1. 1.
  din uğruna yapılan savaş.
  4 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  Yanlızca topla tüfekle değil,islam ilmini yayarak da yapılan savaştır.
  6 -2 ... italiano
 3. 3.
  crash de muhabbeti geçen bir tanımdır.
  dükkanına gelen bir ıraklı müşterisiyle tartışan dükkan sahibi "git cihatını başka yerde yap" der ve kovar onu.eğer kapsamlı düşünürsek:
  bazı islam ülkeleri hala bu tanımı kutsal sayar.ve olası bir america savaşında bu boruyu öttürmeyi düşünür.amerika nın ırak a saldırması ve iran-suriye gibi başka islami ülkelere gıcık olması bu borunun her an öttürülebileceği manasına gelir.ilgiyle beklenecek olan andır.tahmini sonuç cihat ın sonuç vermeyeceğidir.ve bundan sonra anlaşılacak ki arabistan dahil hiçbir ülkenin aslında bu tür değerleri çok ta önemsemiyor olmasıdır.devamlı gaza getirilişler bir siyasi taktik mi?yoksa harbiden bir birlik gösterisi bunu iyi idrak edip öyle davranmak gerekiyor.aslında unutulmaması gereken şey insanın özünde bencilliğin olması,bunun normal olması ve "herkesin dini kendine" gerçeğidir.hiç bir zaman gaza gelmemek gerekir,provakasyonlara izin verilmemelidir.ve en önemlisi:
  hz. muhammed in karikatürlerinin çizildiği zamanlarda akıllı olmanın gereğidir.bu olaylarda en büyük provakatörün abd olduğu unutulmamalıdır.abd nin kurnaz bir taktiği vardır ve gaz hareketlerden her zaman karlı çıkacak ülkedir.bir daha unutmayalım ki din bir reklam değildir.insanın içinde olursa olan bir olgudur,bu hiçbir zaman şahsiyetlere alet ettirilmemelidir. (bkz: dinci ile dindar arasındaki farklar)
  2 ... electronica
 4. 4.
  dini korumak uğruna yapılan savaş
  bişi daha vardı hatırlamıorum o da dini yaymak için olan savaştı
  -1 ... ekmekli-tost
 5. 5.
  kendi ülkesini, malını, dinini ve namusunu korumak, islam dinini yaymak için yapılan, bu uğurda ölenlerin şehit olduğu savaş türü.
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  islam dinini yaymak için yapılan savas ve bunun sonrasında gelen, islamiyet propagandası ve muslumanlastırma sureci
  -1 ... dopdop
 7. 7.
  kur'an da 544 yerde geçmekte..

  edit: 'ıyyy iğrenç' veren arkadaşı bilmek isterdim. kendisini koruma altına alıcamda. bilgi vermektemi iğrençlik oluyor ne..
  6 -2 ... slasher
 8. 8.
  alllaaahh allllaaahh nidalarıyla kopmaz bir bütün olan eylem.
  1 ... pelvis
 9. 9.
  allah(c.c) cihadın önemini, birçok alimin kur'an-ı kerim'de en tehditkar bulduğu tevbe suresi nin 24. ayetinde şöyle açıklıyor.

  ''de ki: eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız, kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşladığınız meskenler size allah'tan, resulunden ve allah yolunda cihat etmekten daha sevgili ise, artık allah emrini getirinceye kadar bekleyin.allah fasıklar topluluğunu hidayete erdirmez.''
  yukarıdaki ayette allah(c.c) bir insanın dünyada sahip olabileceği herşeyi sıralamış ve bütün bunların allah yolunda savaşmaktan daha efdal olmadığını vurgulamıştır.
  2 ... shawnshank
 10. 10.
  ''demokrasi getirmek''in dinsel versiyonu, birisinde demokrasi getireceğim diye, kan dökülür, diğerinde ''islam'ı yayacağım'' diye kan dökülür.
  ... rockandroll