bugün

entry'ler (284)

kirpik lifting

En son yaptırdığım tutmadı niyeyse canım çok sıkkın ama genel olarak büyük kolaylık oluyor seviyorum.
Kendim denemiştim kirpikleri döktük artık yaptırmayı tercih ediyorumdjfj.

hayatında hiç ise girmemiş insan

Benimdir.
Kendi işimi yaptım bugüne kadar fakat artık yaptığım işler beni sıktı ve onları da bıraktım şu dönem. Bir yerde çalışma fikri hala baskın olarak yok fakat acaba denesem mi diyorum. Gerçi yapıma uygun değil onu da biliyorum. Ben kafe açıp arkadaşlarımla hem takılıp hem de sevimli müşterilerim ile ilgilenmek istiyorum ya. Ülke gidişatı nanay ama batmam heralde ya batmam dimi.

bergamot aromalı çay

Çok severim fakat artık tadı eskisi gibi yoğun değil bu durum canımı sıkıyor. Dümdüz çay boş geliyor bana. Ya bergamot olacak ya da karanfil.

düşün ki o bunu okuyor

Hem şükransın hem pişmanlık. iyi ki seni tanıdım ve keşke seni tanımasaydım. Hem seni kaybetmek istemiyorum hem de yüzünü görmek istemiyorum. Nasıl iki uç olan bu hisleri aynı anda hissedebiliyorum.
Neden her yerdesin ve aslında hiç yoksun.

evlenen insanların değişmesi

Kültür seviyesi ile değişebilen durum. Kendi çevremde kültür anlamında, aile anlamında benden daha farklı olanlar evlenince kesinlikle değişiyor. Evlendim ve artık bilge insanım kafasına giriyorlar. Her şeyi o biliyor artık, her konu hakkında fikri var vs. Garip bir özgüven geliyor ben anlayamıyorum. Kocacı, sunumcu, instaya kocasının adını falan yazan tayfa var ya heh onlardan bahsediyorum.

istanbul da yaşamak

Burada yaşayan insanları sorguluyorum ciddi olarak neden ya nedenskfkf.
Küçük şehir insanıyım ben. bu kalabalık karmaşa beni çok geriyor. Bir aydır istanbuldayım. Belki yerleşirim diyordum ama yok yapamam, yapamıyorum.

zayıf kız vs kilolu kız

Kilosu ile sorunu olmayan insanlara hayranım. Çok kilolu ya da çok zayıf ama o dert değil o insan için. Ne güzel bir bakış açısı bu ya. Ben hep mücadele, hep memnuniyetsizlik.
insan kendini mutlu ettiği kiloda güzel. Kilolu olduğum zamanlarda mutlu hissetmiyordum. Şimdi ideal kilomdayım mutluyum. fakat üç beş kilo daha verirsem her şey daha güzel olacak. Memlekete dönünce spor diyet motiveyşıın.

sözlük yazarlarının itirafları

Bir zamanlar ruh eşimi buldum dediğim kişi birkaç gün sonra sevgilisine evlenme teklif ediyor. Korkuları, endişeleri, kaygıları vardı evliliğe dair. Olumlamalar yaptım, bu kararını destekledim. Hatta yüzüğü seçmesini yardım ettim. Çok garip bir his gerçekten çok garip. Duygusal olarak hiçbir şey hissetmiyorum sadece o kadar güzel bir dostluğa evrildi ki bu aramızdaki ilişki o evlenince bu böyle devam etmeyecek biliyorum. Onu kaybedecek olma hissi üzüyor.
Hayat çok garip.

evcil hayvanı ölünce ağlayan tip

Pazartesi günü kedim öldü. Ve bu benim verdiğim ilk kayıp. Yakın akraba, arkadaş kaybı hiç yaşamadım ve kedimin ölümü benim gerçekten ilk kaybettiğim en yakınım. Ve daha çok bebekti. Doğuştan hastaydı, ameliyat oldu kaldıramadı. Atlatamıyorum. insanların en yakın dostları oluyor o evcil hayvanlar.

