bugün

entry'ler (2530)

popples

Hbb’nin yayınladığı süper bir çizgifilm idi. Böyle kese gibi bir şeyi kafalarına geçirip zıp zıp zıplardı, kese zulasında bir milyon şey olur bu tuhaf tombik yaratıkların. Aslen Marvel’in yarattığı bir çizgifilm idi ayrıca. Zaten Marvel demek bir örümcek adam, iki popples demektir.

17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı

Galatasaray’ın galibiyeti geçtim, puan almayı geçtim, gol atmayı da geçtim, kaleyi tutacak şut bile atamadan bu maçı bitirecek gibi bir görüntüsü var. Derken 2 oldu...

Edit: lannnnn, maçı izlemeyi bıraktım 2-3 oldu, sadece skoru takip ediyorum buda benim bu sezon totemim olsun, yok bana maç falan izlemek, yeterki şampiyonluk gelsin.

3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçı

Fanatik bir Galatasaraylı olarak belirteyim,

Başakşehir şampiyon olur olmaz bilemem, ama bildiğim bu Galatasaray şampiyonluğu haketmiyor. Oyun planı yok, futbolcular güçsüz ve vasat, hoca konsantre değil...

Sonucunda Galatasaray’ın şampiyonluk yarışına havlu atacağı maç.

25 şubat 2019 beşiktaş fenerbahçe maçı

Keşke her iki takımın mağlup olabileceği bir seçenek olsa.

Beşiktaş kazansa zirve yarışına ortak olmaya devam edecek,

Fenerbahçe kazansa küme düşme hattının üzerine çıkacak,

Berabere kalsalar yine Fenerbahçe küme düşme hattından uzaklaşacak.

Her iki takımın sıfır puan alabileceği bir durum yok mu la?

Sonuç Ne olursa olsun Galatasaraylıların buruk bir sevinç yaşayacağı maçtır efendim.

mbaye diagne

40 yıllık Galatasaraylıyım, iorfasından lukunkusuna, barış özbekinden Cihan Haspolatlısına, inamotosundan zapatasına bir çok farklı mevkide bir ton çöp transfer gördüm. Ama sanırım fiyat performans açısından tarihimizdeki en berbat transferimiz bu ibibik kafadır.

galatasarayın rakipleri

https://m.uludagsozluk.com/e/40471870/

istanbul’da ki Schalke 04 maçından sonra yaptığım tahmin.

Ytd.

24 ekim 2018 galatasaray schalke 04 maçı

Bence Galatasaray açısından gayet olumlu sonuçlanmış maçtır.

Lokomotif sahasında Porto’ya mağlup oldu, haftaya Portekiz’de de bir mucize olmazsa yenilecek, e bizde schalkeye mağlup olacağız çok büyük ihtimal. Puan durumu Porto 10 Schalke 8 Cimbom 4 lokomotif 0 olacak, bir sonraki hafta lokomotif bizi yenecek, Porto schalkeyi yenecek, puan durumu sıralama değişmeden 13-8-4-3 olacak. Son hafta birinciliği garantilemiş Porto bizimle istanbul’da oynayacak, ikinciliği garantilemiş schalke kendi evinde lokomotif ile oynayacak, muhtemelen hem biz hem lokomotif berabere kalacak, 3. Olacağız ve UEFA’ya devam edeceğiz. Şampiyonlar liginde bir üst tura çıkıp geçen sene Beşiktaş’ın yaşadığı gibi bir rezillik yaşamaya gerek yok, UEFA ya geçer orada usturuplu bir şekilde ilk tur veya ikinci turda eleniriz, paşa paşa ligimizde ilk üçte takılırız.

lokomotif moskova

Bu sene şampiyonlar liginde 1. Torbanın en şanssız takımı,

2. Torbadan en yüksek 2. Puana sahip takımı çektiler.

3. Torbadan dinamo kiev ve Liverpool ile beraber en yüksek puana sahip olan schalke 04 ü çektiler.

4. Torbadan en yüksek 2. Puana sahip galatasarayı çektikler.

Herkes olaya Galatasaray açısından bakıyor, Galatasaray 1. Torba hariç diğer iki torbadan en zorlu rakipleri çekti, ancak öyle bir 1. Torba ekibi çıktı ki, kura bir anda normal bir kuraya döndü.

Kısaca bu grubun en şanssız takımı lokomotif, 4. Torbadan genç oğlanlar da gelebilirdi (young boys) ama galatasaray geldi. Keza diğer iki torbadan da kolay ekipler gelebilirdi. Diğer takımlar için şanslı bir 1. Torba, şanssız geriye kalan torbalar kurası oldu.

höşmerim

Balıkesir’i sevme nedenim olan peynirli tatlı. Ancak şu Eker’in sattığı hazır höşmerimleri yiyerek ben höşmerim yedim demeyin, bu kadar alakasız iki tatlı olabilir ancak.

