bugün

yeni bir grup ve onların harika şarkısı...
bir insan kendini yormadan sarsmadan nasıl şarkı söyler ve böyle insanı rahatlatırı ispatlayan güzel sözlü harika şarkı. *
"sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
yanına gelebilsem bir daha dönmezdim.. " dizeleri ile her dinlendiğinde insanı mesafelere isyan etmeye teşvik eden pinhani parçasıdır. hoştur, şukeladır..
çok güzel bir pinhani şarkısı daha.
bu şarkıyı ne zaman dinlesem içimden kedi olmak gelir.
(bkz: kediyim zati)
biraz önce uyurken seni koynuma aldım
dudağından öperken uykudan uyandım
sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
yanına gelebilsem bir daha dönmezdim

derken insanın içinde birşeylerin koptuğunu gerçekten hissettirebilen ender bulunur güzellikte bir pinhani şarkısı.
sabah akşam , gece gündüz dinlenilesi şarkı.yanına gelebilsem bir daha dönmezdiim..
(bkz: albeni)
beni sec beni sec $ekilli repligi aklima getiren $arki ismi. fakat isminden daha guzel muzigi ve $ahane sozleri aklima gelen her $eyi silip yerine bamba$ka guzellikler koyuyor.
daha ne olsun dedirten,pinhani şarkısı. bu kadar mı güzel bir melodi olur.
sevgiliden dinlendiğinde daha bir hoş gelen şarkı .
bir şarkı hem bu kadar dinledirirken bir o kadarda hoş olabilir mi diye düşündüren hoş, güzel, süper şarkı. şiddetle dinlenilmesi tavsiye edilir.
masal gibi bir pinhani şarkısı.
"beni almadığın an üşürüm sabaha kadar.."

pencerem de açık.. üşürüm..
dinletilmemeli bu ruhen yorgun-melankolik hallerde bu şarkı.. *
eskiye özlem duyarken iyi giden şarkı.
yanına gelebilsem bir daha dönmezdim
baska söze ne hacet...
başından sonuna insana huzur veren şarkı. yüzümde tebessüm, kapanmış gözlerimde anılar... ve anılar, ve yaşananlar ve bu şarkı... yaşamak gibi yeniden, hissetmek gibi en başında olduğundan çok.

"...biraz önce uyurken seni koynuma aldım
dudağından öperken uykudan uyandım
yanına gelebilsem bir daha dönmezdim..."
tekrar tekrar dinlemekten sıkılınmayan parça...
eski sevgiliniz tarafından acınıza daha bi acı katmak için size söylenen şarkı..
insanı inanılmaz mutlu eden hoş bir pinhani şarkısı.saatlerce dinleme isteği yaratır.sözler çok hoştur.insanı alıp götürür...
durmadan usanmadan dinlenebilen, uzaktaki sevgiliye armağan edilebilecek türden bir şarkı.. sıkılmam ben bir daha bir daha dinlerim..
dinlenildiğinde insanda aşık olma isteği yarattığı için tehlıkeli olan şarkıdır. şiddetle dinleyiniz.
"beni almadığın an ölürüm beni al" kısmını 3. dinleyişten sonra aha rumca değilmiş diyip de anladığım pinhani parçası.**
yaralayıcı olandır..
sanki hala 17 yaşınızdasınız da, ilk aşkınızı yaşıyorsunuz, ve dünyanın en güzel aşk'ı sizin aşkınız, dünyada da, bundan öte başka bir duygu yokmuş hissi veren süper huzurlu şarkı. *
sonundaki buzuki solosu için akın eldeş'e teşekkürlerimizi borç bildiğimiz şarkı.