bugün

gelmiş geçmiş en efsanevi sigaradır.yaklaşık 7 sene öncesinden bahsediyorum.2001 yılında light,medium,full flavour serisinin çıkıpta tutmamasının ardından yaşanan geri dönüşte eski tat yakalanamamış ve bir daha da iflah olmamıştır.*
entry'sini gördüğüm zaman gözlerimin yaşarmasını zor engellediğim sigara. neydin sen eski camel? O muhteşem tat, o muhteşem içimlik sigara, bir daha asla gelmedi. beni sigaraya başlatan sigaradır da aynı zamanda..gerçi piyasadan kalkarken son iki üç paket saklamıştım ama hepsi otlakçıların saldırılarına kurban gitti. Şimdiki aklım olsa kanım son damlasına kadar savaşır ve o son sigaralarımı vermezdim. paketi 5 milyon olsa veririm şimdi.. üzerindeki Turkish blend yazısı hala gözlerimin önüne gelir ve hüzünlenirim.
nefesini özLedim... kokusunu özLedim... paketindeki işiyen adamı özLedim... her şeyini özLedim... *
bugün sigayı yasaklayıp günde bir tane eski camel verseler razı olacağım sigaradır aynı zamnda.en azından zevkle tadını çıkara çıkara içeriz.****
köşesindeki sütun motifini kesip devesine çük yaptığım sigara. marlboro'nun tüm züppeliğine ve cıvık duruşuna karşı hırçın, asi ve karizmatik bir duruşu vardı eski camel'ın. ooofff off!!! hüzünlendim şimdi. ayrıca abdülhamit'in tüm dünyaya kazandırdığı yegane tattır fakat bu cümlenin açılımı başka bir entrynin konusudur.
bir sigaradan çok öte bir duruşu temsil eden, öğrenciyken arasıra alınabilen ve şu an bir tanesine çok şeyden vazgeçilebilecek efsane sigara.
içilesi içildikçe zehirlenilesi zehirlendikçe daha da içilesi kült nikotin kısırdöngüsü.. özledik vesselam

edit: 2000 yılından sonra sigaraya başlayan arkadaşlara gönül rahatlığıyla içmeyiniz şu hedeyi demeye başlamıştık zira; oysa kolay mıydı bu cümlenin telaffuzu camelimizin hüküm sürdüğü yıllarda
rahat yarım saattir düşündüğüm halde ona yakısan bir entry bulamadığım için bana bunları yazdıran efsane.
(bkz: kelimeler yetmez)
lisede maltepenin ardından içince, "ulan biz bu vakte kadar sigara diye ne içmişiz..." tepkisine neden olan, orta okul günlerine yanmamıza neden olan sigara. sonra o kalktı, başka birşeyler çıktı yerine, bizde tekel 2000e döndük mecburen.
o zamanlar, ilerde param olunca sigarayı bırakıp, camel'a başlıycam cümlesini bize sarfettiren sigara.
(bkz: önce camel sonra esrar) *
camel natural flavor un çıkmasıyla bir nebze olsun anıları ciğerimizde canlanmış sigaradır. devenin önünde giden bedevi bile özlenmiştir.
steelheartdan she s gone parçası tüm sevenlerine giden sigara.
efsanevi sigaradır..

hele hele full flavor vardı ki insan içmeye doyamıyordu. şimdi ki sigaralar onun yanında sigara değil..daha sonradan neden bilmiyorum ama kaldırıldı piyasadan.
su an parmaklarımda ıcerde uyuyan arkdasın camelını alıp ıcmeme neden olan sıgara ; anı tazeleme adıyla yapılmıs olup eskı tadı gercekten aranan sıgara

o sıgara degıl camel *
steelheart'dan sheila likes tequila parçası tüm sevenlerine giden "ah ulan" sigarasıdır.
(bkz: nerede o eski cameller)
jti nin american tobacco yu satın aldıktan sonra, malboro light ile yarışabilmek adına piyasadan toplatıp yaktığı söylenen sigara. efsanediri, bilen bilir. camel içenin başka sigara içemeyeceği rivayet edilirdi. paketinden tadına sigaradan ayrı birşey olarak tanımlanır(DI). hakikaten özlenesi bir sigaradır.
(bkz: r i p)
paketinin üzerinde taksi bekleyen bir bedevi bulunan efsane sigaradır.
bedevinin ortaya çıkmaması sonucu firma yenilik yoluna gitti.
ama ne bedevi ortaya çıktı ne de eski camel tiryakileri.
şu anda olsa, bir paketine bir karton yeni camel vereceğim efsane.. çok özledik lan.
herkesin gozunde tuten sigaradir ama neyseki lucky strike son 1 aydir bu tadi yakaladida rahatladik gozun arkada kalmasin eski camel artik lucky var ..
sol frame de camel ile ne zaman bir başlık görsem cız ediyor içim, yeter hatırlatmayın bana ; çok özledim laa bildiğiniz gibi değil.

sözlük bana eski camel bul la Allahsız ;
günümüzde yerini winston' a bırakmış sigara markası. camel' da eski tadı bulmayan içenler eski camel' a benziyor diye winston'a kaymıştır.
(bkz: marlboro nun adı camel ın tadı)
ne yazsak boş. özledim teninin kokusunu özledim özledim sımsıcak kokusunu özledim. içiyor olduğum sigara olmasına rağmen eski camel hevesimi gözümden sakındığım bir bankada kasa kiralamama sebep olacak (bkz: filtresiz camel)paketinde buluyorum. vermem kimseye taa nerelerden getirttim ben onu.