bugün

entry'ler (992)

intihar

Tüm çabalarıma ve elimdeki imkanlara rağmen, beni çok da iyi bir geleceğin beklemediğini görmeye başladım ve bununla yüzleşmekten korkuyorum. Kendimi her alanda eksik hissediyorum. Hayatım umutsuz, keyifsiz ve bıkkın geçiyor. Sürekli suçluluk duyuyorum ve neyi doğru neyi yalnış yaptığımı bilmiyorum.

Yine de sürekli isteyip planlamama rağmen intihar edemem sanırım. Beni düşünen kişilerin canı yanarken bana hiç değer vermemiş insanların hayatına sorunsuzca devam edecek olması beni bundan alıkoyuyor.

Ayrıca bugüne kadar ziyan ettiğim yaşamımı, bundan sonra daha iyi değerlendirebileceğime dair yalancı umut kırıntısından kurtulamıyorum.

Tanım: istesem de yapamayacağım eylem.

dünyanın en güzel kadını

görsel
kötü bir tesadüf.

torino

Farklı mimarisiyle ve yaz ortasındaki kapalı havasıyla kasvet bastıran, birkaç saat sonra bu özellikleriyle kendisini sevdiren ve düzenine hayran bırakan yaşanılası şehir.

domuz eti

tadı da kokusu da ton balığına benziyor. Ya da bana öyle geldi bilemedim.

ismi en havalı şehirler

(bkz: birmingham)

altered carbon

Beğenilen bir cyberpunk bilimkurgu dizisi keşfedince çok sevinmiştim. Hiçbir şeyi beğenmeyen tiplerden olmak istemem ama sıkıldım izlerken. Sanki bir şeyler eksik. Martha Higareda diziyi izlemeye devam etmemin esas sebebi olacak gibi. Şuan ikinci bölümün ortasındayım. ilerleyen bölümlerde umarım daha iyi olur.

*2500 yılında hissettirmiyor. Beden değiştirme, gezegen kolonileri ve şehir manzaraları dışında daha çok yakın gelecek gibi.

*Hikaye yavaş ilerliyor

*Klasik tasarıma çok yer verilmiş.

*Evren Blade Runner'a benziyor. Daha yeni Blade Runner 2049 izlediğim ve beklentim yüksek olduğu için bu dizi ilginç gelmemiş olabilir.

--spoiler--
* Ana karakter ölümünden 250 yıl sonra başka bir gezegende uyandı ve hemen bir günde ortama adapte oldu. "bu gelecek bana uygun değil." diyip depresif takılması haricinde ne herhangi bir teknolojik gelişmeye ne de kültürel bir farklılığa şaşırdı. iletişim sorunu bile olmadı, konuştukları dil aynı.
--spoiler--

wp durumunu ingilizce yapan insan

Bu başlıkta gereksiz yere eleştirilen insandır. Hazırlık okuyanlar yapar genelde. Benimki Latince yalnız.

netcad

çevre analizi için lazım olan ve daha bugün adını duyduğum, şu birkaç saat içinde hayatımı zehir eden uygulama.

rüyada new york ta olduğunu görmek

ortaokulda benim de başıma gelendir.

bu başlıkta ingilizce entry giriyoruz

why nobody designs an international website in this format?

aldatmayı haklı kılan sebepler

aldatılmak.

şeyma subaşı

hiç umrumda olmamasına rağmen, internette dolaşırken adını o kadar çok duyuyorum ki, içimi baydı. Türkiye'nin game of thrones versiyonu. başka gündeminiz yok mu lan?!

yazarların çaldığı enstrüman veya enstrümanlar

(bkz: ıslık)

neden sevgilin yok

Bu bir tercih. Hoşlandığım kızların tercihi.

iphone kullanmak için bir neden

uzun ömürlü. benim 1 yıllık android telefonum kasmaya başlayıp beni kanser ettiğinde, arkadaşın 4 yıllık iphone'u hızından bir şey kaybetmemişti.
servisinden herkes memnun. bir de hala kaliteli küçük model bulabiliyorsun. piyasa 6 7 inçlik dandik telefon dolu. ciddi ciddi iphone se almayı düşünmüştüm.

allah 1 metin 2 ps 3 gta 4 iphone 5

yüzyıllık espridir. iphone 8 çıkacak, gta 4 mü kaldı?

minyon kadinlara aşik olmak için sebepler

hem şirin hem çekici olurlar.

esmer tenli olmak

güneş altında, herkesin kıpkırmızı olduğu ve derisinin soyulduğu aktiviteyi; hafif kızarmış kollar ve bronzlaşmış tenle atlatmak.

zengin olsan ilk ne yapardın

yurtdışına yerleşirdim.

hoşlanılan kızı cuma namazında görmek

Nereye baksa hoşlandığı kızı görmektir.