bugün

adından sadece büyük takımlara futbolcu yolladıgı zaman bahsettiren, birşeyler basarması zor bir takım. her besiktas macında küfrettikleri tümer olmasa adınız mı duyulurdu dedirten klup.
Samsunspor Kulübü 1965 yılında Samsunda bulunan dört amatör mahalli lig takımının birleşmesi neticesinde oluşmuştur.Bu amatör lig takımları şunlardır; 19 Mayıs, Fener Gençlik, Akınspor, Samsunspor.Böylece Samsunspor Kulübü kurularak profesyonel futbol faaliyetlerine başlamış oldu.
Kuruluşunda Samsunspor un renkleri Kırmızı Beyaz olarak kabul edildi. Kulübün amblemi ise Atatürkün Samsuna ayak bastığı ilk adımı ve 19 Mayıs ı temsilen Atatürk'ün at üzerinde şahlanmış heykelinden gelmektedir. Bu da Samsunsporu Türkiyede çok özel bir konuma getirmiştir. Diğer bir değişle, Samsunspor Türkiyede formasında Atatürkü taşıyan tek profesyonel futbol takımıdır.
Samsunspor kulübü 1965-1990 yılları arasında bir çok geçici tesislerde faaliyetlerini sürdürmüştür.
1990 yılından itibaren kulüp Samsun Büyükşehir Belediyesince kulübümüze tahsis edilen otogar karşısındaki dolgu sahasında kurulu bulunan modern tesislerinde sportif faaliyetlerine devam etmektedir.
Samsunspor kuruluşundan bu güne kadar 2.ligde 6 defa şampiyon olup 1.lige yükselmiştir.1992-1993 yılından beri birinci ligde ilk on takım arasında sezon kapatarak 35 yılını geride bırakmıştır. Samsunspor andolu takımları arasında BALKAN KUPASI ŞAMPiYONU olan tek takım olma onurunu hala taşımaktadır.Samsunspor halen 1.ligde mücadelesini en iyi şekilde sürdürmektedir.
Samsunspor kafilesi 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor-Samsunspor 1.Lig müsabakasına giderken Havza ilçesinde kafileyi taşıyan kulüp otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu Samsunspor kafilesi çok değerli üç oyuncusu ile Teknik Drektörü ve şöförünü kaybetmiştir.Bu elim kazada birçok oyuncu ve kafile üyeleri ciddi şekilde yaralanmıştır.
Bu trafik kazasından dolayı Samsunspor 1988-1989 1.Lig futbol sezonuna devam edememiş olup 1989-1990 futbol sezonunda yeniden 1.Ligde oynamaya başlamıştır ve bunun akabinde 2.Lige düşmüştür.
Bu trafik kazasından sonra Kırmızı Beyaz olan forma renklerine bir de kazanın sembolü olan Siyah renk eklenerek kulübün renkleri Kırmızı, Beyaz ve Siyah olmuştur.Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatlarını kaybeden ve yaralanalar;

Teknik Drektör :Nuri ASAN (Vefat Etti)
Futbolcu :Mete ADANIR (Vefat Etti)
Futbolcu :Muzaffer BADALOĞLU (Vefat Etti)
Futbolcu :Tomiç ZORAN (Vefat Etti)
Otobüs Şöförü :Asım ÖZKAN (Vefat Etti)
Menajer :Yüksel ÖZAN (Yaralandı)
Futbolcu :Emin KAR (Yaralandı,Malulen Emekli)
Futbolcu :Erol DiNLER (Yaralandı, Malulen Emekli)
Futbolcu :Şanver ÖYMEN (Yaralandı, Futbola Devam)
Futbolcu :Kasım ÇIKLA (Yaralandı, Futbola Devam)
Futbolcu :Yüksel ÖĞÜTEN (Yaralandı, Futbolu Bıraktı)
Malzemeci :Halil ALBAYRAK (Yaralandı, Malulen Emekli)

Kulübümüz değerli futbolcularından Müjdat GÜRSU da 20.06.1994 tarihinde tatilde bulunduğu Antalya da özel arabası ile geçirdiği trafik kazasında vefat etmiştir.
http://www.samsunspor.org.tr/
Turk futboluna buyuk yetnekler kazandıran ***** Turkiye super liginde en fazla yer alan 5 futbol takımından biri..
2. lig A kategorisine düşen takım. *
karadeniz in en güzel ili olan samsun şehrinin takımının küme düşmesi çok yazık oldu.samsun halkına geçmiş olsun.samsunsporu en kısa zamanda süper lig de görmek isteriz.
belki de düştüğüne en bi üzünülen takımdır. yıllardır alışmıştık görmeye. 2. lig yakışmadı be samsun...
düşmesinden dolayı çok üzüntü duyduğum güzel memleketimin güzide klübü. seneye 1.lige dönmesi dileğiyle.
s harfini söyleyemeyen insanlar için işkenceye dönüşen, söyledikleri vakit "tamtuntipor" olarak telaffuz ettikleri futbol takımı.

samsunspor Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.