bugün

inandığın masallar adındaki albümleri yeni çıkan fazla duyulmamış ama geleceğin ezginin günlüğü olacağına kanaat getiridğim grup.şarkıları;
1-istanbul'da
2-seni bana anlatırlar
3-hele bi gel
4-beni al
5-dön bak dünyaya
6-ben nası büyük adam olucam
7-haftanın sonu
8-unutuldular
9-yıldızlar
10-gözler anlatır
"gamım pinhan tutardım dediler yare kıl ruşen
bilmem ol bivefa inanır mı inanmaz mı"

fuzulinin her okuduğumda beni derinden etkileyen dizeleridir.
2 kuzen tarafından kuruLan bir grup...tarzLarına romantik rock diyorLar...bazı eksikLikLeri var ama bir kaç sene sonra vazgeçiLmezler arasında yerLerini aLacakLardır...grup adını ise dedeLerinden aLıyor...dedeLeri tanınmamış bir şair...bazı şiirLerinde takma isim kuLLanıyormuş(Pinhani)...

(bkz: dön bak dünyaya)
turk muziginin gelecek vaadeden genc gruplarindan birisi. iki kuzen tarafindan olusturulmus.
en son 19 mayıs kutlamaları esnasında
ntv'de karşıma çıkan,
ben nasıl büyük adam olucam
parçalarıyla adeta büyüleyen,
çok büyük ses getireceğine,
daha çok şaraplar içirteceğine inandığım
akın eldes himayesindeki harikulade grup....
Kendileriyle bir tesadüf eseri tanıştığım çoktandır özlemini çektiğimiz güsel melodileri ve şarkılarıyla gönlümüze hitab eden müzik grubu.grup Sinan kaynakçı(vokal ve gitar)Zeynep Eylül Üçer(bas gitar vokal)cem aksel(davul)ve bulutsuzluk özlemi gibi gruplardan bildiğimiz gitarist Akın Eldes'in gitarlarıyla şenleniyor.
kulağa hoş gelen müzik tınıları ve Sinan Kaynakçı'nın enteresan bir okadar da güsel sesiyle dinlenesi gruplardan yakın zamanda herkes duyacak ve dinleyecektir, dinlemelidir diye umut ediyoruz..
15 haziran perşembe akşamı 21:00 da Balans Music & Performance Hall da konser verecek olan grup bilet fiyatları 10 ytl olmakla beraber nedenini anlayamadığım bir biçimde yaş sınırı 18'dir
(bkz: hele bi gel)
(bkz: ben nasi buyuk adam olucam)
(bkz: beni al) pinhani'nin en bi sevdigim sarkısı.. yumusacık sesleriyle,guzel muzikleriyle sarkı soylemenin bagırmak olmadıgını da anlatıyorlar bizlere...
isimlerini bir kitaba yonlendirmiş olsam da, aradan gecen zaman zarfında kendileriyle tanısmıs oldugum son donemlerde adını duyuran gruplarımız içinde ayrı bir yeri oldugunu dusundugum, dinlenesi gruptur.
redd,badem ile birlikte şu anda türkiyedeki en iyi müziği yapan grup.
11 temmuz istanbul :
beyoğlu hayal kahvesi , saat 21:30 - 24:00 arası

13 temmuz izmir :
alsancak mavi bar , saat 22:00 de (akın eldes ile beraber)

15 temmuz çeşme :
çeşme sineması(migros üstü) , saat 22:00 de

22 temmuz antalya :
gizli bahçe , saat 22:00 de

25 temmuz ankara :
nefes bar , saat 22.00 da

23 temmuz konya :
aqustic rock cafe , saat 21:00 de

27 temmuz eskişehir :
carpe diem , saat 22:00 de

bu tarihlerde belirtilen yerlerde konser verecek grup.

(bkz: http://www.pinhani.com)
bu akşam izmir mavide izleyeceğimiz grup. başarılar diliyoruz. akın eldes'te pinhani ile beraber çalacakmış bu akşam.
solisti marmara üniversitesi işletme enformatiği * mezunu gruptur.
bugun istanbul'da şarkısına çektikleri klibi dream tv'de gördüğüm gruptur.
albümlerinin kayıtı sırasında akın eldes tarafından desteklenmiş gruptur.soft rock grupları arasında iyi bir yerlere geleceklerdir (bkz: hele bi gel)
söz,müzik uyumu diye bir şey varsa bunu en iyi başaran gruplardan biri oldukları kesin. Türk müziğinin en büyük kazancı 2006 adına konuşmak gerekirse. "kötü olmak seni geri getirir mi acaba?" diyor mesela şu an solist kişi ve ben hüzünle karışık mutluluklar aleminin efendisi oluyorum. cem aksel'in tanju duru'nun ve her şeyin ötesinde akın eldes'in de emek verdiği bir albüm pinhani'nin albümü.
Hakkında olumsuz hiçbir yoruma rastlamadığım,insanın pinhani deyince nedense temiz saf grup diyesini getirdiği,temiz saf dinledirik müzik grubu,
"Beni al" favorim olan şarkıları...ayrıca başarılı olmalarını kendiminde anlam veremediğim şekilde çok istediğim grup...

not:Olimpos tatilim sırasında ilahi bir rastlatıyla olimpostaki barda ücretsiz çıkmış gruptur,tabi kaçırmadan masadaki yer alınmıştır...
gözler anlatır şarkısının bi yerinde ''benim içimden geçen senin içinden geçer mi? nasıl saklarım seni ne çok sevdiğmi''diyerek sözleriyle takdir edilesi gruptur..
6 ağustos pazar günü saat:20.30da kadıköy nazım hikmet kültür merkezinde konser verecek gruptur.
(bkz: beni al)
(bkz: gözler anlatır)
ilk klibi hali hazırda dreamtv de yayınlanan grup.

http://www.youtube.com/watch?v=szqCvAAAhcA
büyüsünün ve dinlenebilitesinin solistin (bkz: sinan kaynakçı) ilginç yorumu ve etkileyici sesinden kaynaklandığını düşündüğüm başarılı olmaya aday grup...