bugün

ahmaklık da ısrar etmektir.
komik bir kimse olduğunu düşünüp kendi kendine salakça espriler yapma çabasına girmektir.
özellikle cana yakın gibi görünüp yalakalık yapmaktır.
uzun uzun yazmak veya yerli yersiz gevezelik edip, çok biliyorum edalarıyla, denyoluğunun farkına varamamaktır.

argo da ''yavşak'' ve ''göt'' diye belirtilen tiplemeler de hakeza bunlara tekabül eder.
Kutsi bir misyondur. Aptal insan kişiyi filozof eder.
istenmeyen bir durumdur ama ahlak dışı değildir.
bir süre sonra doyumsuzluğa evrilen aşırı ve hızlı tüketim vebasını insanların hayatlarını hiç ederek iyileştirmeye çalışabileceği kanısında olan kişinin sarındığı durum.
insanın değişeceğine inanmak büyük aptallıktır.
aynı şeyi, aynı yöntemlerle yapıp başarısız olduğunda tekrar şaşırmaktır. evet aynı halta sürekli şaşırıyorum mesela.

Bir de bir insanın değiştiğine/değişeceğine inanmaktır.ötesi yok.
üstat tanımını yapmış.
görsel
tecrübe ve/veya eğitimle oluşturulacak fikirler yerine, ordan burdan duyulan, dışarıdan hazır gelen fikirleri doğruymuş gibi benimsemekten gelir.
"iki sey sonsuzdur, insanoglunun aptalligi ve evren.
fakat ikincisinden emin degilim."

albert einstein.
bir uyanma butonu olmayışı fenadır.

iyi tarafı, kendileri farkında olmadığı için mutlu mesut yaşarlar, etrafı yansın derdine.
herkeste bir miktar mevcut olandır. kiminde dozajı daha fazla, kiminde daha azdır aptallığın. ve kiminin aptallığı güzel iken, kimininki de çirkindir.
bazen dikkatsizlik yuzunden insanin icine dustugu durumdur. insani sinir eder.. hatta daha da fazlasi.. az once basima geldi. hay ben bu dikkatsiz kafami.
Berbat bir durumdur. Daha da beteri aptal olduğunun farkında olmaktır. Çok koyar insana.
Gerçeği bildiğin halde kendini kandırarak ilüzyon mutluluklara inanmaktır.
çomar olmaktır.
hayata siyah ve beyaz olarak bakmak. futboldan bağımsız bu renkler tabii. kalkıp da ben beşiktaşlıyım demeyin.
Gerçek aptallık istemsizce aptal olmak mı yoksa aptalca davrandığını bilirken öyle davranmaya devam etmek mi bilmiyorum. Sanırım doğru tanım ikincisi.
aptallık kendine olan inancını kaybetmektir. bunu kaybettikten sonra beş bin tane dine inan ne fayda.
sadece dindar diye, allah diyor diye, karizmatik diye, bi adamın peşine takılmaktır.
aptallık yoktur aptalca konuşmak vardır.
(bkz: forrest gump)
görsel
günümüzde doğru sanıp yaptığımız olaylar bütünüdür.
Genel olarak düşünmeden yapılan hataların genelidir.
Sünger Bob çizgi dizisindeki Patrick Star'ın durumu.
çözüm olarak felsefe önerilen sorundur.