1. 4957.
    bir birsen tezer şarkısı. nağmelerini çok sevdim.

https://video.uludagsozluk.com/v/dilenci-osurugu-1470/

...
    #37812314 :)
  2. 4958.
    Pazar akşamları istanbul'un keşmekeşliği, kasveti insanı intihara sürükler..

Gerçekten berbet durumda istanbul. Tam bir kozmopolit yapıya sahip.
    Ve ben bu durumdan nefret ediyorum.
    Az önce adamın biri arkasını dönerek, kimseden çekinmeden işemeye başladı. Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim?
    2 -1 ...
    #37828760 :)
  3. 4960.
    böyle şehrin ben anasını sikeyim. sabah 6'da çıkıp 2 saat araç beklemek, binecek taksi dahi bulamamak insanı hayattan soğutuyor. üzerine şiirler, şarkılar yazılan şehrin böyle sikik bir halde olması fazlasıyla trajikomik.
    5 ...
    #37832681 :)
  4. 4961.
    doludur güzeldir candır, mutluluk sevgi hüzün stress kazandırır insana verdiği bu şehre aitmişsin hissiyle memleketinden soğutur. başarılı olan ayakta kalır. ama üzülerek belirtiyorum bir süre sonra istanbul'a veda edeceğim. şöyle bi 3-4 aylığına uzaklaşacağım her şeyi bırakıp bunun da kısmen sorumlusu istanbuldur. bu kadar yorarsan insanları bu davranış normaldir. neyse şikayetçi olmayın istanbul güzeldir. ben her gün vapur kullanıyorum. acayip memnunum. sıfır ulaşım sıkıntısı.
    ...
    #37832692 :)
  5. 4962.
    (bkz: sis şiiri)

Ne zaman kötü yanlarını görsem tevfik fikret'in sis şiirini aklıma getiren şehir.
    1 ...
    #37832710 :)
  6. 4963.
    ya bi gidin şu soktuğumun şehrinden, bi terk edin de bir nefes alalım. ne yollar kaldırıyor, ne de toplu taşımalar artık bu şehri. bok mu var da kalkıp kalkıp geliyorsunuz. istanbul güzeldir de tüm güzellikler artık insan kaplı be amına koyayım ya.
    ...
    #37832716 :)
  7. 4964.
    yaşamak için gotunu yırtan insanların aklında sorun aradığım şehir. işlerim yüzünden yolum düşmese adım bile atmam. ne zaman istanbula gitme zamanı gelse içim daralıyor, hayata kusuyorum.
    ...
    #37832737 :)