bugün

(bkz: eren)
(bkz: evLiya)
ali şeriati çizgisinde olan genç islami entelektüel. ülkemizde ihsan eliaçık ile birlikte yeni bir ivme kazanan (bkz: ebu zerr) ekolüne yakın bir yazar. kur'an kapitalizm uyuşmazlığı ve saltanat islamına karşı kur' ani bir duruş göstermekte. (bkz: nurjuvazi) adlı yeni kitabı 6 haziran'da çıkacakmış. kitabın ön sayfasında 'din elbisesini tersten giyenler' arka sayfasında ise hz. peygamberin "haramla beslenen vücut cennete giremez." hadisi yazıyor. fethullah gülen cemaati ile ilgili eleştiriler de var kitap. ön sayfada gülen'in resmi kırmızı bir mercedes ve tesettürlü bir zengin bayanın resimleri yer almakta. umarız sonu (bkz: ahmet şık) ve (bkz: hanefi avcı)gibi olmaz. malum (bkz: dokunan yanar)

http://eren-erdem.com/kitap.asp?id=71
(bkz: nurjuvazi) diye kitap yazmış. yarıldım lan

edit: isim yani hoş olmuş
"Gevşemeyin, üzülmeyin.. Eğer gerçekten iman etmişseniz, galip gelecek olanlar sizlersiniz." (Âli-imran /139)

ayetini hatırlatarak bizi ayakta tutmuş yazar...
odatv de de yazılar bulunan nurjuvazinin yazarıdır.kapitalizmin etkisine girerek yozlaşan ve burjuvalaşan islami yapılara sağlam eleştiriler getirmiştir.
(bkz: ihsan Eliaçık)ekolünden bir isim. (bkz: Nurjuvazi) kitabında, Allah'ın da namazın da hz Muhammed döneminde cahiliye Arapları tarafından bilindiğini, hz Muhammed'in cahil Araplara Allah'ı ve namazı öğretmek için değil, 'mülk' denilen şeyin insanoğlunun başının belası olduğunu öğretmek için peygamber olarak gönderildiğini iddia ediyor, özetle.
şeytan evliyaları'nın yazarı.
nihat genç bir, bu arkadaş iki. ikisi de koca bir yalandan ibaret. olum söylediklerinize bakın bir de durduğunuz yere bakın lan.
islamcı, devrimci, antikapitalist, son zamanlarda kuran-ı kerim yorumlamaları ve islam dininin sosyalist bir din olduğu yönündeki yazıları ile dikkat çeken aydınlık gazetesi yazarı.
--spoiler--
Hey sen! La ilahe illallah diyorsun. Yani, yaşamımı belirleyebilecek hiçbir otorite yoktur diyorsun. Ama, dolara, servete, konfor ve kariyere tapıyorsun. Mülk Allah'ındır diyorsun, tapusunu gizli kasalarda saklıyorsun. Ötekileri O'na ait olanlardan mahrum bırakıyorsun. Kendini kandırıyorsun dostum. Kendini kandırıyorsun!!
--spoiler--
selçuk erdem ile akrabalığı olmasada selçuk erdem'in karikatürlerinde kendini hissettiren kişi meğer buymuş. bi insan konuşurda bu kadar mı boş konuşur.
en komiğide la ilahe illallah anraşist bir söylemmiş. anarşizmin ne demek olduğunu bilmemek bu olsa gerek. otorite olarak ulu olan birşey zikrediliyorsa bunun neresinde otorite düşmanlığı, kişinin sınırlandırılmamış özgürlüğünü savunan anarşizm var.
(bkz: kavram kargaşası) (bkz: kavramların oturmaması) (bkz: post modern ortamda popüler yazarlık)
düz ve indirgemeci mantık ile eklektizmin doruklarına ulaşan kişidir.
la ilahe illallah ifadesi anarşizme yakındır tespitini yaparak, beni benden alıp uzaklara götürmüş yazar ağabeyimdir.
rebeze'deki yazısında gaziantep'te düzenlenen terör saldırısını pkk'nın değil de el kaide'nin yapmış olabileceğini ve hükümetin gerçek faillerin hangi örgütten olduğu ortaya çıkmasın diye suçu pkk ve suriye'ye attığını öne süren yazardır. bu da ilgili yazısı: http://www.rebeze.net/yaz...balamasinin-sirri-40.html
islamı güzel yorumlayanlardandır.
ali şeriati'den arakladıklarına kendisinden kattıklarını kolajlayıp kitap yazdım aga diye ortalıklata dolaşan kopyacı ibişlerden sadece biri. sıçıp sıvamaya başlamıştır son zamanlarda...
çok güzel şeyler anlatan dinlenmesi, okunması gereken genç arkadaş.
ulusal tv'de canlı yayında döktürmekte olan kişi.
kitaplarını okumadım, ulusal tv'deki programlarından yola çıkarak mantıklı konuşan, alanında uzman bir abimiz. twitter'den takip ettiğim kadarıyla da akıllı bir muhalif.
Adını görünce şaşırdığım isme tıklarken aynı ada sahip bir de yazar olduğunu hatırladığım sosyal platformlarda 20-30 bin kadar takipçisi olan bir şayirimsi yazarımsı arkadaştır.
bir süre twitterdan takip ettiğim, daha sonra kurduğu kültür evine giderek bizzat tanıştığım özü sözü bir yazardır. ev kirasını ödeyemediği halde tüm kazancıyla gizlice bir uyuşturucu rehabilitasyon evi kurmuş ve bunu kimseyle paylaşmamıştır. dayanamayıp buradan paylaştığım için bana çok kızacağından emin olduğum bu arkadaş, bana devrimciliğin ne olduğunu göstermiştir.
kitaplarına tonlarca dava açılmaktadır. bir sürü düşmanı vardır. kitapları birer şaheserdir.
ulusalcılar tarafından bölücü, islamcılar tarafından ergenekoncu, kürtler tarafından ırkçı, sunniler tarafından şii, şiiler tarafından da sunnilikle itham edilmektedir. o ise sadece susup kitaplarını yazmaktadır. gariptir. sabırlı biridir.
aydınlık gazetesinde günlük köşe yazmakta olup, ulusal kanalda pazar günleri 14:30 da ezber bozanlar adlı bir program yayınlamaktadır. işittiğim kadarıyla yakın bir tarihte anarşik medrese isimli bir radyo programına başlayacak ve devrimci peygamber adlı kitabını yayınlacaktır.
genç yaşına rağmen bir çok icraatı bulunan, gün geçtikçe de üretmeye devam eden abimiz. devam.
Bir de resmi web sitesi vardır.
Gazete yazılarının toplandığı bir sitedir.
http://www.erenerdem.net
gün itibariyle bursa tüyap kitap fuarında katıldığı söyleşide muazzam tespitler yapmış, sağlam ayalar vermiş yazar kişisi.
Gün itibariyle programına ağzı bantlı bir şekilde çıkan ne idüğü belirsiz bilmem neyci. Çıktığı televizyon ile benzerleri gibi durmadan söylediği ".. Şöyle şöyle ama islamcıyım" gibi cümleleri şiddetle çelişiyor ayrıca.