bugün

bir başarımıdır ?
Bundan teee 12 sene önce evet dedim. iyi ki demişim. Muhteşem bir eşim muhteşem bir hayatım var. Biz dışında hiçbir kimse umrumuzda değil. Hayat bizim hayatımız. Hiç kimseyi karıştırmadığımız gibi kimsenin de hayatına karışmıyoruz. Aynı dili konuşuyor aynı şarkıları söylüyoruz. Eş dost ve olayı da selam selâm. Mesafe her zaman güzeldir. Düğünümüz vs hiçbir şeyde büyükler karışması sonrası da biz karıştırmadık. O mesafeyi kurun ve hayatınızı yaşayın.
Yaklaşık 3 aydır evliyim, rabbimin beni hayırlısı ile bu işten çıkarması için dua etmekteyim. Çünkü gerçekten beş para etmeyen insanlarla yüz yüze gelebiliyorsunuz, hayatınıza yeni insanlar giriyor, bunlar kim amk diyorsun, eğitimsiz biri kalkıp senin veya karının akıl hocası olabiliyor.. velhasıl kelam 6 ay önceki zamana geri dönsem şimdi evlenmiş olduğum insana selam bile vermezdim. Ama evlendim gitti artık, Dua ediyorum ki huzurlu olabileyim.
sanki bir çeşit kıroluk gibi bir şey.
Sevmeden mümkün görünmeyen müessese. Mantık evliliği yapacak kadar şerefsiz değiliz vesselam.
evleniyorum sözlük. uzun zamandır size söylemek istiyordum, bugüne nasip imiş. biraz belirsizlik korkutsa da aşkın yenemeyeceği hiçbir güçlük yok. aşk varsa, her sorun bir şekilde atlatılır.

siz değerli okurlara birkaç küçük tavsiye vermek istiyorum.
yaşınız geçiyor diye evlilik kafasına girip, bulduğunuz kişiyle hayatınızı karartmayın.
doğru kişiyi bulduğunuzu düşünüyor ve yaşınızın genç olduğunu düşünüyorsanız kendinize inanıp, bir ömür seçtiğiniz kişi ile beraber olmak için mücadele edin. diğer insanların ne dediği pek umrunuzda olmasın.
evlilik süreçlerinde birbirinizi kırmayın çünkü sizin aslında sizden başka kimseniz yok.
çok kafaya takmıyorum . kaderimizde varsa olur .
dünyanın sonu hayatın bitişi demektir.
Alttan alma sanatı.
Korkutan bir eylemdir. Aynı evin içinde anne babamizla anlaşamıyoruz. Hayırlısı bakalım.
Bu sene gerçekleştireceğim eylemdir. Bakalım bir de madalyonun diğer yarısı nasılmış.
Türkiye'de yapılması doğru olmayan iş.
görsel
Ne kadar olağan bir şeyse evlenmemek de o kadar olağan karşılanmalı artık ya. Şu kafanızı değiştireceğiz zamanı geldiğinde. Ne evlenmesi ya kafayı yemedik bir de sen çocukları çok seviyorsun zaten demiyorlar mı iyice deliriyorum o çocukları kör istikballerini gördüğüm için seviyorum çünkü saf sevgiyi bir daha nerede bulacakları belirsiz.
Güzel ve sadık bir kızla yapılırsa erkeğin hayatını kurtaracak eylem.
ilk başlarda biraz garip olursunuz. Vay be ben şimdi sorumluluk sahibi miyim diye. ileride çocuğunuz olur ve baba/anne der. Bir kere daha tuhaf olursunuz. Bir müddet sonra artık alışırsınız. Sonuçta herkes doğarken evlenmiyor.
dinen farzdır ve imam nikahlı olanı makuldür. bekarlık ahlaksızlığa iter. şimdi moda olmuş "ne evleneceğim ağbi yea" tayfası.

evlenip çocuk yapmıyorsunuz sonra suriyeliler çoğalıyor diye ağlıyorsunuz. parasızlık bahane olmamalı. allah çoluk çocuğun rızkını verir.
Beni dinlerseniz önce bir ömür boyu nafaka ödeyenlerin dramlarını bir dinleyin ondan sonra evlenin derim ,dost acı söyler.
Değişik bir aktivite son dönemde başarı oranı azalmakta.
boşanmanın ilk adımı olabilir.
Mümkün mertebe uzak durulması gereken müessese.

Ha ben kaşınıyorum, dertsiz başıma dert arıyorum diyorsanız başka..
boş iştir.
mutlaka bakire ve daha önce sevgilisi olmamış bir kızla yapılmalıdır.
Soluduğumuz havanın kirliliği, hızlı iklim değişiklikleri, su-besin-ilaç kaynaklarının tükenişi, önceden hiç görmediğimiz böceklerin varlıkları, virüsler, vahşet, insan haklarının ihlalleri, eşitsizlikler.. hala evlenmek istemenizi ve dolayısıyla dünyaya çocuk getirme inadınızı anlayamıyorum. Umarım biraz o dünyaya getireceğiniz çocuğun geleceğini düşünürsünüz de, en azından evlenecekseniz bile çocuk yapmazsınız.
amele hayatı yaşamaktan farksız eylem.