entry'ler (75)

hem fenerbahçeli hem akp li olmak

oksijen ziyanıdır.

beşiktaş taraftarı

1979'da ilk defa ünol büyükgönenç tarafından bestelenen ancak darbe sebebiyle 1988 de piyasaya çıkan güzel günler göreceğiz / nikbinlik isimli nazım hikmet şiirini tribünlerinde söyleyen taraftardır.

allahtan iletişim çağındayız !

fenerbahçe nin sözde ezeli rakipleri

(bkz: pendikspor)
(bkz: aydınspor)
(bkz: mtk budapeste)
(bkz: sigma oloumuc)

şampiyon olmadan süper kupa almak

aziz yıldırım bakış açısıyla;

(bkz: tesadüf)

mustafa denizli nin plastik sandalyesi

ters çevrildiğinde 4 fenerlinin oturabildiği görülmüş. fonksiyonel.

türkiye nin bug ları

siyasetin 10 senede bir format istemesi.

cübbeli ahmet hoca

hedef kitleye, duymak istediklerini söyleyen kişi. sözlükteki, çevremdeki yorumlara bakıyorum da, hakkaten sülün osman'ın galata kulesini sattığı vatandaşa benzer pek çok insan görüyorum.

şimdi bu abimiz kendini mazbut, dinin de diyanetinde biri olarak gösterdi mi, gösterdi. sonra baktık ki eşine 5.000 dolarlık bir saat aldığını söyledi. geliri konusunda da çelişkili şeyler söyledi. diyebilirsiniz ki, vardır parası alır ya da popüler söylemle "müslümanın böyle şeyler yapmaya hakkı yok mu, faydalanmasın mı ?"

yoo bence alsın, yapsın. ama atasözündeki gibi hoca ele verip talkımı, kendi yutmasın salkımı *. söylemde ve eylemde tutarlılık olsun. din gibi hassas bir konuda deyim yerindeyse -ki, yerinde- fetva veren kişiler buna riayet etmeyince olmuyor hacım. en azından bendeki bütün uhrevi duygular bir anda uçuveriyor.

yani sen hocasın, ne işin var parayla, pulla, siyasetle. senin işin değil ki bunlar.

ama "eşek cemaati" lafı güzeldi. bayaa bir güldürdü.

emre aköz

alenen aşağıdaki suçu işlemiş liberal-faşist kalemşör.

--spoiler--

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama

Madde 216 - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

--spoiler--

bursaspor

bu yıl ortasahası nedeniyle çok sıkıntı yaşayacak olan takımdır. oyun kurucu mevkiinde adamakıllı bir oyuncuları, oyunun sıkıştığı bölgede kanatlara taşıyacak ya da etkili bindirme yapamayacak isimleri olmadığı için zorlanacaklardır.

dolayısıyla, defanstan uzun toplarla çıkmaya ve duran toplardan gol bulmaya çalışacaklardır. bu sebeple de sercan ve koreli vatandaşın orta alana daha yakın oynayacağını düşünebiliriz. ama hüseyin ve zapotocny'nin oyun içindeki hızlarını düşündüğümüzde defansları hakikaten taş gibi oldu diyebiliriz.

cübbeli ahmet hoca vs fethullah gülen

(bkz: lacivert) *

artvin halkının deniz feneri ne tepkisi

ülkede kızılay gibi bir kurum dururken, onu atıl hale getirip kendi adamlarını yöreye gönderenlere iyi bir ders olmuştur umarım.

bülent ersoy

unidentified singing object. ama allah'ı var, hakkaten güzel singing.

caligula

(bkz: adam gibi adam)

bilal in bugün terhis olması

ailesini mutlu etmiş olaydır.

ha bu arada seni bilmem ama ben yapamam, yapamadım evet. benim babamın arkadaşları bırak bana burs vermeyi, kendi çocuklarını zor okutuyorlardı. şartlar herkesin önüne eşit sunulmuyor çünkü.

sen de üniversiteden mezunsun, arkadaşın da. sen buradasın, o kendini sıktı, yurtdışında. bazılarının ise hiç böyle dertleri dahi olmadı. bu kadar basit.

bense hala anla(ya)mayacağına o kadar eminim ki...

yök ün katsayı problemini çözmesi

(bkz: şahtı şahbaz olmuş)

bilal in bugün terhis olması

halkı pek ilgilinedirmeyen konu. siyasi polemik olayını sevmiyorum ama şöyle de bir durum var.

evet babası başbakan olduğu için bedelli askerlik yapabildi. çünkü babası bşb başkanı ve başbakanken, arkadaşlarının verdiği burslarla okudu. babası başbakan olduğu için yurtdışında bu kadar rahat iş buldu, yaşadı vs. sen, ben yapamayız çünkü. sırf abd'ye gitmek için uçak parasını denkleştiremeyecek ama bilal'den kat kat daha zeki, daha liyakatli bir ton genç bulunur bu memlekette.

diyebiliriz ki yasalar önünde herkes eşit. ama kabul edelim ki bazıları daha eşit. bu sadece bilal için geçerli değil.

hem gemiciğini yürüten kaptan diye atasözümüz bile var *.

kumanda yüzünden klima ile aranın açılması

yaşanmış bir olaydır. değerli sözlük ahalisi, siz beni bilmezsiniz ama teknolojik alet edevatla arası iyi olan bir insanımdır en nihayetinde. yeni aldığım herhangi bir ürünü kullanmak için kılavuza falan pek gereksinim duymam.

zira elektronik cihazların hemen hepsinin çalışma prensibi aynıdır. on/off tuşu. hız arttırma/azaltma tuşu, reset tuşu vs.

ancak ve ancak şu klima kumandaları yüzünden hayatım zehir oldu. lan, 22 dereceye ayarlıyorum, aa bi bakıyorum amcam kapatmış kapaklarını üflemiyor. bu sefer kapatıp açıyorum, 35 derecede (bu sıcakta 35 derece !) katrina kasırgası gibi esip gürlüyor. be zamanını ayarlayayım bari diyorum, sallana sallana, bir o yana bir bu yana açılıyor kapakları, ama yine yok. ı-ııh.

hayır, kullanma kılavuzunu da kaybettim, model de eski netten indiremiyorum. aceba pili mi bitti diye pil de aldık ama yine cıxx. bezdirdi lan beni, genç ömrümü çürüttü şerefsiz. en güzeli açtım pencereleri karşılıklı. oooh mis dedim.

demez olaydım.

bu sefer de cereyanda kalmışım, boynum tutuldu.

karar verdim, öss'ye bi daha giricem. hazır katsayı zımbırtısı da yok. bu sefer iklimlendirme ve klimatoloji okuyacam.

benden günah gitti, şimdi sen düşün hain klima !

korcan karar ın italyanca konusması

kendisi roma'da öğrenim görüp, uzun süre orada çalışmış bir abimiz oldugundan şaşırtmamıştır.

kürt vatandaşlar türkiye nin gönlünü almalıdır

(bkz: gölge etmesinler başka ihsan istemez)

me and my monkey

robbie williams'ın kafası "high" iken yazdığı aşmış şarkı. evet, aşmış. ilk 30 saniyesini dinleyin zaten benle aynı fikri paylaşırsınız. bu arada şarkıdaki monkey, robbie'nin kafası güzel haline bir gönderme imiş.

özellikle uzun yolda araba kullanırken eşlik etmesi ayrı bir güzel.