1. 1.
  (bkz: eren)
  (bkz: evLiya)
  1 -4 ... tucimania
 2. 2.
  ali şeriati çizgisinde olan genç islami entelektüel. ülkemizde ihsan eliaçık ile birlikte yeni bir ivme kazanan (bkz: ebu zerr) ekolüne yakın bir yazar. kur'an kapitalizm uyuşmazlığı ve saltanat islamına karşı kur' ani bir duruş göstermekte. (bkz: nurjuvazi) adlı yeni kitabı 6 haziran'da çıkacakmış. kitabın ön sayfasında 'din elbisesini tersten giyenler' arka sayfasında ise hz. peygamberin "haramla beslenen vücut cennete giremez." hadisi yazıyor. fethullah gülen cemaati ile ilgili eleştiriler de var kitap. ön sayfada gülen'in resmi kırmızı bir mercedes ve tesettürlü bir zengin bayanın resimleri yer almakta. umarız sonu (bkz: ahmet şık) ve (bkz: hanefi avcı)gibi olmaz. malum (bkz: dokunan yanar)

  http://eren-erdem.com/kitap.asp?id=71
  7 -1 ... kaptanozd
 3. 3.
  (bkz: nurjuvazi) diye kitap yazmış. yarıldım lan

  edit: isim yani hoş olmuş
  8 -1 ... kuresel keriz
 4. 4.
  "Gevşemeyin, üzülmeyin.. Eğer gerçekten iman etmişseniz, galip gelecek olanlar sizlersiniz." (Âli-imran /139)

  ayetini hatırlatarak bizi ayakta tutmuş yazar...
  4 ... strategy
 5. 5.
  odatv de de yazılar bulunan nurjuvazinin yazarıdır.kapitalizmin etkisine girerek yozlaşan ve burjuvalaşan islami yapılara sağlam eleştiriler getirmiştir.
  4 -1 ... ahkafam
 6. 6.
  (bkz: ihsan Eliaçık)ekolünden bir isim. (bkz: Nurjuvazi) kitabında, Allah'ın da namazın da hz Muhammed döneminde cahiliye Arapları tarafından bilindiğini, hz Muhammed'in cahil Araplara Allah'ı ve namazı öğretmek için değil, 'mülk' denilen şeyin insanoğlunun başının belası olduğunu öğretmek için peygamber olarak gönderildiğini iddia ediyor, özetle.
  5 ... nevzatb
 7. 7.
  şeytan evliyaları'nın yazarı.
  2 ... hakankaran
 8. 8.
  nihat genç bir, bu arkadaş iki. ikisi de koca bir yalandan ibaret. olum söylediklerinize bakın bir de durduğunuz yere bakın lan.
  5 -9 ... ctankep
 9. 9.
  islamcı, devrimci, antikapitalist, son zamanlarda kuran-ı kerim yorumlamaları ve islam dininin sosyalist bir din olduğu yönündeki yazıları ile dikkat çeken aydınlık gazetesi yazarı.
  2 ... sarilaci
 10. 10.
  --spoiler--
  Eskiden bizim islamcılarımız "kıssadan hisse alırlardı." Şimdilerde "borsadan hisse alıyorlar." Nereden nereye...

  Eski mücahitler, şimdilerde müteahhit oldu.

  Eskiden "iman Ya Rabbi" diye dua edenler, artık "imar Ya Rabbi" der hale geldi.

  Kapitalizme abdest aldırırsan olacağı budur...

  --spoiler--
  9 -1 ... ventiabdi