1. 1.
  the pink panther in sakar dedektifi clouseau, the party filminin hrundi v bakshi'si o. dünyanın en başarılı komedyenlerinden.
  4 ... audrey
 2. 2.
  Hiçbir pembe panter filminde biri hariç beni güldüremeyen ama beni hep mutlu edip,eğlendiren insan......
  1 ... the godfather
 3. 3.
  Filmlerdeki aksanıyla insanlaı kahkaha krizine sokabilen 1980 yılında ölmüş ingiliz oyuncu.The party filminde hintli başarısız aktör aksanı,unutulmaz pembe panter serisinde jaqcues clouseau olarak fransız aksanı ile efsaneleşmiştir.Lolita filmide meşhurdur...
  1 ... indiana_jones
 4. 4.
  being there filmiile ile hayran oldugum, Lolita filmindeki oyunu ile cidden gıcık oldugum süper aktör...
  1 ... victor
 5. 5.
  doğal komedyenlerin belki de en büyüğüdür. hiç geçinemedikleri halde black edwards' la pembe panter serisinde gösterdikleri uyum ve beklenmeyen ama hakedilmiş başarıyı, ne yazık ki sadece üç başka filmle süslemiştir. sakarlığı tek başına komik sanan bir sürü yeteneksiz aktörün yanında insanı kopartan şaşkı ifadesi, ve en komik anlarda bile takındığı ciddi bakışları, ve olay çözümlerinde çıkardığı akılalmaz önermeleriyle, çok sayıda insanın koltuktan düşerek beyin kanaması geçirmesine neden olmuştur. yardımcısı hercül ve her filmde aşık olduğu aslında aradığı katilden başkası olmayan güzel kadınlara yaptığı şaşkın ve beceriksiz kurlarla inanılmaz sahnelere imza atmıştır. en özgün hallleri ise, sakarlığı; düşük tempodan giderek bir çılgınlık ve kaosa doğru başarıyla, en beklenmedik anda tırmandırmasıdır.
  party filminde ise onu hep dedektif clossoeu olarak izleyeceğini sanan izleyiciyi üst düzey komik bir rolle şaşırtmış ve sinema tarihinin en özgün ve en komik filmlerinden birine imza atmıştır.
  1 ... oyle bakma
 6. 6.
  (bkz: jerry lewis)
  1 ... zargana
 7. 7.
  londra illerindeki halimin gizli oznesi..
  bu da nedeni, nicini..
  yaban ellere dusunce daha bir salak olmus degilim, ayni cizgimi korumaktayim ama burada sanirim ortam musait.. istanbulda, sadece genclerin yasadigi bir apartmanda konaklayip, 100'u askin daire bulunan binada her haftasonu allahin emri gibi uc bes evde parti duzenlenmediginden, belirli bir promili astiktan sonra kapi dinleyip hangi evde parti oldugunu ogrenmek gibi bir telasimiz olmuyordu.. bu huyu burada edindik.. partinin oldugu evlerde kapilar acik birakiliyor genelde, calma gir misali.. kahramanimiz, bir ton olmus kafasiyla kapiyi once iter ancak normaldir ki mentese tarafindan ittirildiginde kapi acik izlenimi vermekten uzaklasir.. kapinin kapali oldugundan emin olan sahsim, muzik sesi duymadan olayi idrak edecek halde olmadigindan, iyice kapiya abanip iceriyi dinlemeye calisir.. an itibariyle de iceriden bir adet japon kiz " aaa biri geldi, kapida bir ses var" husniyetiyle kapiyi aciverir.. sonuc.. dante gibi ortasina dustum japonlarin.. guclukle odaklanan gozlerim, japon kizimizin sasi bakislari karsisinda iyice kendinden gecti.. yere yapismadan kendimi toparlayabildigim icin, kapi "ok, no problem" denilip kapatilmaya calisilirken, ben kapinin onundeki yerimi alabildim.. oz turkceyle bir de kapi disari edildim.. arkami dondugumde beraberimdeki iki turk, bir silili, bir almandan olusan dunya vatandaslarinin hicbiri yerinde hicbiri yerinde ve ayaklari ustunde degildi..

  anlamadigim su, japonlari misafirperver diye bilirdik biz.. yanlis miyim??
  1 ... nevergonnabe..
 8. 8.
  http://www.youtube.com/watch?v=NUeDjAkPgLc+
  1 ... mulayim
 9. 9.
  http://www.youtube.com/watch?v=yJZL9qyzMbE+
  1 ... mulayim
 10. 10.
  pink panther filmlerinin unutulmaz aktörü, büyük komedyen. 1925 yılında doğmuştur. sanılanların aksine ingilizdir, oynadığı rollerle bütünleşmiş olması sayesinde pink panther seriisindeki muhteşem fransız aksanı nedeniyle o dönem fransız, the party filminde oynadığı çılgın hintli rolüyle ise hintli olduğu sanılmıştır. 1980 yılında kalp krizi sonucu ölmüştür. Ölmeden bır yıl önce o zamana kadar yaptığı filmlerin aksine bir film olan "being there" i yapmıştır. kesinlikle en az 2 pembe panter filmi izlenmelidir.
  şiddetle tavsiye edilir. kendi sitesi için;
  http://www.petersellers.com/
  2 ... oracle