mevzu. dünyada her gün binlerce insan bu eylemi gerçekleştiriyor dostlar. atomu parçalamayacaksınız.
    2 ...
    #37759650 :)
  4. 983.
    Dünyanın en güzel olayı. Evlisin, çay bardağın boşalıyor yenisini almak için kalkınca bi bardakta hanıma dolduruyosun.. süper ya. H a n ı m l a n d ı m.
    5 -1 ...
    #37759578 :)
  5. 982.
    Aşırı derecede durmak bilmeyen hiperaktif zihnimizde bunu kaldırır mı diye sorgulamaktan ,hâlâ yorulmadım. Nitekim asıl sorulması gereken soru gerçekten; evledigim kişiyle evli kalabilir miyim? Bunu sürdürebilir miyim dir.

Bunu çözmeden ölmem umarım.
    2 ...
    #37759559 :)
  6. 981.
    erkekler için başa bela almaktır.
    -1 ...
    #37759537 :)
  7. 980.
    Aslında kolay olandır. zor olanı ise evlenebileceğiniz insanı bulabilmektir. daha da zor olansa evli kalmayı başarabilmektir.
    8 ...
    #37759530 :)
  8. 978.
    sevdiğiniz kişiyle, hayatın yükünü paylaşmaktır.
    1 ...
    #37678688 :)
  9. 977.
    Bu aralar kafama usul usul girmeye başlayan fikir.

Şimdi planlar şu, Çalışmaya başlayınca evleneceğim. Evin tüm gerekli gereksiz masraflarını ona yıkıp paramı kendime adayıp güzelleşeceğim. Mırın kırın ederse "kocacım senin için hepsiii" diyerek onu susturacağım ama tabi ki külliyen yalan.
    3 -2 ...
    #37678643 :)
  10. 976.
    sade bir nikah yetmiyo millete illa abartılacak .
    ...
    #37678639 :)
  11. 975.
    yakın arkadaşlarımın yaptığı eylem. bu yüzden çevrem artık iyice daraldı. en acilinden bekar arkadaşlar aranmaktadır, lütfen duyarsız kalmayın, yayın bu mesajımı.
    1 ...
    #37678621 :)
  12. 974.
    Evli olup da evliliği tavsiye eden annemden başka birisini tanımadım evlenmeyin.
    ...
    #37678599 :)
  13. 973.
    kesinlikle genç yaşta yapılmaması gerek,
    çok pişman eder.
    çocuk sevgisi varsa çok geç evlenilmez.
    doğru kişi olmadığı sürece hiç olmasın daha iyi,
    seçim doğru ise güzel günler kaçınılmaz
    1 ...
    #37677949 :)
  14. 972.
    Yakın zamanda planladığım bir durum. Şu okul bir bitse... artık baba olma vakti arkadaşlar.
    2 -2 ...
    #37677253 :)
  15. 971.
    Şu kocaman sehirde kimle tanissam bir koca bulma bir evlenme derdinde.
    20 yasinda kız yok ben bulsam birini evlencem diyor.kime sorsam su bu evlendi ben evde kalcam diye korkuyorum diyorlar.
    Anlamiyorum insanlari evlilik bu kadar mi önemsiz bir durum. Evlilik' evde kalmiyim' kafasiyla ne zaman bu kadar basitlesti.ulan hayatinizi bir insanla paylasnak ömür boyu hic mi korkutmuyor sizi . Sevmeden bir insanin yatagina nasil girebileceksiniz. En once bir insanin kalbine girmek gerekmiyor mu .en once bir insana güvenmek huzur bulmak degil mi.
    Haa birde zengin koca ya da zengin karı istiyorlar. Evlenme programlarina kızıyoruz ama o evlilik programlari maalesef toplumumuzun aynası. Ben bunu gördüm.

Evlilik zaten birbirini seven iki insan icin sevgisini toplum icinde resmiyete dokmektir.
    Ama burda evlilik para,luks,evde kalmiyim derdiymis.
    19 -2 ...
    #37677210 :)
  16. 970.
    Kesinlikle yapacağım bir hata.. yine kesinlikle şaka kaldıran biri olmalı.. şu tepkinin güzelliğine baksana.. sadece film/dizilerde yoktur umarım bunlar..

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1525006/ +
    10 ...
    #37677193 :)
  17. 969.
    Bana göre saçmalıktır bir insan ne halt yemeye özgürlüğünü kısıtlar.
    ...
    #37677168 :)
  18. 968.
    asla yapmayacağım bir hata.
    1 ...
    #37677146 :)
  19. 967.
    amınakodumun eylemi. kuruyup düşsede evlenmicem.
    -1 ...
    #37677142 :)
  20. 966.
    bekarlara sakın evlenmeyin
    diyerek akıl vermektir.
    1 ...
    #37677128 :)
  21. 965.
    En güzel aşkların katili. Hatta seri katil, aşıklarla arası hiç iyi değil. Ne yapıp edip hayatlarına girdikten sonra piç ediyor tüm o güzellikleri. Sonra da bir köşede oturup izliyor dönüştürdüğü şeyleri.
    3 -2 ...
    #37677112 :)
  22. 964.
    Bence evlenirken guzel kadin bakmak yerine iyi insan aramak daha mantikli. Evliligin mayasi bence ask degil sevgi. Ama mevcut sevgi durumu cinsel iliski ile beslendigi icin gucleniyor giderek. Ben evlenmek istesem fiziksel olarak cok etilkilendigim birinden ote duysual ve insan olarak iyi anlastigim birisini tercih ederim galiba.
    2 ...
    #37677098 :)
  23. 963.
    Zordur.
    Aşık olup evlenmek istersin. Eğrisini doğrusunu herşeyi düşünmek zorunda kalırsın. Sorun çıkacak o kadar fazla şey vardır ki. ileride bu mutluluğun biteceğini bile düşünürsün. Hayat bu toz pembe hayaller üzerine bir geleceği kuramazsınız. Ne kadarı beraber aşılabilir. Bir insan elindekilerle ne kadar mutlu olabilir. Hadi sen bunlarla yetindin diyelim. Peki ya karşındaki?
    Onu da geçtim. Evlilik sadece sen ve karşındaki insan arasında geçmiyor. Eğrisi doğrusu her insan buna karışıyor. Yeri geliyor seni itin bokuna sokuyorlar. Susmak gerekiyor. Sabretmek gerekiyor. Elinde kalanlarla mutlu olmayı bilmek gerekiyor. Hem maddi hem manevi.
    Sadece aşık olduğun insanla bunları aşmak imkansızlaşıyor.
    Vel hasıl kelam doğru insanlarla karşılaşmak en büyük nimetimiz. Bir adım atmadan önce yolun sonu nereye varacak az çok kestirmek lazım.

(bkz: gamzedeyim deva bulmam)
    4 ...
    #37677074 :)
  24. 962.
    Yaşıtların başına gelen.
    Ben de Napim işte evde battal gazi izlerken gaza gelip ninjacılık oynarken vileda sapıyla televizyonun ekranını kırdım. Hayatım muazzam.
    10 ...
    #37676230 :)
  25. 961.
    Kutsal bir birlikteliktir lakin iki kişinin uyumu tuttuğu surece. Kafaların uyuşması şart efendim.
    6 ...
    #37676207 :)