bugün

motosikleti ile klipler yapan eski şarkıcılardan.
babaların gıcık aldığı playboy tipli kayıp şarkıcı
son imajıyla, 90'lar george michael'i ile son model kenan doğulu kırması görünümü veren, ''inşallah tutar da, bari verdiği emekler yine boşa gitmez'' dedirten, yaptığı komple diye şarkısı, ve de akabinde giydirmiş olduğu bir adet klibiyle de, ''bak şimdi gençler bunu yer, bu tutar bu, gazlayalım gitsin'' modunda şarkı yaptığı, maalesef ki çok aşikar olan, 90'ların bir numaralı popçularından birisidir...

az mı hatırlarız, bebeto derlerdi, kızlar hasta olurdu bu abiye, boy boy posterlerini verirlerdi.. daha kenan doğulu'nun yemediği, tarkan'ın yeni yeni starlığa kaydığı zamnalar da, konserleri dehşet biçimde da$$ahlı olurdu bu abinin. sonra ne oldu da, devran döndü, sayılan isimler, kendisine nal toplattı... kimisi ''şeyk it ap şekerim'' dedi, kimisi ''kam kılosır'' dedi, piyasayı kapladı.. şimdilerde de yine çıkmış burak abi, inşallah yine bir yerlere de gelir de, 90'larda yeni çıkış yakalamış, sertab erenerleri, levent yükselleri, tarkan'ları, kenan doğulu'ları, bendeniz'leri, mustafa sandal'ları, ferda anıl yarkın'ları, reyhan karaca'ları, hakan peker'leri, metin arolat'ları , serdar ortaç'ları görmüş bünyeler, yine kendisini esirgemesin, 90'lardaki pop müzik janr'ına uygun düşüncelerle, naif duygularla tanımaya devam etsin...
bomba gibi dönüş yapmış şarkıcı hayli zayıflamış ve taş olmuş kendileri.
benim ilk aşkımdı. odamda boy boy posterleri vardı. haydi zıpla diye zıp zıp zıplardık. geri dönmesine çok sevindik. iyi bir dönüş yaptı. umarım tekrar o kötü günlere dönmez. ayrıca taş olmuş taş. herkesin tozunu attırabilir.
şimdiki tavırlarıyla darren hayes'i andıran, mutasyona uğramadan önce çok benzetildiğim adam. yaşandı bitti şarkısı türkiyede rock yapıyorum diye geçinen bir çok adamın başında paralansın diyorum.
kesinlikle zeki olan ki$i. $arkısını, tipini, $eklini $emalini, sesini bir kenara bırakıp bir dü$ünelim. bir insan bu $arkıyı cidden söyleyecek kadar aptal olamaz. olmamalı..
'aga bi insan dönüş yapacaksa bu şarkıyı mı seçer ya' demek istediğim şarkıcı.
zamanında bebeğimşarkısıyla hepimizi ağlatmış, son günlerde komple adlı şahane eseriyle aynı insanları çıldırtmış , sanatçı demeye artık dilimin varmadığı şarkıcıdır.
aslında sesini freddie mercuryye benzediği ama ya talihinin yada zekasının bu sesi kullanmasına olanak vermediği şarkıcıdır
komple bitikti; cıktı, bizi komple bitirdi.
(bkz: nefretşinaz sarkının nefretşinas sarkıcısı)
(bkz: bırak git)
bebek yüzlülüğünü kaybetmiş, pek de iyi olmuş. yerine gayet erkeksi bir çehre gelmiş. ilk çıktığında düpedüz bir veledken şimdi olgun bir erkek resmen. şaşırtmakta. tam kıvamına gelmiş zannımca. en meşhur zamanlarına göre çok daha "yakışıklı" ve "çekici".**

müziğine gelecek olursak; gayet güzel bir sesi var, evet, müzisyenliği de var, yeteneği de. geçmişi de. ama şu anki şarkı seçimi bunların hepsini gölgede bırakıyor.

7-8 yıl ara vermiş bir şarkıcının bu zaman diliminde müzikal anlamda olgunlaşması beklenir. zamanın modası, içi boşaltılmış bir kelimeyi* alıp, bu şekilde talihsiz bi çıkış yapması yadırganıyor.

zamanında bebeğim gibi bir şarkı söyleyip, ki o zamanlar kendisi henüz 19-20 anca, daha çocuk yani, şimdi de 30 yaşına gelmiş, olgun erkek olarak kalkıp tikili mikili, otursaksız şarkılar söylemesi olmamış. bundan* daha güzel sezen aksu besteleri mutlaka vardır, onlara yönelsin diyorum ben.
gördüğüm son 2 programda, canlı yayına güneş gözlükleri ile çıkarak imaj yaratmaya çalışan ex popçu. kendisinden anca sabun olur bu saatten sonra kanımca.
bebetoluktan tikiliğe transfer olan,çıkış parçasıyla uyumlu olaraktan o abuk gözlüklerini gözünden hiç çıkarmayan,'büyüdüm de geldim baaak süperim' diye gerim gerim magazinde dolanan hede.
hic dinlemedigim ve ilgilenmedigim bir sarkiciyken, ilk ciktigi ve parladigi dönemde benzerligim yüzünden benim baya ekmedigini yedigim pop sanatcisi.bir ara benimle oynama diye bir sarki mi ne yapmisti bu.aradan 1000 senede gecse heralde nakaratini aklimdan silemiyecegim.
katıldığı canlı yayınlarda nerede ne yapacağını bilmesiyle yeni nesil popçulara örnek şarkıcıdır.
tiki neslinin yaşayan en yaşlı üyesi.*
komple bitik popçu.
(bkz: pop up)
ortalıkta gözükmediği yedi senelik süreci sanırım derin dondurucuda geçirmiş. yedi yıl "komple tikiyiz" demek için mi bekledin arkadaş?
ozan orhon'un da yüzünde görülen bitik şarkıcı ifadesiyle ve boktan bi çıkış parçasıyla aramıza dönmüş, hayırlısı olsun.
başarılarına dizi oyunculuğunu da eklemeye hazırlanan bitik şarkıcı. star'da dizide oynayacakmış. gerçi ismail yk'dan ne eksiği var?
yeni albümünün çıkışı ve bir dizi projesinde yer alması sebebiyle popülaritesinin yeniden artması muhtemel olan şarkıcı.
bir dönem aldığı kilolar yüzünden arkadaşlar arası burak kutu olarak andığımız isim.
ayrıca ortada gözükmediği için kapalı kutu olarak da düşünen bir arkadaş vardı.
komple ye rağmen severim kendisini.
en azından yaşandı bitti şarkısının hatrına.
ne yazık ki tamamen popülist kaygı taşımaya başlayan şarkıcı. ilk albümünde yer alan günbatımı, bebeğim gibi slow şarkılarını hatırlıyorum da, bu ruh taşıyan şarkıların yanına komple tikiyiz gibi anlam ifade etmekten uzak bir şarkıyı koyunca insanın içi cız ediyor. cız etmesinin sebebi de, burak kut' ta yeterli yeteneğin olduğunu ancak bu yeteneği kullanamadığını bilmesinden.