bugün

tecrübesizliğin sonucunda ortaya çıkan vaziyettir. aptallık, hepimizin yaşadığıdır.
izmariti atıyorum zannedip telefonu atmak.
çözüm olarak felsefe önerilen sorundur.
Sünger Bob çizgi dizisindeki Patrick Star'ın durumu.
Genel olarak düşünmeden yapılan hataların genelidir.
günümüzde doğru sanıp yaptığımız olaylar bütünüdür.
görsel
aptallık yoktur aptalca konuşmak vardır.
(bkz: forrest gump)
sadece dindar diye, allah diyor diye, karizmatik diye, bi adamın peşine takılmaktır.
aptallık kendine olan inancını kaybetmektir. bunu kaybettikten sonra beş bin tane dine inan ne fayda.
Gerçek aptallık istemsizce aptal olmak mı yoksa aptalca davrandığını bilirken öyle davranmaya devam etmek mi bilmiyorum. Sanırım doğru tanım ikincisi.
hayata siyah ve beyaz olarak bakmak. futboldan bağımsız bu renkler tabii. kalkıp da ben beşiktaşlıyım demeyin.
çomar olmaktır.
Gerçeği bildiğin halde kendini kandırarak ilüzyon mutluluklara inanmaktır.
Berbat bir durumdur. Daha da beteri aptal olduğunun farkında olmaktır. Çok koyar insana.
bazen dikkatsizlik yuzunden insanin icine dustugu durumdur. insani sinir eder.. hatta daha da fazlasi.. az once basima geldi. hay ben bu dikkatsiz kafami.
herkeste bir miktar mevcut olandır. kiminde dozajı daha fazla, kiminde daha azdır aptallığın. ve kiminin aptallığı güzel iken, kimininki de çirkindir.
bir uyanma butonu olmayışı fenadır.

iyi tarafı, kendileri farkında olmadığı için mutlu mesut yaşarlar, etrafı yansın derdine.
"iki sey sonsuzdur, insanoglunun aptalligi ve evren.
fakat ikincisinden emin degilim."

albert einstein.
tecrübe ve/veya eğitimle oluşturulacak fikirler yerine, ordan burdan duyulan, dışarıdan hazır gelen fikirleri doğruymuş gibi benimsemekten gelir.
üstat tanımını yapmış.
görsel
aynı şeyi, aynı yöntemlerle yapıp başarısız olduğunda tekrar şaşırmaktır. evet aynı halta sürekli şaşırıyorum mesela.

Bir de bir insanın değiştiğine/değişeceğine inanmaktır.ötesi yok.
insanın değişeceğine inanmak büyük aptallıktır.
bir süre sonra doyumsuzluğa evrilen aşırı ve hızlı tüketim vebasını insanların hayatlarını hiç ederek iyileştirmeye çalışabileceği kanısında olan kişinin sarındığı durum.
istenmeyen bir durumdur ama ahlak dışı değildir.