bugün

entry'ler (1224)

command and conquer red alert 3

film gibi oyun olamayacak, ancak demoları film gibi (film lan işte) olacak oyundur. iyice karikatürize edilmiş, cıvık renkler ve saçma sapan birimlerle donatılmıştır. seriyi piç edecek oyundur ayrıca, nükleer bomba olmaması ise tamamen oyunun hikayesi ile uyumludur, şimdiden spoil etmek olmasın.

beni sarsıp titretecek bir erkek istiyorum

hücrelerinde endorgazmik retikulum eksikliği olan ve xx kromozomu taşıyan insanlarda ortaya çıkan bir sendromun yansıması sonucu edilen laftır.

turk popunda serdar ortac kirliligi

suçun sadece türkiye ve türk popunda ve dahi serdar ortaç'ta olmadığı durum. şayet insanoğlu mozart'tan, beethoven'dan, dev bir orkestranın bütünlüğü, uyumu ve yıllarca müzik eğitimi görmüş ve emek vermiş insanların yaptığı müzikten rap müziğe, 50 centlere, puff diddylere, eminemlere gelmiş ise serdar ortaç kaliteli müzik bile yapıyordur denilebilir.

müzikteki kalitesizleşme sadece türkiye ile alakalı değildir çünki türkiye de bizzat kendi müziğinde erozyon yaşamaktadır dünyanın geri kalanı ile beraber.

turkcell

mevcut tarifeleri incelendiğinde rakiplerinden daha kazık olmadığı görülecek gsm operatörü.

turkcell

sponsorluktan caydıktan sonra yasal olarak zorunluluğu olmadığı halde can dündar ve ekibinin zararını karşılamış gsm operatörü.

cumhuriyeti kutlamak zorunda bırakılan toplum

bugün istanbul beşiktaş-ortaköy arasında gördüğüm üzerine hiç de zorunda bırakılmayan, bayrağını-meşalesini kapıp gelmiş toplumdur. okulların zorunlu düzenlediği törenleri eleştirebiliriz ancak toplumumuzun çok büyük bir çoğunluğu cumhuriyetin kıymetini bilir.

mustafa kemal atatürk

şu an yaşadığımız demokratik cumhuriyetin varolmasında en büyük paya sahip insan. bir milletin küllerinden doğmasına önderlik etmiş, hem siyasi hem de askeri olarak dehasını dünyaya kabul ettirmiştir.

turkcell in mustafa filmine sponsor olmamasi

aydın doğan'ın iddaa ihalesinde tavuğuna kışt diyen karamehmet'e iftira atma amacı güttüğü izlenimi veren asparagas olma ihtimali yüksek haber.

westphalia

türkiye'nin seküler bir devlet olması gerektiğini söylerken milli marşı'nın nasıl olduğu konusunda görüş bildirmiş, nasıl olması gerektiği konusunda ise -dikkat çekilirse- sessiz kalmıştır. tespit ile temenni arasındaki farkları bilmeyenlerce hala kendisine "şunu istiyor, ama bik bik" şeklinde saçma sapan eleştirilen yazar olmaya devam ediyor. diyanet işleri'nin olması ise yine diyanet işleri'nin olmasının doğru olduğu anlamına gelmediğini bilen kişidir ayrıca.

damat hobbit pasa

uzun cümleleri okuma sorunu çeken, uzun cümleleri okurken ilk iki kelimeden kafasına göre çıkarım yapan yazar. öyle ki "ben güzel bir ülke isterim" derseniz "ben güzelim" dediğinizi falan sanıyor. o kadar da güzel bir insan, ya da kafası güzel, anlayamadım, cümle çok uzun geldi.

westphalia

devletlerin seküler olması ile insanların seküler olması arasındaki kalın farkı kendisine saçma sapan eleştiriler yöneltenlere kurdeleleyip sunan yazar.

yani yazdığı cümleleri bile okuyamayan heriflerce seküler de sanılmış sonunda. seküler ülkeyi savunurken kendisi seküler oluvermiş bir anda, vah vah.

kendisi seküler ya da laik olmayan müslüman olan yazardır, illa ilkokul çocuğu cümlesi ile yazmamız gerekirse birilerinin zayıf türkçesiyle anlaması için: ben müslümanım.

kompleks cümle okuma özürlüler için edit: kendisi seküler ".........." bir ülkeyi savunmaktadır.

westphalia

istiklal marşının islamcı mı türkçü mü olup olmadığını anlatmak için "şu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli" mısrası kendi başına yeteceği için kendisine çap biçmeye çalışanlarla vakit kaybetmesi gerekmeyen yazar. hala istiklal marşı'nın yazıldığı ortamı anlayamayanlar için "ama hangi atatürk?" kitabını okuması gereken cahiller için laik ve demokratik bir cumhuriyeti hazmedemeyen birisi olarak görülmekle de bir şey kaybetmeyecek olan kişidir. kendisi zaten seküler, demokratik ve demokratlığının gereği olarak milliyet kavramını kafatasçı zihniyetten ayrı tutabilen bir ülkeyi savunmaktadır.

