bugün

entry'ler (1858)

tevrat

bol bol palavra.

türkiye beceremediği bu futbolu bırakmalıdır

olmuyor ne yapsa olmuyor. bu kadar para imkan zaman maddi servet olmuyor olmuyor madem hakkıyla yapamıyorsunuz bu işleri bırakın çekilin kardeşim bu alandan bu kadar koca bir ulusu böyle rezil etmeye kimsenin hakkı yok. üstelik eskiye göre daha iyiye gideceğine hep daha kötüye gidiyor. bu kadar kafasız tepkisel kişisel çabalarla güya bir şey yapacağını sanan yetersiz kültürsüz şahsi futboldan başka bir halt bilmeyen mahalle topçusu tipleri bu takımlara doldurmayın kardeşim ya.

portekiz e son dakikalarda kurduğumuz baskı

3 -0 yenilginin baskısı patates baskısı.

cahil cühela midyeci futbolcu olmasın artık

türkiyede voleybolda basketbolda olduğu gibi bir devrim lazım nerede yengeç aç varoştan berber çıraklığından anahtarcı kuaför çıraklığından midyeci tip futbola doluşmuş bunları almıyacaksın birader futbola bunları sokmayacaksın.

sizin gibi takımın oynayacağınız oyunun

para imkan araç gereç saha her şey var sistemli futbol oynamayı bir türlü öğrenmeyen bu toplumun acınası halleri. 80 küsür milyon yakışıyormu bu durumalr ya.

incil çok uzun ya okurken sıkılıyorum

koca evrenleri kainatları yaratan bir tanrı niye kulaktan kulağa oynasın niye araya bir aracı sokup anlaşılmasını ve iletişimini güçleştiren tek bir adama her şeyi kitlesin koca kainatları koca evrenleri bütün bu doğa yasaları elemntleri yapmaya gücü yetecek ama insanlara bir takım bilgileri dolaylı ve zayıf ve uzun sürelerle ve tek bir coğrafyaya indirecek bu aklınıza yatıyormu. insan ilkelliği bulunduğu çağın dar cahil bakış açısıyla o günün insanlarını kafaya almak için bütün bunları uydurmuş ama bizim devirlerde bütün bunların acizliği komikliği artık ap açık ortada ve böylesine bir tanrıya bu kadar tutarsızlık ve yetersizlik yüklemesi ancak aciz ölümlü hırslı insanların öteki insanları etki altına alıp kontrol edip sömürme kafasıyla uydurduğu şeyler olabilir.

meltem cumbul

bu kadında böyle bir yapmacıklık ve sahte bir hal var nedense. yapmacık bir sırıtış yapıştırmış yüzüne niyeyse.

ihalar sihalar afgan pakilerde niye işe yaramıyor

türkiye resmen komedi karikatür gibi hiç bir ülkede olmayacak bütün ipini koparan elini kolunu sallayarak bu ülkeye girmiş e hani bizim ihalar sihalar bizi koruyordu bunlara niye hiç koruyamamış bütün bu sonuçlar nasıl ortaya çıkmış.

eğitim sağlık güvenlik yok vergi ne için

bu ülkede eğitim bitmiş aşırı kötü verimsiz kalitesiz öğrenciler berbat yeni çıkan lise mezunları berbat çok kötü eğitim alıyor. işsizlik had safhada sağlık çok kötü hizmet berbat hastahaneler kıyamet gibi kalabalık insanlar aylar sonraya randevu alamıyor. düzgün üretim yok zaruri gıda malzemelerine ulaşım hem kalitesiz hem aşırı pahalı güvenlik berbat elini kolunu sallayan bu ülkeye nasıl niye geliyor madem bu kadar ihalar sihalar bu ihalar sihalar afganlara pakilere hoşgeldiniz şuradan buyrun demek içinmi. durum bu iken niye bu kadar durmadan bir de yeni vergiler yaratıp halkı inim inim inletecekler durum çok vahim.

amerikaya biat etmeyenler sikileceksiniz

kaynak yine orasımı.

amerikaya biat etmeyenler sikileceksiniz

bu aptalca şeylere inanan amerika vietnamda küçücük adamlara boğun eğip bol bol basur ameliyatı edildi. bunların efeliği kendi hımbıl boklu kırmızı götlüleredir. bu coğrafyada böyle bir yere geldiklerinde ebelerinkisi kaç köşeli odluğunu iyi anlayacaklardır.

faiz ekonomisiyle uyutulan millet

işleri düzgün yapması gerekenler düzgün üreten bir ülke olduğunda bir sürü yere hesap verilmesi gerektiği ve bu birilerini hiç işine gelmediği için yıllardır türlü oyunlarla din masalları anlatıp yabancıdan yükse faizle borç alıp bunun yükünü de halkın rantiyeci olmayan kesimlerine yüklediler. yıllardır bu riya düzeni sürüp gidiyor. ilk başlarda dünyada sıcak para çok ucuzdu bunu sanki ekonomi başarıymış gibi alladılar pulladılar sonra gerçek dünya geri dönünce bu mumlar söndü yıldızlar döküldü ve iyice azıtıp hepten illegaliteye batırdıkları için her şeyi. dünyada ülkenin güvenilirlik ve kredibilitesi bitti mürsriflik israf dolu dizgin ve siyasetçisini zengin edip halkı bu kadar fakirleşen göz göre göre buna göz yuman bir halk dünya tarihinde yoktur.

ülkemde mülteci istemiyorum

bunlar bile bile ülkeye sokuldu tıpkı tencerede yavaş yavaş haşlanan istakoz gibi iç karşılklık yaratıp sonra kaçacaklar ve diyecekler e ne yapalım bunlar birbilerine girdiler bizde bu kadarını yapabildik. paraları çoktan kaçırdılar yurt dışına. çoluğunun çocuğunun gül gibi memleketin geleceğini mahvettiler ahmaklığına doy.

hoşgörü dini islam

hoşgörü dinin dumanından gözlerimiz yaşardı.

her şeyi özelleştirip fakirlerden vergi toplamak

içimizdeki amarikalılarmı yoksa ingilizleri mi demek istiyosun.

siyasetten dini çıkarın her şey tertemiz olur

ordudan silahı çıkarın demek senin bir tarafından uydurduğun bir şeyy ee çıkarınca ne olacak onu da söyle bari hangi anlamlı sonuca vardın.

siyasetten dini çıkarın her şey tertemiz olur

yani diyorsun ki güya çok inandığınız allah gibi koca evrenleri yaratmış bir yüce yaratıcı insanlar kolayca kötü niyetlerine alet etsinler ve işlevi bol bol kötü niyete alet olmaktan başka bir işe yaramasın diye mi indirmiş bu dini ve bu sizce normal yani öyle mi.

siyasetten dini çıkarın her şey tertemiz olur

hiçte romantik değil bu dinin arkasına saklanamasalar birileri birilerinden hesap sorar ötekilerde hesap vermek zorunda kalır. dini her şeye tuvalet kağıdı yapıp bütün pisliklerini rezilliklerini örtüyorlar.

tüik türk toplumuna tüyü dikti

öyle rakamlar açıklıyorlar ki resmen bu milletle güzel kafa buluyorlar.

sınırsız kahvaltı rezilliktir

ne yiyene faydası vardır tamamen doğuluların kaskallı para kazanmak için uydurduğu bir saçmalıktır. bir sürü fakir yaşlı yetersiz beslenen aç çocuk varken böyle şeylere böyle paralar ödemek şeytanla saf tutmaktır. şeytanınız bol olsun.