Seni çok seviyorum balım. Seni hiç unutmayacağım.

sözlük yazarlarının itirafları

Bir beklenti karşılığında değer vermeyiz insanlara. O kişileri gerçekten önemsediğimiz için değer veririz evet. Ama bazı verilen değerlerin ağırlığını, yükünü hissettim bugün. Kendime kızdım, kendimi değersiz hissettim. Ama sonra Kişisel algılamamalı, çıkardığım dersleri cebime koyup yola bu derslerle devam etmeliyim diye düşündüm. Biraz Rahatladım. Kötü günler geçiriyorum ve bu süreçte çevremdeki insanları da gözden geçiriyorum. Vardır her şerde de bir hayır. Bu günleri unutmamak adına bu entry..

kokoreççiye benimki wasabisiz olsun demek

Aklıma pazarcı amcaya fesleğen var mı diye soracakken pesto sos var mı diye sormam geldi. Başlıkla aynı saçmalıkta bir olayshfkk.

karın kası yapmak

Çocukken geçirdiğim bir operasyondan dolayı ailemin de sürekli söylemesi ile karnımı çocukluktan beri aşırı korudum. Ağır kaldırmıyorum, spor yaparken karın hiç çalışmıyorum vs. Böyle bir düzen hakimdi.
Şimdi bir aydır reformer pilates yapıyorum ve karnım çok fazla zorlanıyor. yıllardır korumamdan dolayı bu kadar güçsüz olduğunu yeni fark ettim ve artık karın kası odaklı çalışıyorum. Nefes alırken bile acı çekiyorum bu aralar ama güçlendirmek lazım o yüzden acılardan zevk almaya başladımsjdj. Hareket önerileriniz varsa onlara da açığım.

sözlük yazarlarının sözlükteki platonik aşkları

Hayret ki sözlükte platonik aşık olduğum biri yoktu. Karşılıklı güzel aşklar yaşandısjdjd. Şimdi evli mutlular. Mutlu olsunlar zaten. Nadir rastladığım iyi insanlardan oldular.

aniden ilgiyi kesen kadın

Üç dört gündür yapıyorum bunu. stratejik bir hareket değil özsaygım için iletişimi kesme kararı aldım ve önceden iletişimde çok çabaladığım kişiye bunu yapınca iş tam tersine döndü ve şok halindeyim. Sürekli arıyor, mesaj atıyor.
Erkekler gerçekten köpek gibi davranan kızları seviyormuş. Ben de bunu yapacak insan değilim zaten birkaç aramadan sonra açtımdjg. Ama şunu anladım ki nervio kızım seni çok üzerler senden bi halt olmaz.

yeşil göz yasaklansın

Niye yasaklanıyormuş ya. En güzel göz rengidir yeşil. Yasaklanamaz..

bak yeşil yeşil

Bir kişi de bana şu şarkıyı armağan etmedi be. Bugün de buna yakıyoruzdkfk.

instagram

Beni bu aralar kötü etkilediğini ve çok vakit geçirdiğimi fark ettiğim uygulama. Bugünden itibaren bir haftalık bir instagram detoksu yapmaya karar verdim ve instagramı sildim. Son zamanlarda Günde yaklaşık 2 3 saatimi harcıyormuşum. Şimdi bu saatlerde Kitaplara daha çok vakit ayırmayı düşünüyorum. Bakalım bir hafta dayanabilecek miyim.. Bağımlılık seviyesinde insanlar için Göründüğü gibi kolay bir durum değil bu. Dalga geçmeyin lütfensjdjf.

biri sizden hoşlanırsa ne yapıyorsunuz

Duruma göre değişiyor ama genelde kaçıyorum. imkansızı seviyorum abi ben. Benim sevdiğim beni sevmiyor, beni seveni ben olayı hep başımda. Neyse bir gün biriyle uyumlanacağıma inanıyorumsjfj.

geceye bir şarkı bırak

Sen orda yoksun- Göksel.

gül reçeli

Ispartalıların genelde yemediği reçel türüdür.