bugün

ing. deve
kaliteli bir sigara markasi. amerika`da r. j. reynolds sirketi tarafindan uretilir. amerika disinda ise yaklasik alti senedir jti japan tobacco internationals tarafindan uretilip dagitilmaktadir.
amerikan sigarasidir
70 lerin harika progressive rock grubu. Mirage albumu kesinlikle tavsiye edilir, beraberinde içilir.
(bkz: bir olcu birimi olarak camel)
insan evladına bir türlü beğendiremediğim,içimi eğer günün ilk sigarası ise kafa yapan süper sigara.ayrıca o ekşi tütün kokusunu içinize çekiniz.kalite kokmaktadır.
japan tobacco internationals üretmeye başladığından beri bok gibi olan sigaradır.
itü sözlükte yazan bir arkadaş...
entel sigarası.Deveyle mi entel oluyolar neyse.Var o devede bişeler.
camel farklı bir sigaradır. herkes camel içmez. içen de bilir. camel'da farklı bir $ey vardır.
ayrıca içimi çok ağır olmasına rağmen, hatta aynı nedenle tütünü belki de piyasadaki en saf tütündür. izmir tütünü olması ayrıdır. ama saf olduğu için en zararsız sigaralardan biridir. gerçi hangisi daha zararsız gibi bir comparison sigara konusunda yapılamaz, salaklıktır.
gençlerin gözdesi
şair küçük iskender'in tiryakilik sertifikasını taşıdığı sigara markası. ve üzerindeki turkish blend yazısı ve deve resmi yüzünden yabancıların türkiye'yi sokakta develerle dolaşılan bir ülke olarak algılamalarına sebebiyet veren marka.
yanılmıyorsam II. abdülhamit dönemindeki türk-amerikan ortaklığı dolayısıyla peyda olmuş sigaradır. hala daha sevmeme rağmen eski kalitesi kalmamıştır.
(bkz: camel twist)
(bkz: camel darkmint)
(bkz: turkiye'de uretilip turkiye'de satilmayan sigaralar)
sadece 70 ler değil halen daha etkisini eskisi kadar olmasa da devam ettiren gruptur. 96 çıkışlı rajaz adlı albümleri vardır son olarak.ama asıl önemli albümleri the snow goose ve stationary traveller dır.progressive in kanıdır,damarıdır.
diger sigaralara göre çok daha iyi ve bogaz yakmayan kaliteli bir sigara markası.
sıkıntınıza derman olacak paketi ve içimiyle sıkı bi sigara.
türkçe'de deve anlamına gelip ingilizce yazılışı camel ola sözcük ayrıca birde sigara markası.
içilebilinecek en mükemmel sigara
kendini geçmiş yıllardaki tadına göre çok bozmuş sigara.
tadi biraz sert de olsa, japonlar tarafindan satin alindiktan sonra epey bozulsa da, hala icilebilecek en guzel sigaralardan biridir. fiyati marlboro, parliament kulvarinda seyreder. tandigim bircok tiryakisi, ilerleyen zamanlarda cok fazla oksuruge neden oldugu icin tercihini marlboro light'dan yana kullanmi$tir.
box ını hala niye ürettiklerini anlamadığım, bu sıralar hayatı sevmemin tek nedeni olan essiz sigara.
(bkz: o sigara değil aşk)
eğer winston veya chesterfield gibi bir sigaradan yatay geçiş yaparak camel içmeye başlarsanız camel in tadı size elma şekeri gibi gelir. hoştur. ağızda kötü tat bırakmaz. anı zamanda winston gibi soft kutusuyla satılır ki bu camel a büyük bir artı olarak yansır. camel içen adam sigaradan anlar. ama cebinin de dolu olması gerekir ki günde 2 paket sigara içiyorsanız bu size ayda 250 milyon a mal olur.

artık piyasa sigara oldu camel. sigara içtiğini görek isteyen tikkylerin masalarının önünde telefonlarının yanında durur oldu. o devnin güzelliği kalmadı gözümüzde. ben yine aldım 2 paketimi. kaç gün, kaç saat götürürse gayri.*
box ile soft pakedi arasındaki tat farkını çok kolay anlarsınız. hangisi mi iyi? tabiki soft.
soft pakedi sadece türkiye'de bulunan, ve ülkemi sevmemin en önemli nedenlerinden biri olan sigara.*