istiklal savaşındaki hava ile sonrasında kurulan cumhuriyetin arasında farklar olduğunu, bunun da atatürk açısından bakıldığında politik bir gereklilik olduğunu defalarca ortaya koyan, bu farkları koymakla da kurulan cumhuriyeti hazmedememekle suçlanan yazar. olan değil, kafasında aslında olması gerekenlerle tarih yazmaya çalışanlarca tabi ki anlaşılamayacaktır. ırk kelimesinin ise kökler olan osmanlı'yı çağrıştırdığını farkedecek kadar aklı vardır.

istiklal marşı nda türk kelimesinin geçmemesi

mehmet akif'e ait şiirlerden şu iki kısım ile anlamı çok daha iyi anlaşılacak durumdur. bazıları hala türklüktür, islamlık değildir falan diyedursun, siz şunları bir okuyun bakalım:

"Aynı milliyetin altında tutan islam'ı
Temelinden yıkacak siyaset kavmiyettir
Bunu bir lahza unutmak ebedi haybettir
Arnavutlukla, Araplıkla bu millet yürümez
Son siyaset ise Türklük, o siyaset yürümez"

"Ne hüsrandır ki Şark'ın ben vafasız evladı
Boydan boya çiğnettim de çıktım ecdadın toprağını
Hayalimden geçerken zihnim karmakarışık oldu
Selahaddin Eyyubi'lerin Fatih'lerin yurdu
Ne zillettir ki çan inlesin beyninde Osman'ın
Ezan sussun, göklerden silinsin zikri Mevla'nın"

o dönemde "ırk" kelimesinin anlamına dair de şunu verelim, kapak olsun:

"istemem dursun o bitmez böbürlenme bir yana
Gösterin ecdada az çok benzeyen bir kan bana
isterim sizlerde görmek "ırk"ınızda yadigâr
Çok değil necip evlada layık tek şiar
Kahraman ecdadınızdan sizde bir kan yok mudur?
Yoksa istikbalinizden korkulur, pek korkulur"

strategy

insanları dakikasında kategorize etme hevesinde, belli ki daha lisedeyken bütün hayatı ve -izmleri çözmüş derin insan. daha ne zaman gelmiş kaç entry okumuş (okuduğunu anlamış) da hemen anti laik falan bu diye jurnalleme faaliyetlerine girişmiş.

istiklal mahkemesi kafalı birisi olduğu belli, nicki ile de alakası olamayacak, anlık düşüncelerin insanı birisi işte. strateji senin neyine denesi insan.

loreena mckennitt

the nights from the alhambra konserinde icra ettiği caravanserai şarkısı onlarca kere dinlenilse bile bıkılmayacak kaliteli müzisyen.

atatürk e tapmak

saidi kürdi'nin tırnağına tapan varmış gibisinden lafazanlık yapacak kadar düşmüş kişilerin uygun görebildiği eylem. sahi saidi kürdi'nin tırnağı iğrenç de seninkisi gül kokulu mu?

ozbekce yayin yapan risale i nur sitesi

icat micat olmayan, bir kitabın ve öğretinin özbekçesini barındıran sitedir. sovyetler sonrası özbekistan'a açgözlü sömürgecilerden önce sınırsız yokluklar içerisinde türkiye'deki ailesini, hayatını bırakıp salt bir dava uğruna oralara gidenlerin bu dünyaya kattıklarının binde birini katamayan heriflerce eleştirilen siteymiş bunu da gördük.

ingilizce yayın yapan atatürkçülük sitesini de "savulun lan soyu kırık gavurlar, hepinizi atatürkçü yapacağız'" diye kutsarsınız artık.

fethullah gülen

ebu hanife hazretleri ve hz. ömer'in kendi ülkesinde mahkemeye verilip cezaya çarptırıldığını sananlarca saçma önermelerle eleştirilmeye çalışılan kişidir. ayrıca kimse fethullah gülen'i hz. ömer ve ebu hanife hazretleri ile karşılaştırmazken gidilip bir nurcuya bu sorunun sorulması ancak komiktir. her bilinçli müslüman bilir ki cennetle müjdelenen on kişiden biri olan hz. ömer ile fethullah gülen karşılaştırılamaz. zaten hiçbir nurcu da böyle bir saçmalık yapmayacaktır. yine kendi yazıp kendi oynayanların saçmalıkları işte.

bir fethullahçıyla kaç defa karşılaştın da böyle salak bir soru sordun diye sorulup karşı tarafın karnındaki ağrıyı gözlerinden bi okumak lazım evet.

fethullah gülen in son peygamber olması

nur cemaatinden bir tek kişinin bile aklından bile geçirmeyeceği saçma durum. başkalarının çalıp oynadığı bir durumdur sadece. ayrıca dergide geçen kelime sadece peygamber anlamına gelmemektedir, bu da ayrı bir konudur.

insanlari zorla akp ci yapmak

günümüzdeki chp zihniyetinin çok iyi becerdiği olay.