1. 1.
  tam adı "dr. strangelove or how i learned to stop worrying and love the bomb" olan, bir stanley kubrick ve peter sellers harikası.
  bu mükemmel film bir komedi filmidir; hatta denilebilir ki şu güne kadar çekilmiş en iyi komedi filmidir ama izlerken hiç gülemeyebilirsiniz...
  15 ... jackmartins
 2. 2.
  filmde acayip giydirmeler bulunur.michael moore un bu filmi 100 kere izlediğine bahse girerim.
  8 ... electronica
 3. 3.
  manyağın birinin neler yapabileceğini gösteren hoş film. amerika ile rusya'ya inceden ayarlar verilmiş. peace is our profession yazısının altında çatışan askerler ayrı bi güzel. dünya yok olacak adamlar hala kadın peşinde koşuyorlar bu kadar iyimserlik pes dedirtir insana. izlenmesi gereken bir baş yapıt kısacası.
  5 ... omnibus
 4. 4.
  tüm zamanların en şahane kara komedisi.
  4 -1 ... aliterasyon
 5. 5.
  joel coen 'in ilham aldığım filmlerden biri dediği güzel kubrick klasiği.
  1 -1 ... alone with everybody
 6. 6.
  peter sellers hakkında konuşmaya bile gerek yok zaten de, bu filmin diğer bombası george c. scott'tır.. yarar, geçer.. öylece bakakalırsınız..
  4 ... venusinfursssss
 7. 7.
  --spoiler--
  rus büyükelçisi ve amerikan dışişleri bakanının (ya da başak bir üst düzey görevli) tartışması üzerinde peter sellers' in canlandırdığı karakterin;
  "beyler burası savaş odası. burada kavga etmek yasaktır." diyerek ironinin dibine vurduğu bir başyapıttır.
  --spoiler--
  5 ... bedevix
 8. 8.
  aslında Kubrick'in Sellers'a 4 rol vermek isteyip Sellers'ın zaten 3 rol beni yeteri kadar yoruyo 4. yü kaldıramam demesi üzerine kolunu kasti şekilde kırıp kubrick'in de insafa gelip Peter Sellers'a sadece 3 rol verdiği* dünyanın en iyi karamizah filmi.
  4 -1 ... kubrickology
 9. 9.
  (bkz: başyapıt)
  4 -1 ... alone with everybody
 10. 10.
  bilimkurgu sevenlerin mutlaka izlemesi gereken film.
  2 -2 ... neandertal