1. 1.
  isin kilici anlamina gelmektedir. keskin kenarlari tamamen enerjiden olusmaktadir. force kullanicilari egitimleri surerken lightsaber yapmayida ogrenirler ve kendi yaptiklari lightsaber i kullanirlar.
  kilicin rengi , icinde kullanilan kristale baglidir. uzunlugu ise tek kristal kullanilan lightsaber larda sabitken, birden fazla kristal kullanilan lightsaber larinin boyu cok cesitli olabilir.
  7 ... jusenas
 2. 2.
  genelde lightsaber taşıyan bir savaşçı başka silah taşımaz.
  2 -1 ... zero95
 3. 3.
  şimdiye kadar ki star wars filmlerinde yeşil, mavi, mor ve kırmızı renkte olanları görülmüştür. mavi ve yeşil lightsaberlar iyiliğin simgesi olarak jedi savaşçıları tarafından kullanılırken, kırmızı rengi sithler tercih etmektedir. tek mor lightsaber ise bir sword master olan* mace windu tarafından kullanılmaktadır. senaryo sahibi george lucas mor rengin herhangi bir şeyi sembolize etmediğini açıklayarak mor lightsaber hakkında efsaneler yaratılmasını engellemişti.
  3 ... shyer
 4. 4.
  genelde mavi renktekilerini jedi ustalarını yeşil renkte olanlarınıda padawanların kullandığı * jediların özel silahı.
  3 ... hipernova
 5. 5.
  nedense kestiği yerden kan fışkırtmayan alet. *
  4 -1 ... kelly
 6. 6.
  kestiği yerden kan fışkırmaz, zira yüksek derecede enerjiden oluştuğu için kestiği yeri dağlar, yakar.

  mavi renktekileri ustaların, yeşil renktekileri ise padawanların kullandığı maalesef yanlış bilgidir zira;

  jedi guardian ları her zaman mavi renkli lightsaber kullaırlar. bu kişiler force dan daha çok ışın kılıcı düellolarında ustalaşmıştır. örn; obi wan kenobi, anakin skywalker

  jedi sentinelleri ise yeşil renkli ışın kılıcına sahiptirler. bunlar force bakımından guardianlardan daha iyidir. ancak ışın kılıcı ile fazla haşır neşir değildirler. mesela qui gonn jin

  jedi consular ları ise sarı renkli ışın kılıcı kullanırlar. star wars evreninde olsa da, ki mesela jedi konseyinde uzun boyunlu ipince bir jedi ustası vardır ve o sarı ışın kılıcı kullanır, hiçbir star wars filminde sarı ışın kılıcı gözükmemiştir. ancak genişletilmiş evrenden de bastila buna bir örnektir. bunlar zor durumda kalmadıkça ışın kılıçlarını kullanmazlar, gücü asıl dengede tutan bu insanlardır.

  jedi lar henüz daha padawanken ışın kılıçlarının çok az zarar veren ve daha kısa boyluları ile eğitim görürlerdi.
  8 ... micro cuts
 7. 7.
  https://video.uludagsozluk.com/v/lightsaber-72289/


  http://youtube.com/watch?v=-is63goeBgc+ amatör sw filmlerinde kullanılan güzide silah. Bu arada adamlar ne yapmış be, amerikan bebesi bile başka oluyor(ilk filmdeki halleri).
  ... godlessturtle
 8. 8.
  oyuncağı bile çıkmış alet. düğmesine basıyorsun otomatik çıkıyor. süper bişiy lan.
  1 ... prisoner
 9. 9.
  yapılması günümüz teknolojiyle imkansız olan karizmatik kılıç.
  1 ... bard of hell
 10. 10.
  ışın kılıcı anlamına gelmektedir. starwars adlı filmden bildiğiniz gibi çok elektrikli, kımıl kımıl ve can acıtan aletlerdir. vurduğu yeri kopartır.*
  2 ... yerim ballarini