1. 1.
  öğrenme bozukluğu. çocuğun zeka seviyesi çok yüksek olsa da okuma ve yazmada görülen bozukluktur. kalıtımsal ya da gelişimsel olarak görülen türleri vardır.
  10 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  Disleksi, gözlerinizin algıladığı yazılı görüntüleri beyninizin anlaşılabilir bir dile çevirme yeteneğindeki bozukluktur. Aynı zamanda özel okuma bozukluğu olarak da bilinen disleksi, çocuklarda en sık görülen öğrenme bozukluğudur.
  3 ... valentine
 3. 3.
  üstüne gidildikçe, stres yaratan ve bu yüzden daha da saçma hatalar yaptıran, bir rahatsızlıktır. duyulan şeyi yüksek sesle tekrar ederek yazmak bu rahatsızlığı biraz önleyebilir
  2 ... tatlilimon
 4. 4.
  girdiğim entrylerin bazılarının imla kuralları ya da yazım yanlışları nedenilye silinmesine neden olan;

  yazdığım hemen her kelimeyi "ulan acaba yanlış mı yazdım" diyerek bana tekrar tekrar okutan;

  hele ki tüm dikkatli olmama rağmen bu entry'de bile hata çıkmasını sağlayabilecek;

  dün gece (25 Aralık 2007) tamemen şans eseri belirtilerini okuduğum ve 33 yaşında fark etmiş ihtimalim olabilecek hastalık ya da farklılık.

  ilk fırsatta gerçeği öğrenme niyetineyim.
  13 -1 ... misisipikedisi
 5. 5.
  genelde çocuklarda, okula başladıkları dönem fark edilir. özellikle uzun sözcükleri okumakta problem yaşarlar. harfleri algılayabilirler ancak onları bir araya getirip bir sözcük şeklinde algılamakta güçlük çekerler. tedavisi mümkündür.
  1 ... peride3
 6. 6.
  disleksi bir çocuğa sahipseniz, öncelikle sizin de yardım almanız gereklidir.
  okula başladıktan sonra bu rahatsızlıkla başedebilmek güçtür. özel eğitim verilen okullar için normal bir çocuktur. normal eğitim verilenler içinse anormal.
  öğretmenlerle, arkadaşlarıyla, çevreyle ve en önemlisi kendi düşüncelerinizle baş etmek zorunda kalırsınız.

  (bkz: hollanda ya hoş geldiniz)
  8 ... a la folie
 7. 7.
  okuma,yazma,akıl yürütme,dinleme,konuşma ve matematiksel becerilerin kazanılmasında kendini gösteren bir öğrenme bozukluğu,bu rahatsızlıktan muzdariplere dislektik deniyor.
  1 ... arafta
 8. 8.
  13-15 yaşından önce daha doğrusu ergenlikten önce mutlaka testinin yapılması gereken öğrenme bozukluğu. tepsip edilmezse ileride asosyalliğe sebep olur.
  1 ... fuck yourself
 9. 9.
  Yüksek IQ ya sahip kişilerde de görülebilen bir öğrenme bozukluğudur. ressam Leonardo da Vinci, izafiyet teorisini ortaya çıkaran büyük bilgin Albert Einstein, irlandalı yazar Yeats, kalipso müziğinin kralı Harry Belafonte, başta Düşünen adam olmak üzere pek çok önemli eserin sahibi heykeltraş Rodin, Whoopi Goldberg ve Cher disleksi hastasıdır.
  3 ... calyx
 10. 10.
  beyinin hatali isleyisi, carpma ve tumorler gibi dogum sonrasi etkenlerin de disleksiye yani ogrenme guclugune neden olabilicegi soyleniyor. okuma ve yazma da gucluk dikkattin cabuk dagilmasi gibi belirtileri vardir. tedavisi de yokmus.
  bazi hastalar okumada degilde sadece yazmada gucluk cekiyor olabilirler kurduklari cumleler genelde anlamsiz olup kelimelerin yaziminda da cesitli hatalar yaparlar.
  4 ... alinyazisi tipeksi