bugün

Sevmeyenlerin sebeplerinin yaşadıkları semtler, çevrelerindeki insanlar olduğunu düşündüğüm şehir.
Canım şehir. Canım Bursa. Önüne canım, biriciğim koymayınca eksik kalıyor. Öyle çok sevilesi yanı var ki.
Arkadaşlar Bursa’ da yaşıyorum. Tam bir emekliler şehridir. Eğlence sektörü yoktur. Hayat belli bir saatten sonra biter. Yani arada gidip aileyi ziyaret etmelik , kafa dinlemelik yer.
doğup büyüdüğüm şehir olduğu için hakkında yorum yaparken tarafsız olmakta zorlanacağım şehirdir. ancak nasıl yaşamak isterseniz size o şekilde imkanlar sunabilecek olan bir şehirdir. içinde bulunduğumuz çağın geçirdiği dejenerasyona eşit düzeyde dejenere olmuştur. hala güzel yerleri vardır ama on sene önce görseydiniz daha çok beğenirdiniz. 20 sene önce görseydiniz aşık olurdunuz.

not: yazdıklarım merkezi için geçerlidir.
merkezinin son yıllarda izmir yolu tarafına kayarak yoğunlaştığı, ulu cami, yeşil türbe, murad hüdavendigar türbesi gibi osmanlı tarihinden gelen yapıların hala görülebileceği, futbol takımının 2009 - 2010 sezonunda süper lig şampiyonluğu yaşadığı, görükle ve çevresinde uludağ üniversitesi kampüsünün bulunduğu tarihi şehir.
An itibariyle giriş çıkışın yasaklandığı şehirdir. Dibimdeki markette pozitif vaka tespit edilmiş sıçtık.
güzeller güzeli memleketim. bok atanların çoğu bursalı değildir. ha ayrıca artvinli, erzurumlu, muşlu sayısı zannedilen kadar yüksek miktarlarda değildir. bursa nüfusunun çoğunluğunu macirler ve diğer balkan göçmenleri oluşturur. bursa’yı bilen şehrin gürültüsünden sakin yerlere de atar kendini, eğlenmek isteyen gider görükleye, fsmye. merkez ilçeler dışında yaşanılası mıdır? hayır değildir. dağ, deniz, yeşil üçlüsünün bulunduğu nadide şehir.

Gelecek Belediye başkanlarının daha iyi olmasını temenni ediyorum. Güzel şehrimizin bokunu çıkaran unsurlardan arınmasını istiyorum. Umarım bir gün olacak.
insanı güzel olur, kendimden biliyorum. göç almasaydı zaten dünyanın en muhteşem şehri olurdu.
çok boş beleş insanın yaşadığı vasatın altı şehirdir. rte buraya çok emek verdi bursa istanbul arasını osmangazi köprüsüyle 1 saate indirdiği halde nankörlük yaptılar. rte bursaya boşa emek verdi emek verilecek insanlar değilmiş yazık..
"rte buraya çok emek verdi nankörlük yaptılar" diyebilecek kadar kör cahil ve dangalaklar varmış sözlükte bunu da görmüş olduk. yahu yerel seçimlerde adamın kazandığı tek metropol bursa. orası da chp'ye geçseydi (ki fark çok azdı geçebilirdi de) akepenin elinde "büyükşehir" kalmayacaktı.
şehrin girişinden itibaren pis bir havaya maruz kalıyorsunuz.
eldivenle bile sevilmez.
yaşanabilir tek bölgesi nilüfer ve osmangaziye bağlı çekirge semtidir.

diğer yerler oksijen israfı.
(bkz: kestane)
(bkz: iskender kebap)
(bkz: cantık) .
a city, smells like history.
Popülasyonu bir üstteki yazar gibilerden oluşur.
Corona belası yüzünden son anda taşınamadığım şehir. Alacaktım arabamı tek başıma yeni bir hayat kuracaktım. Hepsi yalan oldu. Yepyeni bir çevre yepyeni bir hayat. Kimse olmasa bile etrafımda alırdım arabamı, yapardım playlistimi gezerdim.
En nefret ettiğim şehir.

izmir bile daha sevilesi geliyor.
referandumda evet diyen cumhuriyet karşıtı kent.
Şimşek çaktı. Modem bozuldu amk.
Halkı adam olmadığını sercan yıldırıma survivorda destek vermeyerek göstermiştir. Bırak bursa gibi büyük şehri yozgatspordan bi topçu katılsa o bile finale çıkardı. Hadi gayse taraftarının adam olmadığı tescilli de bursalılar da yuvarlak olduklarını kanıtladılar.
Rezil bir yer. Sokaklar türbanlı veya suriyeli kaynıyor. izmirden gelenler için psikoloji bozabilitesi oldukça yüksek. Lanet rüzgarları saymıyorum bile.
izmirden geldim. 4 sene oldu. öldüm. artık başka biriyim.

söyleyeceklerim bu kadar.
hacivat ile karagöz'ün idam edildiği yer aynı zamanda bursa ulu camii bulunur.
Geceleri oturmak için hırka falan gerekmiyor. Şu an terasta yatıyorum püfür püfür de esiyor. Bu havada illa hırka giymek istiyorsanız olayın bursa ile alakası yoktur.
Bendeki kötü anılarına rağmen hala gidip geldiğim sehir.
sayın bülemt ersoy hanımin divanın memleketi.