Susurluk ve Balıkesir’de yenilmesi gereken muazzam tatlı.

7 temmuz 2018 rusya hırvatistan maçı

Şaka maka, 4 milyonluk hırvatistan ile 11 milyonluk Belçika’nın final oynamasına 2 maç kalacak maç böyle biterse. 7.5 milyarlık dünyanın futbol finali toplamda nüfusu istanbul kadar etmeyen iki ülke tarafından oynanabilir.

Yani sayı değil, liyakat önemli. Gerçi bunu izlanda kafamıza vura vura göstermişti ya, neyse...

23 haziran 2018 almanya isveç maçı

98’de Fransa şampiyon olduktan sonra 2002’de gol atamadan gruplarda elenmişti, sanki Almanya için bu sene benzer birşeyler olacak.

phillip cocu

Cocu, futbolcu iken iyi bir futbolcu idi, keza teknik direktörlüğü de iyi.

Ancak bence sıkıntı Cocu’da değil, sorun Türkiye’nin futbola bakış açısında.

Şu an tüm Fenerbahçeliler heyecanlı doğal olarak, genç ve başarılı bir teknik direktör, gençlerle oynamayı seven bir teknik direktör, dinamik ve atak futbolunu seven bir teknik direktör herkesin isteği idi. Ancak, gençlerle oynamayı seven bir teknik direktöre oynamayı bilen gençler gelmelidir. Senelerini Hollanda’da harcamış biri olarak belirteyim, çocukları 5 yaşında eğitmeye başlar bu dutch milleti. 13-14 yaşında bizim burada profesyonelim diye geçinen 25-26 yaşındaki “genç adamlardan” daha fazla teknik ve taktik bilgiye sahip olurlar. Eğer Fenerbahçe ilk 3-4 yıl sonucu umursamadan 10 yıllığına Fenerbahçe’yi cocu’ya emanet etti ise sorun yok, emin olun 10 yıl sonunda Fenerbahçe şampiyonlar ligini kazanır, ama daha ilk yılda şampiyonluk kaçınca geri dön büyük Aziz Başkan diye ağlayacaklarsa şimdiden söyleyeyim sıkıntı var. Benzer bir tecrübeyi Rijkaard ile Galatasaray yaşamıştı, sonuç malum.

Bence cocu iyi bir tercih, ama cocu’ya zaman tanınmalı, bu zaman öyle 3-5 ay değil en az 3-5 yıl olmalı. Önce altyapı toparlanmalı, sonra altyapı futbolcu üretmeli, akabinde bu futbolcular oynamalı ve tecrübe kazanarak alttan gelecek diğer futbolculara örnek olmalı. Bu 1-2 senelik bir iş değil, bu uzun süreli bir proje olarak düşünülmeli. Peki bu sabır ve öngörü Fenerbahçe’de var mı? Bırakın Fenerbahçe’yi Türkiye’de mevcut hiçbir kurum ve kuruluşta yok. Umarım cocu ilk senesinde başarılı olur ve kendine kredi sağlar, belki bu sayede 2024’te milli takımlar seviyesinde Avrupa şampiyonluğu bile görebiliriz.

Peki benim tuttuğum takım yani Galatasaray ne olur? Allah Kerim, Fatih terim...

şampiyonlar ligi nde kendi evinde 6 gol yemek

Bahsedilen takım galatasaray ise;

6 yedikten sonra bir üst tura çıkmıştır ( meşhur juve maçı )

5 yedikten sonra kupa almıştır.

Ha tabi Fenerbahçe, Beşiktaş defaatle kendi evinde fark yemiştir. Ama farklı olarak sonuçta babayı almışlardır.

temel karamollaoğlu

Güzel söylemleri olan, birleştirici üslup kullanan, donanımlı, kabiliyetli bir siyasetçi.

Ancak yeni neslin besim tibuk‘u olmaktan öteye gidemeyecek gibi gözüküyor. Sevimli, nükteli, doğruları söyleyen ama 3% oy potansiyeli ile siyasi arenada fazla konuşulmayan bir lider.

Umarım kendisinin kalitesinde siyasetçi sayımız artar.

aykut kocaman

Bir türlü anlaşılamayan teknik direktör. Şu an Türkiye’deki tek gerçek teknik direktör. Seneye şampiyonlar liginde çeyrek final oynayıp, yarı finale yükselince insanlar kıymetini anlayacak, tıpkı birkaç yıl önce UEFA’da olduğu gibi.

