bugün

entry'ler (703)

tutkum boğuşmak

aşkım kapışmak ile alay etmek için mi bu ismi koymuş anlamadık ne iştir.

süleyman soylu keşke göreve devam etseydi

bakalım kim artık oooohhh oohhhhhh çekecek.

akp uzay lisesi uzay ortaokulu kuracak

peh peh peh tüm ülkeyi uzaya doğru yollayacaklar.

semavi dinler olmasaydı

bir din hep aynı benzer yerlere insani durum ve yetersizlikten ortaya çıkabilir ancak. eğer ilahi olsaydı aynı söylem dünyanın çok alakasız ilgisiz yerlerinde belirirdi ve bu herkesi çok etkilerdi. ama benzer yakın coğrafyalarda olması. orada bu durumlara alışkın kitleleri tekrar başka söylemlerle ve alışık yaşam biçimlerini öteki insanları çok da zorlamadan kandırıp kabul ettirmiş olabilir. bu da insani koşullar ve insani zayıflıklar ve olanak yetersizliklerinden hep kısıtlı coğrafyalarda oluşmasına yol açmış olabilir ancak.

semavi dinler olmasaydı

bu dinlerde açıkça şöyle bir tutarsızlık deve dişi gibi ortada tanrı güya insanları düzeltmek için din indirmiş deniyor. ama koca evrenleri kainatları bunların güya çok inandığına göre ol diye olduran tanrı hiç gereği yokken bir aracı kullanıp kitlelerin yanlış ve eksik anlamasına müsait güya kitap indirmesiyle yola sokmaya çalışırken bir sürü şey eksik kalıp peygamberin özel hayatıyla ilgili durumlar da güya tüm evrenlere inen dinde oldukça yer kaplıyor. ve bu dinler habire bozulup bozulup tanrı yeni din gönderiyor. son gelen hep benden sonra din gelmeycek masalları anlatıyor. etrafa bak güya son din dünyayı düzeltecekti düzeldimi ve bu dine bağlı görünen ülkelerin haline bak. bu kadar muazzam şeyler yapan tanrı yine karavana atacak ha bir de aracı kullanıp. bu kadar tutarsızlık hata ve öngörüsüzlük insan icadı olabilir ancak. ancak bir insan tüm evrenlere ve zamanlara indirildi deyip bu kadar yetersiz kalır herşey. tam bir insanın yapacağı şeyler bunlar hiç de ilahi değil.

insanlar bize bakıp dinden soğudu

bu kadar alçalmak bu kadar küçülmek bu kadar rezil şeyle yapıp bir de üstüne ifşa olarak kimse bu kadar leşliğe batmayı allah kimseye nasip etmemişti. o kadar utanmaz o kadar pislik gübre parçaları ki arlanmaz utanmaz eskimiş eşşek semeri leş suratlarıyla hala çıkıp millete güya din masalları anlatıyorlar.

ilimle bilimi aynı gibi gösteren sahtekar dinciler

ilim safsatadır. ne ilimi bunların samimiyetinin de içi boş hasta oldularmı en lüks hastahanelere koşturup bir de ilim martavalları atmıyorlarmı ya.

bir zamanlar bok bastı dansı vardı

birtakım kendini bilmez güdük tipler can çekişirmiş gibi birtakım hareketler yapıp bir halt yapıyormuş gibi ortalıklarda seke seke dolaşırdı. kimse o günleri hatırlamak istemiyor. aynı yaşadığımız şu son 20 25 seneyi ilerde hiç hatırlamak istemeyeceğiz.

recep tayyip erdoğan efsanesi

dünya sefalet endeksinde en üste tırmandık sonnuda birillerinin sayelerinde.

iç mimarlık

içli köfte gibi bir şeydir.

kılıçdaroğlu nun hiçbir suçu olmaması

öteki taraftaki çok inanıyoruz diyenlerin geçmişini bir bak incele ne yolsuzluklar görülmeyen davalar milletvekili olunca kapanan davası görülmemiş adi suçlar duruyor bunların hiçbirinin davası görülmedi. bunlar habire kemal küçümsüyorlar ya. tama kemal olmadı da. siz onun tırnağını kiri bile olmıyacak sümük atılmayacak aç hırsız hacı hüsrev ehli boktan çöplük sefil yaratıklarsınız.

kılıçdaroğlu nun hiçbir suçu olmaması

öteki taraftaki çok inanıyoruz diyenlerin geçmişini bir bak incele ne yolsuzluklar görülmeyen davalar milletvekili olunca kapanan davası görülmemiş adi suçlar duruyor bunların hiçbirinin davası görülmedi. bunlar habire kemal küçümsüyorlar ya. tama kemal olmadı da. siz onun tırnağını kiri bile olmıyacak sümük atılmayacak aç hırsız hacı hüsrev ehli boktan çöplük sefil yaratıklarsınız.

muhatap alınmak için yırtınan aktrol

başka bir mevzusu yok ki mehluk bu kadar boş teneke olursa hep aynı bahçede otlar durur. acımaktan başak çare yok.

her şeyi ithal edip dolarlamı maaş alıyorsun demek

senin arkadaşlarından bazıları bütün türkiye mi oluyor.

chpnin hiç bir başarısı olmaması

eytyi akpye yaptırttılar biriler aman kaybederiz göt korkusuyla getirmek zorunda kaldı ne söylediyse bay kemalin onlar yapmak zorunda kaldı. her şeyleri çalma çırpma olanlar projelerini de çalmaktan utanmadılar arlanmadılar.

çıkmışsın yenmiş yenmişte yenmiş

kendine gel ince Büyükşehirlerde kim neyi nerede yenmiş. Babafingoyu tuturmuşlar. bu utanç birilerine yeter 2. ligin zargana gol kralları. istanbulun ankaranın hırkızlarına kıçına bu millet tekmeyi basalı beri oralarda artık eline veriyor birilerinin acısı hala afrikadan bile duyuluyor.

her şeyi ithal edip dolarlamı maaş alıyorsun demek

bu utanmaz arlanmaz onun bunun çocukları bütün borçları yandaşlarına dolarla ödemeye bağlamış ülke her şeyi ithal eder olmuş türkiye üretmeyi unutmuş her şeyi dolarla almayı bollaştıran kayışı kopartan kendileri olmuş. utanmadan o pis lağım ağızlarıyla birde konuşuyorlar.

yenilip yenilip hala konuşan tip

sen onu bunu bırakta istanbul ankara izmir antalya adana buraları kim alıp babafingoyu birilerine tutturuyor haramzade kuçuların eniklerin kemiklerini mamalarını kesip halka akıtıyor.

allahsızın defterini dürmeyi nasip eyle yarabbi

dini her türlü sıçmığa leş çıkarlarına tuvalet kağıdı eden boş beleş lağım artığı tiplerin boktan sayıklamaları.

peki öteki tarafta kadınlar başını açacak mı

iffet demek cennete girene kadarmış. yani riya olmadan olmaz lan nereden tutsak elimizde kalıyor.