Fenerbahçe’nin sımsıkı sarılması gereken, Ferguson - United tarzı bir birlikteliğe imza atması gereken, adam gibi adam...

fenerbahçe

Cidden enteresan bir camia;

Türkiye’nin potansiyeli en yüksek iki camiasından biri, Galatasaray ile karşılıklı Barcelona - Real Madrid gibi olabilecek kapasite var iken, her iki camia da yönetim faciaları ile her daim bir çıkmazın içerisinde buluyorlar kendilerini.

Şimdi tekrar Fenerbahçe özeline döneyim;

Ya siz önce bir kendinizi toparlamaya çalışsanız ya? Futbol teknik direktörü çıkar iki lafından biri rakibin şusu, rakibin busu olur. Futbol yöneticisi çıkar biz en iyiyiz en muhteşemiz, eğer biz başarılı olamadı isek o işte başka oyunlar dönmüştür der. Kürek takımı çıkar şampiyon olduktan sonra “burada kalmıştık” (!!!) diye tişört giyer. Bir başkası çıkar şampiyon olduğunu zanneder timsah yürüyüşü yapar...

Birileri bunlara şampiyonluktaki amacın rakiple dalga geçmek olmadığını, temel amacın oynayabilecek en iyi oyunun oynanıp, rakibi kendine saygı duyurarak yenmek olduğunu anlatmalı. Spor eğlencedir, spor kavga değildir. Sporda herkes birbiri ile rakiptir, herkes sadece sana karşı değildir. Sporda motivasyon için kendi değerlerini ön plana çıkarmalısın, başkalarının değerleri ile dalga geçmemelisin.

Yoksa şampiyon falan olamazsın, kapasiten tüm diğer takımlardan fazla dahi olsa olamazsın. Nasıl herkes sana euroleague de saygı duyuyor hiç düşündün mü? Sadece bir kişi sayesinde, obradoviç... işte bunu yapmalısın, en iyiyi bulmalı, ona imkanı sağlamalı, sonrasında sürekli başarıyı hedeflemeli ve bulmalısın. Bugün Fenerbahçe basketbolun en önemli kupasının ( Avrupa için) finalinde mağlup oldu, ama biliyorlarki seneye en az yarı final görecekler. Neden? Saygı duyuluyorlar. Neden saygı duyuluyorlar? Doğru planlama ile çalışıyorlar.

işte futbol ve diğer branşlarda da böyle olmalı. Ama maalesef olamayacak, içinde milyar liralar olan bir branşta asla bu olmaz...

Neyse, umarım Fenerbahçe kendisine olan saygıyı, başkalarına olan saygısını göstererek düzeltir. Yoksa bu işin sonunda çok daha fazla hüsran var.

19 mayıs 2018 göztepe galatasaray maçı

Galatasaray’ın sezonun en kötü futbolunu oynadığı maç. Gol yemek için takım halinde elimizden geleni yapıyoruz ama henüz yemeye muvaffak olamadık.

aykut kocaman

Ciddi ciddi eleştirilen teknik direktör.

Türkiye şartlarında oynatılabilecek en iyi oyunu oynatıyor. Ancak, elindeki mevcut kadro ile ancak bu kadar oluyor. Bu adam kendi oyun planı ve bir üst kademe bir kaç oyuncu ile UEFA’da yarı final oynadı ve hakem rezaleti ile elendi. Bu sezon futbolcular nihayet az çok ne kastettiğini anladı ve son 7 lig maçının hepsini kazandı, Beşiktaş’ı kupanın dışına itti, Akhisar maçında ise resmen kısmetsizliğinin kurbanı oldu. Aykut kocaman Fenerbahçe’nin en büyük şansıdır, ancak fenerbahçe bu değerin kıymetini bilmiyor. Tıpkı Aziz Yıldırım’ın kıymetini bilmediği gibi. Aziz yıldırım için hayatın tek bir manası var, Fenerbahçe... adeta fenerbahçe için yaşıyor kendisi. Es kaza Aziz yıldırım veya Aykut kocamandan birisi fenerbahçeden ayrılırsa, Fenerbahçe çok sıkıntılı günler Yaşar. Her ikisi de ayrılırsa, bu Fenerbahçe için yıkım olur ve rakipler bayram eder.

Cehennem donsa dahi, Aykut kocaman, Aziz Yıldırım.

galatasaray dan puan kaybı bekliyorum

O mantıkla Fenerbahçe’nin iç saha performansına bakarsanız, fenerbahçeden puan kaybı beklersiniz. Adamlar deplasmanda daha fazla puan almış neredeyse.

Neyse, bir başka adam gibi adam Aykut kocaman vecizesi.

arda turan

Keşke 11 maç üstüste zorunlu oynama cezası verilse, Başakşehirin az olan şampiyonluk ihtimali tamamen bitirilse...

Tek başına, belki şampiyon olacak bir takımın ritmini bozan, yarış dışına itmeyi başaran adam gibi adam, adam ötesi, ultraman.